Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-27, 09:20 Autor: Tomasz Cichoń

- Idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską - mówi Janusz Kowalski z Solidarnej Polski

Janusz Kowalski w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Jednak w sejmiku większość stanowi Koalicja Obywatelska i zapewne nie pozwoli na odwołanie Andrzeja Buły.    
- Jeżeli radni będą bronić marszałka województwa opolskiego, na którym ciąży bardzo poważny zarzut prokuratorski - to po pierwsze. Na którym ciąży przede wszystkim odium kilkuletnich rządów, które są rządami jednak klęski, pewnej inercji, braku walki o silne województwo opolskie, będą ponosić za to odpowiedzialność - mówi gość Radia Opole.

Jednocześnie Janusz Kowalski zapowiedział ofensywę Zjednoczonej Prawicy na Opolszczyźnie.

- Dzisiaj z panią poseł Katarzyną Czocharą zaprezentujemy nasze kroki na najbliższe tygodnie i miesiące. Powiem wprost - rozbijemy ten układ Platformy Obywatelskiej, rozbijemy ten układ marszałka Andrzeja Buły, nie doprowadzimy do tego, że będzie spał spokojnie. Mogę powiedzieć tak - idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską. Czas ich rządów w województwie opolskim się kończy. Jestem przekonany, że najbliższe wybory samorządowe w regionie wygra Zjednoczona Prawica - dodał Janusz Kowalski.
poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski
poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej 2020-08-03, godz. 14:30 Prudnik: spłonął sportowy obiekt łuczników. Policja ustala, czy było to podpalanie Podpalenie mogło być przyczyną pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. W nocy z soboty na niedzielę (01.08/02.08) spłonęła specjalna… » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Fundacji Rozwoju… Parlamentarzyści Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Fundacji Rozwoju Śląska i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Posłowie… » więcej 2020-08-03, godz. 13:32 Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyborów prezydenckich Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich, w których zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Uchwałę w tej sprawie podjęła Izba Kontroli Nadzwyczajnej… » więcej 2020-08-03, godz. 12:32 Wkrótce ruszą remonty kolejnych placówek oświatowych w Nysie. Inwestycje polepszą ich wygląd, a także pozwolą oszczędzać… Kolejne placówki edukacyjne w Nysie doczekają się remontu. Tym razem, prace będą prowadzone w Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy 11 Listopada i Przedszkolu… » więcej 2020-08-03, godz. 11:30 Nysanie poczekają dłużej na remont Placu Kopernika. Z powodu zbyt drogich ofert, miasto rozpisze ponowny przetarg na… Nyskiemu magistratowi nie udało się znaleźć wykonawcy przebudowy Placu Mikołaja Kopernika. Przetarg na to zadanie trzeba było unieważnić, gdyż zaproponowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »