Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 14:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Siła melodii dla małych i dużych. Finał warsztatów "Power of melody" w Filharmonii Opolskiej

Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Warsztaty "Power of melody" [fot. Mariusz Chałupnik]
Proste, wpadające w ucho melodie i nieskomplikowane instrumenty. To wszystko ma spowodować, że dorosłym łatwiej będzie edukować muzycznie swoje pociechy. "Power of melody", czyli siła melodii, to cykliczne muzyczne warsztaty dla rodziców i dzieci, które prowadzone są w opolskiej filharmonii.
Zajęcia prowadzone były od września, a dziś (10.06) odbyła się ostatnia edycja w tym sezonie.

- Dzieci uczą się muzyki, tak jak wszystkiego innego. Jak chodzenia, czy wiązania bucików i biorą to od swoich rodziców, w naturalnym środowisku - mówi Anna Weber, prowadząca zajęcia. - Tak jak z mówieniem, czy chodzeniem, to wszyscy czujemy się ekspertami. Chodzimy z dzieckiem, uczymy go jak chodzić, tak w muzyce mamy taki opór. Wydaje nam się, że to jest jakaś niezgłębiona tajemnica, którą posiedli tylko muzycy i oni mają nasze dzieci wyszkolić. A wszystko polega na tym, że dzieci od nas, tak jak wszystkiego, uczą się również tańczenia i śpiewania.

- Niesamowity pomysł. Warsztaty bardzo rozwijają - podkreślają rodzice. - Podoba mi się to, że jest taka swoboda.Wydaje mi się, że to jest dobra inwestycja w rozwój dziecka, ale nie tylko, bo również rodzica. To daje nam większą świadomość, że muzyka jest bardzo ważna w rozwoju.

- Doskonałe. Bardzo dobra zabawa. Podskakiwaliśmy w rytm muzyki, tworzyliśmy instrumenty, bardzo mile spędzony poranek. Dużo śpiewamy w domu i muzyka jest stale obecna, ale tutaj ważna jednak jest obecność innych dzieci, współuczestniczenie jest dodatkowym plusem - dodają rodzice.

Kolejne zajęcia odbędą się po wakacjach.
Anna Weber
Anna, Michał

Kultura i rozrywka

2019-02-22, godz. 21:30 Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury 'Od swinga do klasyki', pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny, » więcej 2019-02-22, godz. 21:00 Wodzenie niedźwiedzia może być naszym dziedzictwem kulturowym. "To duża szansa dla województwa" [ZDJĘCIA] Sygnatariusze wniosku o wpisanie zwyczaju wodzenia niedźwiedzia na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spotkali się w Muzeum Wsi Opolskiej, by podpi ... » więcej 2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 15:00 Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Maluchy uczą się opolskiego kroszonkarstwa Trochę octu, kilka wykałaczek i zabarwione w wywarze z cebuli jajka - tylko tyle potrzeba, żeby stworzyć piękną opolską kroszonkę. Jak co roku ze stacjonarną ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:50 O polskich zamkach i pałacach na Ukrainie. Spotkanie w WBP Ukraiński dziennikarz, który z pochodzenia w połowie jest Rosjaninem, stworzył przewodnik 'Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie'. Dmytro Antoniuk będzie dzi ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 08:30 Piąty film o Opolu. Pokazuje trudny okres dla mieszkańców i miasta Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprezentowała mieszkańcom Opola kolejny, piąty już film z cyklu 'Opole, miasto legend i tajemnic'. Ten odcinek nisi tytuł 'Z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »