Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-11, 12:17 Autor: Mariusz Majeran

Premiera muzycznej gry planszowej

Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Tomo Rosemary i Jarosław Wasik [fot. Mariusz Majeran]
Gracze planszówki "Gra muzyka" [fot Mariusz Majeran]
Gracze planszówki "Gra muzyka" [fot Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało pierwszą grę planszową o polskiej piosence "Gra muzyka". Gra została pomyślana tak, by mogły w niej grać zarówno drużyny jak i pojedyncze osoby.
- Długo pracowaliśmy nad pytaniami do tej gry - mówi Jarosław Wasik - dyrektor muzeum.

- Pomysł bardzo nietypowy, żeby stworzyć grę o piosence. Temat jest potężny. Myśmy się umówili, że Tomo stworzy koncepcję. Potem zespół zaczął pracować nad pytaniami. Tych pytań jest trzy tysiące. One są od Hanki Ordonówny, do Sarsy i do Marceliny włącznie - dodaje dyrektor.

- Pomysł stworzenia takiej gry edukacyjnej miałem od dawna - wspomina pomysłodawca gry Tomo Rosemary.

- Na planszy jest ponad czterysta miejscowości, także z mojego punktu widzenia każdy mieszkaniec poczuje, że ta gra jest też w części w jakiś sposób powiązana z nim. Właśnie grając zauważałem, że na przykład ktoś jest z Namysłowa i się tak cieszył, że jest ten Namysłów. Miasta też są nie przypadkowe, wiadomo, że te wszystkie największe ośrodki kultury miejskiej musiały się pojawić, ale są miasta, które na przykład "branżowcy" będą znać, typu "Muzyczna Owczarnia", Przemysławice. Małe miejscowości, w których odbywa się bardzo dużo koncertów - uzupełnia autor gry.

Gra obecnie jest dostępna w Muzeum Polskiej Piosenki. Trwają rozmowy z dużymi sieciami handlowymi. Radio Opole jest patronem medialnym wydawnictwa.
Jarosław Wasik
Tomo Rosemary

Kultura i rozrywka

2018-09-21, godz. 19:00 Nysa pożegna lato. Jedną z atrakcji kolorowy pokaz Występy amatorskich zespołów artystycznych oraz gry i zabawy ruchowe to część atrakcji, które znalazły się w programie nyskiego 'Pożegnania Lata'. » więcej 2018-09-21, godz. 18:00 Dobrodzień pokaże historię lokalną poprzez przedstawienie historyczne 'Zjazd królów, książąt i wszystkich świętych, co w Dobrodzieniu bywali' - taki tytuł nosi projekt realizowany przez Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu w r ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:30 Wielcy nieobecni zagoszczą w Filharmonii Opolskiej Cykl zakłada występy ośmiu duetów piosenkarskich wywodzących się z prowadzonego od 1991 roku przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki. Kolejny konce ... » więcej 2018-09-21, godz. 12:00 Spotkanie autorskie z podróżnikiem i autorem książki Spotkanie z podróżnikiem i współautorem książki 'Podróże do granic' Robertem Czerniakiem przygotowała filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2018-09-21, godz. 09:00 Mocny akcent na rozpoczęcie 26. Śląskiego Festiwalu im. L. van Beethovena w Głogówku Na koncercie inauguracyjnym (21.09) zabrzmi I symfonia g-moll op. 8 Witolda Maliszewskiego oraz koncert skrzypcowy patrona festiwalu w interpretacji wybitnej ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:00 Przeciwko stereotypom z poezją u boku. Wystartował projekt Poetry Slam Poezją w stereotypy - młodzież z trzech krajów Europy będzie uczyła się o stereotypach i o tym, jak wpływają na postrzeganie narodów i członków różnych grup. ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:00 "Książę i Prawda" w OTLiA, czyli, że droga jest ważniejsza od stacji końcowej [RECENZJA TOMASZA ZACHAREWICZA] Tak to już jest, że dzieci rosną, a razem z nimi rosną ich bajki. Dylematy niezależnie od wieku pozostają dylematami, a pragnienie miłości i poszukiwanie tego ... » więcej 2018-09-20, godz. 11:41 Opolskie lalki najlepsze w minionym sezonie artystycznym Miesięcznik Teatr podsumował miniony sezon artystyczny. Opolski Teatr Lalki i Aktora został uznany najlepszym teatrem. » więcej 2018-09-20, godz. 11:15 Hiszpańska realizacja tekstów Lorki w opolskich lalkach W OTLiA trwają próby do spektaklu 'Zraniony jeleń' będącym autorską interpretacją 'Poety w Nowym Jorku', którego autorem jest Frederico Lorca. Spektakl reżyse ... » więcej 2018-09-20, godz. 08:15 Jesień: zobacz, dotknij, poczuj! Warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląska Opolskiego Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Muzeum Śląska Opolskiego ruszył cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą 'Jesień: zobacz, dotknij, poczuj!'. Warsztaty adresowan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »