Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-03, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Po premierze w Teatrze im. Jana Kochanowskiego [ZDJĘCIA]

Premiera Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych [fot. Mariusz Majeran]
Premiera Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych [fot. Mariusz Majeran]
Młody reżyser, Jan Hussakowski, przygotował przedstawienie zatytułowane "Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych". Autorem tekstu jest Przemysław Pilarski.
- Rzadko się zdarza realizacja tekstów współczesnych, żyjących autorów. Dlatego cieszę się, że reżyser podjął się realizacji tego przedstawienia - powiedział po premierze dyrektor Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu, Norbert Rakowski.

Sztuka napisana dla czterech aktorów ukazuje zawiłości życia małżeńskiego i transformacji ustrojowej i gospodarczej. Główna bohaterka - Barbara - postanawia uciec od problemów, chowając się w meblościance, w której spędza 25 lat.

- Nie jest to prosta rola, ale bardzo ciekawa. Na potrzeby spektaklu mamy wszystko przerysowane i ta kobieta siedzi w meblościance. Pierwotne założenie, które jest wpisane w scenariusz jest takie, że cała rzeczywistość odbywa się trochę w show telewizyjnym. Czymś cyklicznym w tym show telewizyjnym jest, powiedzmy, taka rubryka, jak "Sprawa dla reportera". I ci bohaterowie pojawiają się w podpunkcie "Sprawa dla reportera". Wydaje mi się, że w naszym spektaklu troszeczkę to jest przebudowane - mówi Cecylia Jaczewska-Caban, grająca Bożenę.

Aktorce partnerują na scenie: Karolina Kuklińska, Bartosz Dziedzic i Karol Kossakowski. Muzykę przygotował Maciej Zakrzewski, a scenografię i kostiumy Joanna Walisiak.

Radio Opole jest patronem medialnym przedstawienia.
Cecylia Jaczewska-Caban

Kultura i rozrywka

2019-03-24, godz. 21:14 Teatr Ekostudio w Opolu obchodził swoje 20 urodziny [ZDJĘCIA] Podczas uroczystej gali jubileuszowej były wspomnienia dotyczące działalności teatru, występy artystyczne, laudacja i życzenia od przyjaciół Ekostudia. » więcej 2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:00 Recital i wystawa w ramach przybliżania kultury francuskiej Biblioteka Obcojęzyczna po raz kolejny zorganizowała Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Były warsztaty dla dzieci, a w czwartek otwarto wyst ... » więcej 2019-03-22, godz. 07:08 29. Zimowa Giełda Piosenki w Opolu za nami. W tym roku patronem był Czesław Niemen Główna nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu powędrowała do zespołu Para z Warszawy. W tym roku na scenie Studenckiego Centrum Kultury zaprezentowało się w ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Poetyckie spotkanie z Teodozją Świderską Opolska poetka Teodozja Świderska spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Poetka przedstawiła czytelnikom swój zbiór poezji ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźn ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:34 W Paczkowie nie brakuje poetów. W miejscowej bibliotece zaprezentują swoje dzieła Paczkowska biblioteka zaprasza na obchody Światowego Dnia Poezji. Już jutro (22.03) odbędzie się tam koncert poezji śpiewanej połączony z prezentacją twórczoś ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:48 O kulinarnych zwyczajach Węgrów rozmawiano w MBP w Opolu Wykład 'Leczo językowe' był drugim punktem obchodów dnia przyjaźni polsko-węgierskiej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu można było nie tylko posłucha ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »