Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-09, 16:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Pokazywali, czym są dobra fotografia i film. Warsztaty w GSW

Warsztaty w GSW [fot. Katarzyna Zawadzka]
Warsztaty w GSW [fot. Katarzyna Zawadzka]
Młodzi ludzie poznawali tajniki tworzenia fotografii i filmów. Warsztaty w Opolu zorganizowała Galeria Sztuki Współczesnej we współpracy z firmą Canon Polska.
Młodzież w wieku od 13 do 18 lat mogła uczyć się od profesjonalnych fotografów i filmowców. Jak podkreśla Justyna Bartman z firmy Canon, zajęcia mają nie tylko nauczyć dokumentowania rzeczywistości od postaw, ale także uwrażliwić młodych ludzi.

- Skupiamy się na społeczno-ekonomicznych tematach - mówi Bartman. - Celem tego projektu jest między innymi rozpowszechnianie celów zrównoważonego rozwoju, 17 kroków do lepszego życia, które zostały wskazane przez ONZ. Przy okazji uczymy ich postrzegania świata w taki sposób, aby szukali lokalnych historii i te cele próbowali sami realizować - dodaje.

- Chcemy pokazać młodym ludziom, czym jest fotografia i dobry film - mówi Piotr Małecki, fotograf i filmowiec. - Wydaje mi się, że najczęstszym błędem jest to, że w ogóle nie myśli o kompozycji obrazu, po prostu patrzy się tylko na wujka i ciocię lub własne dziecko, jak bawi się na plaży, ale nie myśli się o tym, co jest przed i za, jak skomponować to zdjęcie. Koncentrujemy się tylko na tym, co ta osoba w danym momencie robi. Mówimy, żeby spojrzała w obiektyw i wtedy się naciska spust, to wszystko. Natomiast warto przy robieniu takich zdjęć myśleć o tym, aby było ono ładnie skomponowane, żeby nie krzywił się horyzont, żeby coś więcej wydarzyło się na tym zdjęciu - dodaje.

Takie warsztaty fotograficzne w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowano już po raz drugi. Poprzednie towarzyszył prezentacji wystawy World Press Foto.
Justyna Bartman
Piotra Małecki

Kultura i rozrywka

2018-08-17, godz. 17:00 Prudnik: muzeum przyciąga turystów i szykuje się na narodowe święto W wakacje wśród zwiedzających Muzeum Ziemi Prudnickiej dominują mieszkańcy innych regionów. Panuje tam wzmożony ruch wycieczek odwiedzających to miasto, grup ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:50 Prudnik: sztuka łączy opolsko-czeskie pogranicze Dwie wystawy będą efektem wakacyjnego pleneru fotograficznego, który odbył się w Prudniku. Zorganizował go tamtejszy ośrodek kultury we współpracy ze swoim od ... » więcej 2018-08-17, godz. 11:15 Dizzy Boyz Brass Band zagra dla najmłodszych melomanów Trąbki, saksofon czy tuba - takie instrumenty będą mogli odkryć w sobotę (18.08) najmłodsi melomani. W ramach przedostatniego, letniego koncertu rodzinnego sc ... » więcej 2018-08-17, godz. 10:46 Opolscy ułani będą świętowali swój jubileusz Dziesiąta rocznica powstania Stowarzyszenia Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu i Święto Pułku jest okazją, by spotkać się w sobotę z Opolanami. » więcej 2018-08-16, godz. 20:50 Odsłonięcie Mozaiki i ogrodu na bulwarze nadodrzańskim w Opolu [ZDJĘCIA] Na ścianie umocnień przeciwpowodziowych powstała niezwykła mozaika stworzona z fragmentów porcelany i kamieni wyrzuconych przez Morze Bałtyckie. Towarzyszy je ... » więcej 2018-08-16, godz. 12:33 Rozstrzygnięto konkurs grantowy Opolskie EDUKO 2018 Spośród 26 złożonych wniosków wyłoniono 14 projektów, które będą współrealizowane łącznie przez 68 podmiotów z obszaru województwa opolskiego od sierpnia do p ... » więcej 2018-08-16, godz. 10:55 Fani Harry'ego Pottera czarują na zamku w Mosznej. "On do złudzenia przypomina Hogwart" Różdżki, szaty, zaklęcia i eliksiry - na zamku w Mosznej trwają kolonie, pt. 'Szkoła Czarodziejów'. Dzieci oraz nastolatkowie spędzają czas w sposób bardzo zb ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze Grodkowskie kino 'Klaps' od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kil ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:40 Dzień Energetyka w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych 14 sierpnia przypada rocznica śmierci ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz Dzień Energetyka - o. Kolbe jest patronem tej grupy zawodowej. Centralne Muzeum Jeń ... » więcej 2018-08-13, godz. 12:30 "Wersalka" już niemal gotowa. To będzie branicki ośrodek kultury To ma być miejsce zarówno dla seniorów, jak i młodzieży czy miłośników sportu. W Branicach, niemal gotowa jest już 'Wersalka'. Pod tą tajemniczą nazwą kryje s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »