Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-11, 12:17 Autor: Mariusz Majeran

Premiera muzycznej gry planszowej

Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Gracze planszówki "Gra muzyka" [fot Mariusz Majeran]
Gracze planszówki "Gra muzyka" [fot Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało pierwszą grę planszową o polskiej piosence "Gra muzyka". Gra została pomyślana tak, by mogły w niej grać zarówno drużyny jak i pojedyncze osoby.
- Długo pracowaliśmy nad pytaniami do tej gry - mówi Jarosław Wasik - dyrektor muzeum.

- Pomysł bardzo nietypowy, żeby stworzyć grę o piosence. Temat jest potężny. Myśmy się umówili, że Tomo stworzy koncepcję. Potem zespół zaczął pracować nad pytaniami. Tych pytań jest trzy tysiące. One są od Hanki Ordonówny, do Sarsy i do Marceliny włącznie - dodaje dyrektor.

- Pomysł stworzenia takiej gry edukacyjnej miałem od dawna - wspomina pomysłodawca gry Tomo Rosemary.

- Na planszy jest ponad czterysta miejscowości, także z mojego punktu widzenia każdy mieszkaniec poczuje, że ta gra jest też w części w jakiś sposób powiązana z nim. Właśnie grając zauważałem, że na przykład ktoś jest z Namysłowa i się tak cieszył, że jest ten Namysłów. Miasta też są nie przypadkowe, wiadomo, że te wszystkie największe ośrodki kultury miejskiej musiały się pojawić, ale są miasta, które na przykład "branżowcy" będą znać, typu "Muzyczna Owczarnia", Przemysławice. Małe miejscowości, w których odbywa się bardzo dużo koncertów - uzupełnia autor gry.

Gra obecnie jest dostępna w Muzeum Polskiej Piosenki. Trwają rozmowy z dużymi sieciami handlowymi. Radio Opole jest patronem medialnym wydawnictwa.
Jarosław Wasik
Tomo Rosemary

Kultura i rozrywka

2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej 2018-07-16, godz. 14:54 Artur Wasążnik debiutuje powieścią "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Ukazała się debiutancka powieść Artura Wasążnika pt. 'Przemienienie. Zakładnik Obietnicy'. Opowiada o zakulisowej walce o władze, spiskach, intrygach i rywali ... » więcej 2018-07-15, godz. 17:00 "Opolanie lubią czytać". Wojciech Mieczysławski o kondycji czytelnictwa w Opolu - Jako bibliotekarz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że opolanie czytają - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Mieczysławski, bibliote ... » więcej 2018-07-15, godz. 13:45 Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami" Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga. » więcej 2018-07-15, godz. 10:00 Dzięki tej książce poznamy historię Baborowa. Powstaje monografia gminy Powstaje pierwsza po II wojnie światowej monografia gminy Baborów. Za jej przygotowanie odpowiada dr Katarzyna Meller. Książka ma zawierać najważniejsze fakty ... » więcej 2018-07-14, godz. 20:30 Całonocne granie w WBP w Opolu. "To poprawia kontakt z ludźmi" W kontrze do gier komputerowych zorganizowali noc grania w planszówki. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwa wydarzenie, które zorganizował Opolsk ... » więcej 2018-07-14, godz. 16:15 Muzyczna Owczarnia w Jaworkach tonie w dźwiękach. Radio Opole przygląda się temu z bliska [ZDJĘCIA] W Jaworkach, miejscowości położnej kilka kilometrów od Szczawnicy, szkoli się blisko 100 młodych ludzi. W starej owczarni, przerobionej na klub muzyczny od bl ... » więcej 2018-07-14, godz. 13:48 Wilamowice Nyskie pochwalą się swoją kuchnią Będą wypiekać chleb, ubijać masło i kosztować lokalnych produktów. Kulinarne Dziedzictwo w Wilamowicach Nyskich to wydarzenie, które jest okazją dla mieszkańc ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:15 Dyktando Niepodległościowe także na Opolszczyźnie VI Dyktando Niepodległościowe 'Po polsku o historii' do tej pory odbywało się tylko w województwie małopolskim. Organizator - Fundacja 'Zawsze Warto' rozszerz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »