Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-07, 08:00 Autor: Martyna Purzycka

"Dyplomy" w GSW już dostępne. To wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego

Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pożegnał swoich magistrantów i absolwentów studiów licencjackich wernisażem. To prezentacja prac dyplomowych. Wystawa "Dyplomy" prezentowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej oraz Galerii Aneks.
Ekspozycja to zbiór prac z różnorodnych dziedzin plastycznych.

- Akurat z mojej pracowni są to jak zwykle dyplomy związane z nowymi mediami. Jest kilka dyplomów takich czysto animacyjnych i kilka animowanych teledysków. Jest też jedna instalacja multimedialna, bardzo zaangażowana społecznie, poświęcona kwestiom tożsamości seksualnej - mówi dr hab. Bartosz Posacki z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Studenci coraz częściej odchodzą od tradycyjnych środków wyrazu.

- Taka czysta rzeźba i czyste malarstwo na trzydzieści dyplomów, to są dwie prace. Jest kilka bardzo mocnych prac z zakresu grafiki, cała sekcja prac związana z projektowaniem graficznym. Jest też obecna fotografia, formy animowane - animowane teledyski. No naprawdę jest bardzo dużo różnego rodzaju działań. Praktycznie każdy miłośnik sztuki może znaleźć tutaj coś dla siebie - dodaje dr Posacki.

Na ekspozycji znalazła się m.in. instalacja Mateusza Damerackiego, laureata pierwszej w historii Wydziału Sztuki nagrody Związku Polskich Artystów Plastyków za pracę dyplomową.

- Jest to analiza danych i stworzenie takiego człowieka średniego wraz z jego całym opisem na podstawie różnych danych statystycznych i na podstawie różnego rodzaju ankiet i badań. Jest to przedstawienie w formie kombinezonu, który jest uszyty na miarę średniego człowieka wraz z planszami, które ilustrują wyniki badań. Temu wszystkiemu towarzyszą prezentacje multimedialne, przymiarka kombinezonu, analiza oddechów, czy skóry - opowiedział Mateusz.

Wystawa będzie czynna do 29 lipca.
Dr hab. Bartosz Posacki o wernisażu "Dyplomy"
Mateusz Dameracki o swojej pracy

Kultura i rozrywka

2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »