Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 21:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Nasza opowieść - prawdziwa historia". Legendy z 9 krajów

"Nasza opowieść - prawdziwa historia" [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Nasza opowieść - prawdziwa historia" [fot. Katarzyna Zawadzka]
36 legend z 9 krajów opowiedzianych w kolorowych książeczkach - to efekt projektu "Nasza opowieść - prawdziwa historia". Koordynuje go Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach w ramach ERASMUS +. Książeczki stworzono we współpracy z dziećmi między innymi z Macedonii, Włoch, Turcji czy Portugalii.
- Oprócz książek wydaliśmy również płyty - mówi Sabina Lasman ze szkoły w Krapkowicach. - Dla osób nieumiejących czytać lub mających problem z niedowidzeniem mamy też nagrane audiobooki, które można też odsłuchać na stronie zespołu szkół specjalnych w Krapkowicach na stronie internetowej, do czego bardzo serdecznie zapraszamy. Podczas realizacji tego projektu narodziły się różne przyjaźnie. Myślę, że choć był bardzo rozległy, to wart pracy - dodaje.

Sprawdziliśmy też, jakie legendy wybrały dzieci ze szkoły w Krapkowicach. - W ramach polskich legend dzieci z naszej szkoły wybrały opowieść o powstaniu Warszawy, czyli o Warsie i Sawie i legendę o Smoku Wawelskim - mówi Lasman. - Z naszego regionu wybrały legendę o księżniczce, owcy i Wieży Piastowskiej w Opolu. Wybrały też krapkowicką legendę o zamkach w Otmęcie, Rogowie Opolskim i Krapkowicach - dodaje.

W ramach inicjatywy "Nasza opowieść - prawdziwa historia" uczniów czekają jeszcze warsztaty gry aktorskiej. Ich zadaniem będzie także wymyślenie scenariusza spektaklu.
Sabina Lasman 1
Sabina Lasman 2

Kultura i rozrywka

2019-10-23, godz. 14:20 Indigo Child zagra w legendarnym Studiu M im.SBB. Zostały ostatnie bilety! Czerpią inspiracje z muzyki lat 70. i twórczości takich grup jak SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, czy The Doors, tworzą autorską muzykę z tekstami w języku p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:00 "To będzie XXI wiek. Nowoczesność". Gość Radia Opole o remoncie teatru Na początku przyszłego roku rusza remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - Za 23 miliony złotych w placówce zmieni się sporo. Zarówno pod względem est ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:30 Wyruszyli do Gwinei w poszukiwaniu źródeł muzyki i tańca Na początku tego roku uczniowie i nauczyciele opolskiej Szkoły Rytmu Ethnica-Art ze swoimi czeskimi przyjaciółmi przez niespełna miesiąc przebywali w gwinejsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »