Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-07, 08:00 Autor: Martyna Purzycka

"Dyplomy" w GSW już dostępne. To wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego

Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wernisaż "Dyplomy", czyli wystawa prac studentów Uniwersytetu Opolskiego
Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pożegnał swoich magistrantów i absolwentów studiów licencjackich wernisażem. To prezentacja prac dyplomowych. Wystawa "Dyplomy" prezentowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej oraz Galerii Aneks.
Ekspozycja to zbiór prac z różnorodnych dziedzin plastycznych.

- Akurat z mojej pracowni są to jak zwykle dyplomy związane z nowymi mediami. Jest kilka dyplomów takich czysto animacyjnych i kilka animowanych teledysków. Jest też jedna instalacja multimedialna, bardzo zaangażowana społecznie, poświęcona kwestiom tożsamości seksualnej - mówi dr hab. Bartosz Posacki z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Studenci coraz częściej odchodzą od tradycyjnych środków wyrazu.

- Taka czysta rzeźba i czyste malarstwo na trzydzieści dyplomów, to są dwie prace. Jest kilka bardzo mocnych prac z zakresu grafiki, cała sekcja prac związana z projektowaniem graficznym. Jest też obecna fotografia, formy animowane - animowane teledyski. No naprawdę jest bardzo dużo różnego rodzaju działań. Praktycznie każdy miłośnik sztuki może znaleźć tutaj coś dla siebie - dodaje dr Posacki.

Na ekspozycji znalazła się m.in. instalacja Mateusza Damerackiego, laureata pierwszej w historii Wydziału Sztuki nagrody Związku Polskich Artystów Plastyków za pracę dyplomową.

- Jest to analiza danych i stworzenie takiego człowieka średniego wraz z jego całym opisem na podstawie różnych danych statystycznych i na podstawie różnego rodzaju ankiet i badań. Jest to przedstawienie w formie kombinezonu, który jest uszyty na miarę średniego człowieka wraz z planszami, które ilustrują wyniki badań. Temu wszystkiemu towarzyszą prezentacje multimedialne, przymiarka kombinezonu, analiza oddechów, czy skóry - opowiedział Mateusz.

Wystawa będzie czynna do 29 lipca.
Dr hab. Bartosz Posacki o wernisażu "Dyplomy"
Mateusz Dameracki o swojej pracy

Kultura i rozrywka

2018-09-19, godz. 20:00 Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 PKS-em do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie z Niemodlina już byli Opolski teatr ruszył z akcją przywożenia mieszkańców konkretnych miejscowości na konkretne przedstawienia. Akcja nosi tytuł 'PKS-em do teatru' i ma na celu za ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Historia zaklęta w płytach i okładkach. Muzeum Polskiej Piosenki dostało muzyczny prezent Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało ponad 1000 nowych eksponatów od firmy fonograficznej Warner Music Poland. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Najpierw ogłosili konkurs, a teraz zapraszają na wystawę. Bohaterką św. Jadwiga Śląska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu kilka tygodni temu ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Święta Jadwiga jest bliska wszystkim”. Organizatorzy nie spodziewal ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Opolskie akcenty w miesięczniku "Śląsk" Ukazał się nowy numer Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego 'Śląsk', w którym sporo miejsca zajmują artykuły dotyczące opolskiej kultury. » więcej 2018-09-19, godz. 12:15 Po gorącej dyskusji mieszkańcy Zakrzowa i Dąbrówki mają koncepcję miejsca spotkań nad stawem Mieszkańcy Zakrzowa wybrali koncepcję zagospodarowania stawu w centrum wsi. To jeden z nielicznych 'dzikich' akwenów w gminie Gogolin. » więcej 2018-09-19, godz. 10:30 Głuchołaskie i czeskie dzieci wspólnie stworzyły książkę o Orderze Uśmiechu Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych w Głuchołazach i Czechach stworzyły książkę, która jest poświęcona Orderowi Uśmiechu. To międzynarodowe odznac ... » więcej 2018-09-19, godz. 08:30 Miłośniczka Japonii odwiedziła Opole. "To jest trudna miłość" Studiowała japonistykę w Tokio i Seulu. Kocha Japonię i napisała o niej książkę. Reportażystka Karolina Bednarz odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w O ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »