Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-02, 16:00 Autor: Joanna Matlak

Zabawa, muzykowanie i integracja. "Power of Melody" w Filharmonii Opolskiej

Zabawa, muzykowanie i integracja. "Power of Melody" w Filharmonii Opolskiej [fot. Joanna Matlak]
Zabawa, muzykowanie i integracja. "Power of Melody" w Filharmonii Opolskiej [fot. Joanna Matlak]
Zabawa, muzykowanie i integracja. "Power of Melody" w Filharmonii Opolskiej [fot. Joanna Matlak]
Zabawa, muzykowanie i integracja. "Power of Melody" w Filharmonii Opolskiej [fot. Joanna Matlak]
Wspólna gra na instrumentach, taniec i śpiew, minikoncerty – tak wyglądają zajęcia pt. „Power of Melody”, które dziś (02.12) zorganizowano w Filharmonii Opolskiej. Uczestniczyły w nich niemowlęta i dzieci w wieku do 6 lat oraz ich rodzice.
- Celem spotkania jest wspólne doświadczenie muzykowania i płynących z tego korzyści – mówi Adam Weber, prowadzący zajęcia. - Wykorzystanie okresu sensytywnego, które zaczyna się 3 miesiące przed urodzeniem, a kończy około 5 roku życia, może zwiększyć IQ naszego dziecka o około 18 procent, może pomóc w nauczaniu języków, pobudzić kreatywność dziecka, sprawić, że w przyszłości może łatwiej rozwiązywać problemy. Wszystkie te rzeczy może nam dać muzyka.

- Te spotkania to także wiele korzyści dla rodziców – przekonuje Weber. - To jest taki czas, gdzie mogą przemóc trochę swój wstyd, mogą potańczyć i poruszać się z innymi rodzicami i dla nich to jest terapia, która powoduje uśmiech na twarzy. Przede wszystkim zachęcamy do tego, żeby spędzić wartościowy i dobry czas ze swoimi dziećmi - dodaje.

Uczestnicy zajęć tworzyli także własne instrumenty z różnych przedmiotów: z folii, słomek, kamieni czy balonów.
Adam Weber
Adam Weber

Kultura i rozrywka

2019-02-22, godz. 21:30 Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury 'Od swinga do klasyki', pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny, » więcej 2019-02-22, godz. 21:00 Wodzenie niedźwiedzia może być naszym dziedzictwem kulturowym. "To duża szansa dla województwa" [ZDJĘCIA] Sygnatariusze wniosku o wpisanie zwyczaju wodzenia niedźwiedzia na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spotkali się w Muzeum Wsi Opolskiej, by podpi ... » więcej 2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 15:00 Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Maluchy uczą się opolskiego kroszonkarstwa Trochę octu, kilka wykałaczek i zabarwione w wywarze z cebuli jajka - tylko tyle potrzeba, żeby stworzyć piękną opolską kroszonkę. Jak co roku ze stacjonarną ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:50 O polskich zamkach i pałacach na Ukrainie. Spotkanie w WBP Ukraiński dziennikarz, który z pochodzenia w połowie jest Rosjaninem, stworzył przewodnik 'Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie'. Dmytro Antoniuk będzie dzi ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 08:30 Piąty film o Opolu. Pokazuje trudny okres dla mieszkańców i miasta Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprezentowała mieszkańcom Opola kolejny, piąty już film z cyklu 'Opole, miasto legend i tajemnic'. Ten odcinek nisi tytuł 'Z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »