Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-12, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Rusza wspólny jarmark Krapkowic i Gogolina. Potrwa 4 dni, a będzie można zobaczyć żywą szopkę

Rynek w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Rynek w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Cztery dni potrwa krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy. Od jutra (13.12) do niedzieli (16.12) na krapkowickim rynku będzie można skorzystać z wielu atrakcji.
Jarmark to na pewno okazja do degustacji i zakupu regionalnych przysmaków z ryb i mięsa, a także miodów oraz lokalnych serów. Uczestnicy nie muszą martwić się, że zmarzną, bo przygotowano sześć nagrzewnic, które staną w strefie gastronomicznej.

- Każdego dnia o 16:00 rozpoczną się występy artystyczne - mówi Anna Grodzińska z krapkowickiego magistratu.

- Piątek będzie dniem gogolińskim, więc zobaczymy uczniów tamtejszych szkół, mażoretki oraz inne zespoły folklorystyczne. Poza tym w planie jest losowanie choinek. W sobotę wystąpi orkiestra Oder Blass Band, a później Krapkowickie Niezapominajki i Krapkowickie Studio Piosenki, więc jest tego sporo.

Anna Grodzińska przekonuje, że dużą atrakcją będzie żywa szopka bożonarodzeniowa.

- Ostatnim razem było siedem zwierząt, czyli małe krówki, owieczki i kozy. Co ciekawe, krowy są długowłose i wiecznie głodne. Można je karmić bez końca, a one i tak będą chciały więcej.

Poza tym na jarmarku będzie można kupić prezenty, między innymi rękodzieło.
Anna Grodzińska 1
Anna Grodzińska 2

Kultura i rozrywka

2020-07-14, godz. 15:00 Prudnik: muzeum będzie efektownie prezentować się także nocą. W Czechach wypromuje swoją kolekcję prac Hanny Bakuły Były arsenał w Prudniku będzie miał iluminację, która podkreśli jego zabytkowe walory. To jeden z efektów przedsięwzięcia tamtejszego muzeum z jego czeskim odpowiednikiem… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Dziś odsłona kolejnego spotkania online pod hasłem "Wpadnij w bibliosieć" Tym razem czytelnicy spotkają się z youtuberkami: Tolą oraz Zuzanną Grupą. To siostry, które wspólnie w listopadzie stworzyły kanał o nazwie Zaksiążkowane, gdzie… » więcej 2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »