Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 21:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Nasza opowieść - prawdziwa historia". Legendy z 9 krajów

"Nasza opowieść - prawdziwa historia" [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Nasza opowieść - prawdziwa historia" [fot. Katarzyna Zawadzka]
36 legend z 9 krajów opowiedzianych w kolorowych książeczkach - to efekt projektu "Nasza opowieść - prawdziwa historia". Koordynuje go Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach w ramach ERASMUS +. Książeczki stworzono we współpracy z dziećmi między innymi z Macedonii, Włoch, Turcji czy Portugalii.
- Oprócz książek wydaliśmy również płyty - mówi Sabina Lasman ze szkoły w Krapkowicach. - Dla osób nieumiejących czytać lub mających problem z niedowidzeniem mamy też nagrane audiobooki, które można też odsłuchać na stronie zespołu szkół specjalnych w Krapkowicach na stronie internetowej, do czego bardzo serdecznie zapraszamy. Podczas realizacji tego projektu narodziły się różne przyjaźnie. Myślę, że choć był bardzo rozległy, to wart pracy - dodaje.

Sprawdziliśmy też, jakie legendy wybrały dzieci ze szkoły w Krapkowicach. - W ramach polskich legend dzieci z naszej szkoły wybrały opowieść o powstaniu Warszawy, czyli o Warsie i Sawie i legendę o Smoku Wawelskim - mówi Lasman. - Z naszego regionu wybrały legendę o księżniczce, owcy i Wieży Piastowskiej w Opolu. Wybrały też krapkowicką legendę o zamkach w Otmęcie, Rogowie Opolskim i Krapkowicach - dodaje.

W ramach inicjatywy "Nasza opowieść - prawdziwa historia" uczniów czekają jeszcze warsztaty gry aktorskiej. Ich zadaniem będzie także wymyślenie scenariusza spektaklu.
Sabina Lasman 1
Sabina Lasman 2

Kultura i rozrywka

2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej 2018-12-16, godz. 06:45 Przed nami trzecia odsłona rodzinnych koncertów w Filharmonii Opolskiej Najbliższy, a zarazem trzeci z siedmiu koncertów rodzinnych, zaplanowano na niedzielę (16.12). Początek wydarzenia o godzinie 11:00. » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Noel - musical świąteczny w Opolu Opolanie będą mogli zobaczyć w niedzielny wieczór niezwykłe widowisko muzyczne - musical bożonarodzeniowy 'Noel'. W takiej formie zostanie przedstawiona histo ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:15 Francuska pianistka porwała opolską publiczność. Za nami podwójna "Strefa gwiazd" w filharmonii [ZDJĘCIA] Francuska pianistka o polskich korzeniach wspólnie z orkiestrą zaprezentowała II koncert fortepianowy c-moll op. 18 Sergieja Rachmaninowa.- Muzyka nie ma naro ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 Czar dawnych opolskich kin. Upamiętniono ich historię Kraków, Odra, Stylowe, Kosmos, Bolko i Kinoplex - to dawne kina w Opolu. Takie nazwy noszą teraz sale kinowe w opolskim Heliosie. W rama projektu 'Stare kina' ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Wystawa obrazków świętych w Fotogalerii Dział Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przygotował wystawę składającą się z oryginalnych obrazków z wizerunkami świętych i błogosławionych. » więcej 2018-12-15, godz. 10:00 W Komprachcicach będą ubierać choinkę i przygotowywać się do świąt Wspólnie ubiorą choinkę a bombki ozdobią opolskim wzorem. Na koniec w różnych językach zaśpiewają kolędy i pastorałki. W sobotę (15.12) w Samorządowym Ośrodku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »