Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-01, 15:42 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia dla najmłodszych - przed nami kolejne zajęcia z cyklu "Power of Melody"

Zajęcia z cyklu Power of Melody [fot. materiały organizatora]
Zajęcia z cyklu Power of Melody [fot. materiały organizatora]
Rozwijanie wrodzonych zdolności muzycznych poprzez realne doświadczenia muzykowania - to tylko jedno z założeń zajęć z cyklu "Power of Melody", organizowanych przez Filharmonię Opolską z myślą o najmłodszych melomanach. Najbliższe zajęcia w pierwszą niedzielę grudnia (02.12).
- Zależy nam na tym, żeby każdy mógł się dobrze poczuć w naszej filharmonii, niezależnie od preferencji i doświadczeń muzycznych - mówi dyrektor filharmonii Przemysław Neumann. - Nie tylko szeroko idziemy, jeśli chodzi o rozpiętość repertuaru, ale też o przekrój wiekowy melomanów naszych, zaczynając od zajęć "Power of Melody", które są przeznaczone dla maluchów, bo pierwsza grupa wiekowa jest od 0 do 3 lat. Uczą się wydawać dźwięki z siebie albo z tego co mamy wokół siebie, czyli jakichś najprostszych instrumentach, a starsze dzieci uczą się piosenek.

Najbliższe zajęcia dla najmłodszych melomanów wraz opiekunami odbędą się w niedzielne (02.12) przedpołudnie w klubie muzycznym filharmonii. Pierwsza grupa przeznaczona jest dla dzieci do 3. roku życia, a zajęcia rozpoczną się o godzinie 10:00. Kolejna grupa stworzona dla dzieci starszych, do 7. roku życia rozpocznie zajęcia o godzinie 11:30. Więcej szczegółów na stronie Filharmonii Opolskiej.
Przemysław Neumann

Kultura i rozrywka

2019-02-22, godz. 21:30 Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury 'Od swinga do klasyki', pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny, » więcej 2019-02-22, godz. 21:00 Wodzenie niedźwiedzia może być naszym dziedzictwem kulturowym. "To duża szansa dla województwa" [ZDJĘCIA] Sygnatariusze wniosku o wpisanie zwyczaju wodzenia niedźwiedzia na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spotkali się w Muzeum Wsi Opolskiej, by podpi ... » więcej 2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 15:00 Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Maluchy uczą się opolskiego kroszonkarstwa Trochę octu, kilka wykałaczek i zabarwione w wywarze z cebuli jajka - tylko tyle potrzeba, żeby stworzyć piękną opolską kroszonkę. Jak co roku ze stacjonarną ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:50 O polskich zamkach i pałacach na Ukrainie. Spotkanie w WBP Ukraiński dziennikarz, który z pochodzenia w połowie jest Rosjaninem, stworzył przewodnik 'Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie'. Dmytro Antoniuk będzie dzi ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 08:30 Piąty film o Opolu. Pokazuje trudny okres dla mieszkańców i miasta Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprezentowała mieszkańcom Opola kolejny, piąty już film z cyklu 'Opole, miasto legend i tajemnic'. Ten odcinek nisi tytuł 'Z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »