Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-03, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Po premierze w Teatrze im. Jana Kochanowskiego [ZDJĘCIA]

Premiera Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych [fot. Mariusz Majeran]
Premiera Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych [fot. Mariusz Majeran]
Młody reżyser, Jan Hussakowski, przygotował przedstawienie zatytułowane "Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych". Autorem tekstu jest Przemysław Pilarski.
- Rzadko się zdarza realizacja tekstów współczesnych, żyjących autorów. Dlatego cieszę się, że reżyser podjął się realizacji tego przedstawienia - powiedział po premierze dyrektor Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu, Norbert Rakowski.

Sztuka napisana dla czterech aktorów ukazuje zawiłości życia małżeńskiego i transformacji ustrojowej i gospodarczej. Główna bohaterka - Barbara - postanawia uciec od problemów, chowając się w meblościance, w której spędza 25 lat.

- Nie jest to prosta rola, ale bardzo ciekawa. Na potrzeby spektaklu mamy wszystko przerysowane i ta kobieta siedzi w meblościance. Pierwotne założenie, które jest wpisane w scenariusz jest takie, że cała rzeczywistość odbywa się trochę w show telewizyjnym. Czymś cyklicznym w tym show telewizyjnym jest, powiedzmy, taka rubryka, jak "Sprawa dla reportera". I ci bohaterowie pojawiają się w podpunkcie "Sprawa dla reportera". Wydaje mi się, że w naszym spektaklu troszeczkę to jest przebudowane - mówi Cecylia Jaczewska-Caban, grająca Bożenę.

Aktorce partnerują na scenie: Karolina Kuklińska, Bartosz Dziedzic i Karol Kossakowski. Muzykę przygotował Maciej Zakrzewski, a scenografię i kostiumy Joanna Walisiak.

Radio Opole jest patronem medialnym przedstawienia.
Cecylia Jaczewska-Caban

Kultura i rozrywka

2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »