Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-16, 12:55 Autor: Witold Wośtak

Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK

Konferencja prasowa o koncercie "15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o koncercie "15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej" [fot. Witold Wośtak]
15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Wystąpią między innymi Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska, Piotr Kupicha, Kayah, Kasia Kowalska i Ewelina Lisowska, a imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz.
Każdy z wykonawców zaprezentuje po dwa swoje przeboje i jeden hit zagraniczny. Na koniec będzie pokaz wizualny i megapokaz pirotechniczny. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski jest świadom, że pojawi się dyskusja w sprawie fajerwerków, ale nie zamierza z nich rezygnować. - Wielkie gwiazdy polskiej muzyki, ale śpiewające też hity europejskie. Czegoś takiego jeszcze w Opolu nie było. Mamy koncerty polskie, a w zeszłym roku rozpoczęliśmy imprezę z gwiazdami zagranicznymi. Teraz mamy mix polskich gwiazd z przebojami zagranicznymi. Będzie też wielu innych bohaterów tego koncertu. Nie mam wątpliwości, że będzie super atrakcyjnie, wesoło i radośnie.

Marszałek Andrzej Buła dodaje, że koncert jest inicjatywą prezydenta Wiśniewskiego, ale nie miał wątpliwości, że należy podjąć to wyzwanie. - Trzeba zrobić coś, co uświetniłoby ten szczególny czas. Czas jest wyjątkowy, bo jesteśmy świadkami historii, którą jednocześnie tworzymy i którą rozpoczęliśmy kilkanaście lat temu. Tak naprawdę chcemy chyba na nowo rozbudzić w nas nadzieję, że to był dobry czas, który mamy zamiar kontynuować w Unii Europejskiej.

Lista utworów zagranicznych pozostaje tajemnicą, natomiast Radek Kobiałko, reżyser koncertu, nie kryje radości z faktu, jakich artystów udało się zaangażować.

- Oczywiście z niektórych cieszę się szczególnie, na przykład z Grzegorza Markowskiego. On bardzo reglamentuje już swoją obecność koncertową, ale chętnie przystał na zaproszenie Opola. Ogólnie cieszy atmosfera, bo ci artyści nie traktują naszego koncertu jako jednego z wielu w letniej trasie. Faktycznie zareagowali chętnie nie tylko na zaproszenie do Opola, ale też na formułę, która wymaga większego nakładu pracy.

Przy CWK będzie miejsce dla około 10 tysięcy osób. Ratusz zachęca do skorzystania ze specjalnych linii autobusowych, bo o miejsce parkingowe będzie niezwykle trudno.

Koncert w takiej obsadzie kosztuje około pół miliona złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Andrzej Buła
Radek Kobiałko

Kultura i rozrywka

2019-08-22, godz. 16:45 Podróżnik z misją. Spotkanie z legendami w Miejskiej Bibliotece Publicznej W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, odbyło się spotkanie w ramach cyklu 'Polska Bajeczna'. Podczas wydarzenia dzieci, młodzież, a ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:00 Opolska formacja Rollin Jester wystąpi w Opolu W Dworku Artystycznym w Opolu zaprezentuje się dziś (22.08) opolska formacja rockowa Rollin Jester. Grupę tworzy czterech muzyków rockowych. » więcej 2019-08-21, godz. 21:00 Polskie baśnie i legendy w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To element projektu podróżniczego Bliskie spotkanie z bohaterami polskich legend w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów 4. Jutro (22.08) między godziną 10:00, a 12:00 odbędą si ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:16 "Złe Psy" świętują jubileusz. W Radiu Opole zespół rozpoczął nagrania na nową płytę Tą płytą świętują dwa jubileusze - 40-lecia artystycznej działalności Andrzeja Nowaka i 20-lecia zespołu 'Złe psy'. Ma być różnorodnie, z wieloma znakomitymi ... » więcej 2019-08-21, godz. 12:00 NOKTA Festival 2019 już w najbliższy weekend W najbliższy weekend (23-24.08) rozpoczyna się NOKTA FESTIVAL. Podczas dwóch dni audiowizualnej imprezy, na scenie wystąpią między innymi Tides From Nebula, W ... » więcej 2019-08-21, godz. 09:00 Startują Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim. To już siódma edycja imprezy W czwartek (22.08) odbędzie się pierwszy z czterech koncertów cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim. » więcej 2019-08-20, godz. 18:00 Opole: miasto przygotowało kolejne imprezy plenerowe. Przed nami "5. Święto Lata" oraz "Przedłużenie wakacji" Dwie dodatkowe imprezy plenerowe na zakończenie wakacji przygotowały władze miasta. 31 sierpnia w parku na osiedlu im. Armii Krajowej odbędzie się 5. Święto L ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:15 Janusz Ireneusz Wójcik honorowym obywatelem Székesfehérvár Opolski poeta, animator kultury, twórca Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otrzymał od samorządu królewskiego miasta Székesfehérvár tytuł Honor ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:46 Komedia grozy o wampirach na Małym Rynku. To przedostatni seans w ramach Meduzy pod Gwiazdami Dziś (20.08) o godzinie 21:00 na Małym Rynku w Opolu odbędzie się projekcja filmu 'Co robimy w ukryciu?'. To przedostatni seans w ramach cyklu 'Meduza pod Gwi ... » więcej 2019-08-20, godz. 06:00 Epicentrum - wystawa obrazów Jeremiego Picza W Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu możemy oglądać wystawę obrazów opolskiego artysty, który w ciemnościach pokazuje obrazy ożywione św ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »