Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-11, 22:00 Autor: Daniel Klimczak

Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie

Zdjęcie ilustracyjne [Źródło: Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Źródło: Pixabay]
Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie stwierdzono 8 nowych zachorowań, z kolei 28 kolejnym osobom udało się pokonać chorobę.
Najwięcej spośród nowo zarażonych mieszka w powiecie oleskim. To nastolatek, a także kobieta i mężczyzna w wieku senioralnym. Testy wykazały też obecność wirusa u dwóch nastolatek z powiatu głubczyckiego. Po jednej kobiecie w sile wieku zachorowało z kolei w powiatach prudnickim i krapkowickim, a w namysłowskim - mężczyzna w podobnym przedziale wiekowym. Wszystkie spośród wymienionych osób czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Do zakażeń wśród nich doszło drogą lokalną.

Tym samym liczba zarażonych w naszym regonie od początku pandemii wynosi już 1003 osoby, z czego 231 aktualnie przechodzi chorobę. W naszym regionie zmarły dotąd 53 osoby, a 719 pacjentom udało się pokonać wyzdrowieć.

Wśród wyleczonych w ciągu ostatniej doby największą, bo 11-osobową grupę stanowią mieszkanki powiatu głubczyckiego, które dotychczas przebywały w izolacji w kietrzańskim DPS-ie. Oprócz jednej nastolatki, wszystkie pozostałe to kobiety w sile wieku.

7 kolejnych osób wróciło do zdrowia w powiecie kluczborskim. To dziewczynka, nastolatka, mężczyzna w sile wieku, a także kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz dwie seniorki, spośród których jedna, wspólnie z nastolatką, przebywały w izolatorium. Reszta doszła do zdrowia w swoich domach.

Z kolei w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim ujemny wynik wykazały testy u pięciu osób: dwóch kobiet i mężczyzny w sile wieku, a także u dwóch seniorów, którzy w czasie choroby przebywali w izolacji domowej.

Do zdrowia udało się wrócić także kobiecie i mężczyźnie w podeszłym wieku z powiatu strzeleckiego, mężczyźnie w sile wieku z powiatu nyskiego oraz kobiecie w sile wieku z powiatu prudnickiego i kobiecie w średnim wieku mieszkającej w powiecie opolskim.

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca placówki medyczne w regionie, aby te przywracały tryb pracy sprzed pandemii. W podjęciu decyzji pomóc mają dodatkowe pieniądze. To 180 milionów złotych miesięcznie w całym kraju i 18 w naszym regionie. Ponadto placówki będą otrzymywać o 3 procent większe środki w stosunku do kwot widniejących na fakturach rozliczanych z płatnikiem.

Mimo epidemii, na opolską Pasiekę przybyło kilkanaście foodtrucków, które do jutra (12.07) będą serwować dania i słodkie przekąski z różnych zakątków świata. Choć zlot Food Fest! Opole Lato w mieście jest imprezą plenerową, to towarzyszy jej zwiększony reżim sanitarny. Pamiętać należy przede wszystkim o dezynfekcji dłoni oraz zajmowaniu wyłącznie zdezynfekowanych wcześniej stolików.

Z powodu epidemii wprowadzono także zmiany w organizacji jutrzejszej (12.07) II tury wyborów prezydenckich. Niepełnosprawni, seniorzy, opiekunowie małych dzieci, a także kobiety w ciąży będą korzystać z dostępu do lokali wyborczych z pominięciem ewentualnych kolejek, o czym przypomina miedzy innymi Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w wiadomościach SMS, które trafiają dziś (11.07) do mieszkańców całej Polski.

W całym kraju odnotowano dziś 305 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 6 zgonów. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że ponownie najwięcej, bo do 77 nowych zachorowań doszło na Śląsku (77). Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 37 521. Z powodu COVID-19 zmarły 1568 osoby. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, minionej doby wyzdrowiało 587 chorych, a od początku pandemii, COVID-19 udało się pokonać 26 635 osobom.

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej 2020-09-28, godz. 07:00 O kolejne dwa miesiące przesuwa się koniec budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Szykują się też dodatkowe… Opóźnia się budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Wykonawca zawnioskował do Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu o kolejne dwa miesiące przesunięcia… » więcej 2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***