Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-07, 08:00 Autor: Martyna Purzycka

"Dyplomy" w GSW już dostępne. To wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego

Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pożegnał swoich magistrantów i absolwentów studiów licencjackich wernisażem. To prezentacja prac dyplomowych. Wystawa "Dyplomy" prezentowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej oraz Galerii Aneks.
Ekspozycja to zbiór prac z różnorodnych dziedzin plastycznych.

- Akurat z mojej pracowni są to jak zwykle dyplomy związane z nowymi mediami. Jest kilka dyplomów takich czysto animacyjnych i kilka animowanych teledysków. Jest też jedna instalacja multimedialna, bardzo zaangażowana społecznie, poświęcona kwestiom tożsamości seksualnej - mówi dr hab. Bartosz Posacki z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Studenci coraz częściej odchodzą od tradycyjnych środków wyrazu.

- Taka czysta rzeźba i czyste malarstwo na trzydzieści dyplomów, to są dwie prace. Jest kilka bardzo mocnych prac z zakresu grafiki, cała sekcja prac związana z projektowaniem graficznym. Jest też obecna fotografia, formy animowane - animowane teledyski. No naprawdę jest bardzo dużo różnego rodzaju działań. Praktycznie każdy miłośnik sztuki może znaleźć tutaj coś dla siebie - dodaje dr Posacki.

Na ekspozycji znalazła się m.in. instalacja Mateusza Damerackiego, laureata pierwszej w historii Wydziału Sztuki nagrody Związku Polskich Artystów Plastyków za pracę dyplomową.

- Jest to analiza danych i stworzenie takiego człowieka średniego wraz z jego całym opisem na podstawie różnych danych statystycznych i na podstawie różnego rodzaju ankiet i badań. Jest to przedstawienie w formie kombinezonu, który jest uszyty na miarę średniego człowieka wraz z planszami, które ilustrują wyniki badań. Temu wszystkiemu towarzyszą prezentacje multimedialne, przymiarka kombinezonu, analiza oddechów, czy skóry - opowiedział Mateusz.

Wystawa będzie czynna do 29 lipca.
Dr hab. Bartosz Posacki o wernisażu "Dyplomy"
Mateusz Dameracki o swojej pracy

Kultura i rozrywka

2018-07-20, godz. 06:41 Moc wiolonczeli silniejsza od deszczu. V Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa zainaugurowana [ZDJĘCIA] Deszczowa pogoda nie odstraszyła entuzjastów wiolonczeli, którzy licznie przybyli na czwartkowy (19.07) koncert do Muzeum Powiatowego w Nysie. Wydarzenie ofic ... » więcej 2018-07-19, godz. 21:48 W Głuchołazach rozbrzmiewają dźwięki piosenki poetyckiej. Za nami pierwszy "KROPKOWY" koncert Rozpoczął się XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka. Na tarasie przy głuchołaskim Hoteliku Sudety dziś (19.07) występowali pierwsi artyści, ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:23 Warsztaty genealogiczne "Podróż do krainy przodków" Domowe pamiątki i dokumenty, archiwa czy internetowe bazy danych - to wszystko może być pomocne przy tworzeniu drzewa genealogicznego naszej rodziny. - Najpie ... » więcej 2018-07-19, godz. 11:10 "Kropkowi" wolontariusze mają pełne ręce roboty. Rusza XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Przyjechali z czterech stron Polski, żeby pomóc w przygotowaniach do XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka. Ponad 30 wolontariuszy zjech ... » więcej 2018-07-19, godz. 06:30 "Wiwern" szuka nowych członków. Zbiera też na festiwal Słowian i Wikingów Grupa Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern' z Opola ogłosiła nabór dla nowych członków. Organizacja odtwarza kulturę średniowiecznej Europy. Rekonstruuje stroj ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 "Tarantino" w Opolu. Julia Marcell na Letniej Scenie NCPP Julia Marcell wystąpi w piątek (20.07) na Letniej Scenie NCPP w Opolu. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma na swoim koncie 4 albumy. Wykonuje piosen ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Wiolonczeliści z Europy ponownie zjechali się do Nysy. Ruszają koncerty MAW 2018 Wiolonczeliści z całej Europy przyjechali do Nysy by doskonalić swoje umiejętności. Intensywnym warsztatom muzycznym, które trwają od wczoraj (17.07) będzie t ... » więcej 2018-07-18, godz. 12:30 KROPKA w Głuchołazach. Piosenka turystyczna zabrzmi w Górach Opawskich. Radio Opole będzie na miejscu Bez Idola, Wołosatki, Antoni Muracki czy Grupa Bohema - to tylko część artystów, których usłyszymy podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystyczne ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »