Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-16, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Dzieci pokazały dużą wyobraźnię na pracach zgłoszonych do "Małego Karpika" 2018. Rozdano nagrody

"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
"Mały Karpik" 2018 [fot. Witold Wośtak]
Uczestniczki: Hania, Hania i Justyna [fot. Witold Wośtak]
Uczestniczki: Hania, Hania i Justyna [fot. Witold Wośtak]
Laureaci konkursu rysunkowego "Mały Karpik" 2018 odebrali nagrody w niemodlińskim ośrodku kultury. Co roku do organizatorów trafia od dwustu do trzystu dziecięcych prac plastycznych.
Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych gminy Niemodlin i gmin należących do Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna". Są dwie kategorie wiekowe: od zerówki do klasy czwartej i klasy 5-6.

- Prace są piękne, bo dzieci bardzo trafnie ujmują karpia - mówi Katarzyna Paszula, dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie. - Niektóre są wykonywane różnymi technikami. Pojawia się jakiś brokat czy wełna. Obserwuję jednak werdykty i zauważam, że rysunek wykonany rączką dziecka jest najbardziej preferowany. Nie są więc bardziej punktowane prace bardziej plastyczne, na przykład wyklejanki. Ewidentnie króluje kreska narysowana ręką dziecka.

Młode uczestniczki wzięły udział w konkursie, bo po prostu... lubią rysować.

- Na mojej pracy jedna ryba ma strzelbę i celuje nią w wędkę, żeby nie dać się złapać – mówi Hania.

- Ja narysowałam rybę, która wypuszcza na pięciolinię nutki zamiast bąbelków powietrza. Pięciolinia jest obrośnięta wodorostami, a wokół pływają małe rybki - dodaje druga uczennica.

- Moja praca pokazuje dwie ryby na Rynku w Niemodlinie. Jedna pyta się, czy to jest Pan Karp, a druga odpowiada twierdząco - dodaje Justyna.

Katarzyna Paszula zwraca uwagę, że cieszy coraz mniejsza ingerencja dorosłych w prace zgłaszane przez dzieci. Prace z widocznym wkładem dorosłych nie są brane pod uwagę przez jury.

Jutro (17.11) o 18:00 rozpocznie się z kolei gala wręczenia nagród laureatom XVI Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik" 2018. Nie ma już jednak biletów.
Katarzyna Paszula
Hania, Hania i Justyna

Kultura i rozrywka

2020-04-09, godz. 17:00 Opolski teatr ogłasza konkurs na inicjatywę online. Inspiracją dla twórców ma być hasło "metamorfoza" Opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego ogłosił konkurs skierowany do młodych twórców niezależnych na projekt artystyczny zatytułowany 'Modelatornia Online'. Prace… » więcej 2020-04-09, godz. 14:45 Konkurs literacki dla wszystkich chętnych ogłasza MDK w Opolu Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich piszących do udziału w konkursie literackim zatytułowanym 'Słowem i Piórem'. Konkurs nie wymaga wychodzenia z domu… » więcej 2020-04-08, godz. 17:30 Nauczyciel z Wojciechowa udziela bezpłatnych lekcji gry na gitarze Nauczyciele w wolnym czasie od zajęć szkolnych mają wiele pomysłów. Jednym z nich jest nauka gry od podstaw na gitarze prowadzona on-line. Nauczyciel ze szkoły… » więcej 2020-04-08, godz. 15:30 Wojewódzka Biblioteka Publiczna rozdaje swoim czytelnikom kody do wirtualnych bibliotek Podczas zamkniętych dla czytelników bibliotek czytelnicy nie pozostają bez dostępu do książek i audiobooków. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje… » więcej 2020-04-08, godz. 13:40 Opolskie Lalki zapraszają do internetu Już nie tylko oprowadzanie po kulisach teatru proponuje na swojej stronie internetowej Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Można zobaczyć między innymi kulisy… » więcej 2020-04-06, godz. 09:00 Targi Panieńskie odwołane. W gminie Ujazd nie będzie imprez masowych do końca czerwca W tym roku Targów Panieńskich, sztandarowej imprezy gminy Ujazd, nie będzie. Decyzją burmistrza wszystkie wydarzenia masowe, które miały się odbyć do końca czerwca… » więcej 2020-04-05, godz. 17:50 Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej dopiero jesienią Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zostaje przeniesiony na jesień. Jak dowiedziało się Radio Opole, festiwal muzyczny, który… » więcej 2020-04-05, godz. 09:00 "Siedzimy w grodzie, pomagamy też okolicznym mieszkańcom". Pandemia wymusiła zmiany w kalendarzu rycerskich imprez Opolskie Bractwo Rycerskie odwołało cztery imprezy zaplanowane na najbliższe trzy miesiące. » więcej 2020-04-04, godz. 18:58 "Chodź do muzyka" - ruszyły zapisy do szkoły muzycznej w Opolu 'Nie graj bez sensu, graj na instrumencie' oraz 'Chodź do muzyka' - takimi hasłami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zachęca… » więcej 2020-04-04, godz. 14:33 Filharmonia Opolska: koncerty zawieszone do odwołania, pozostają internetowe publikacje archiwalnych nagrań Kantata Józefa Elsnera 'Na wdzięcznej Polaków ziemi' - to kolejne dzieło, które zaprezentowała (03.04) Filharmonia Opolska w ramach piątkowych, internetowych spotkań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »