Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-08, 22:33 Autor: Katarzyna Plewnia

Pożar w budynku wielorodzinnym w Prudniku. Konieczna była ewakuacja [AKTUALIZACJA]

Dym wydobywał się z okna budynku w Prudniku. [fot. Mario]
Dym wydobywał się z okna budynku w Prudniku. [fot. Mario]
Dym wydobywał się z okna budynku w Prudniku. [fot. Wojtek/prostozopolskiego]
Dym wydobywał się z okna budynku w Prudniku. [fot. Wojtek/prostozopolskiego]
fot. Wojtek/prostozopolskiego
fot. Wojtek/prostozopolskiego
Na miejsce zdarzenia wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Podjęto też decyzję o ewakuacji mieszkańców.
Zgłoszenie straż pożarna otrzymała po godz. 21. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy strażaków. Po przybyciu i potwierdzeniu, że z okna wydobywa się dym, podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców budynku.

- Sytuacja nie jest jeszcze opanowana, ale jak dotąd nie zauważono zewnętrznych oznak dużego pożaru wewnątrz obiektu - poinformował st. kpt. Krzysztof Letki ze stanowiska kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

AKTUALIZACJA godz. 06.00

Zaprószenie ognia w jednym z mieszkań było przyczyną wieczornego pożaru kamienicy przy ul. Chrobrego w Prudniku. Nikt w pożarze nie został poszkodowany, ale na czas akcji i późniejszego przewietrzania pomieszczeń była konieczna ewakuacja 18 mieszkańców trzykondygnacyjnego budynku.

- W jednym mieszkaniu doszło do zaprószenia ognia. Tam w tej kamienicy ewakuowaliśmy 18 osób, w tym jedną z mieszkania, ale bez osób poszkodowanych. Oddymiliśmy, ugasiliśmy ten pożar na Chrobrego i ludzie wrócili do swoich mieszkań - potwierdził RO dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Opolu.
st. kpt. Krzysztof Letki, stanowisko kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Wiadomości z regionu

2020-08-06, godz. 17:15 Będą utrudnienia na autostradzie A4. W sobotę rusza trzymiesięczny remont nawierzchni pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle… Na autostradzie A4 zmieni się organizacja ruchu. Od soboty (08.08) na trasie w kierunku Wrocławia, między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Krapkowice rozpocznie… » więcej 2020-08-06, godz. 17:00 Kędzierzyn-Koźle: CBA prowadzi kontrolę w urzędzie miasta Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w urzędzie miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Kontrola ma dotyczyć trzech postępowań przetargowych, w ramach… » więcej 2020-08-06, godz. 16:00 Komentarze opolskich polityków po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta Andrzej Duda ponownie objął urząd Prezydenta RP. W orędziu mówił między innymi, że skoncentruje się na pięciu rzeczach ważnych dla Polaków, wymieniając… » więcej 2020-08-06, godz. 16:00 Namysłów walczy z komarami. Oprócz oprysków, pomóc mają także jerzyki Namysłów również wypowiedział wojnę komarom. Oprócz użycia środków chemicznych, miasto szuka także sprzymierzeńców wśród naturalnych wrogów tych… » więcej 2020-08-06, godz. 14:55 Tour de Pologne na Opolszczyźnie. Kolarze na trasie z Opola do Zabrza [FILM, ZDJĘCIA] Wielkie święto kolarstwa na Opolszczyźnie. Po 8 latach przerwy na drogi województwa opolskiego powrócił Tour de Pologne. W 2012 roku kolarze w Opolu kończyli… » więcej 2020-08-06, godz. 12:59 Andrzej Duda ponownie zaprzysiężony na prezydenta. W Sejmie wygłosił orędzie Prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tym samym ponownie objął urząd Prezydenta RP. » więcej 2020-08-06, godz. 11:58 Koronawirus w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Zakażony jest jeden ze strażników Koronawirus w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. U jednego z funkcjonariuszy potwierdzono wynik dodatni na obecność COVID-19. Mężczyzna obecnie… » więcej 2020-08-06, godz. 10:48 O 25 wzrosła liczba zarażonych w regionie. W kraju kolejny rekord nowych zakażeń i zgon 18 osób 25 nowych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 726 zarażeniach i 18 zgonach w całej Polsce… » więcej 2020-08-06, godz. 10:47 Maksymilian Polis: Młodzi Demokraci rosną w siłę. Ostatnio otwarto nowe koła w Nysie i Kędzierzynie Koźlu Jak mówią, chcą przywrócić model rzetelnej i wolnej od nienawiści w debacie publicznej, w której szanuje się wzajemnie poglądy i proponuje się jak najlepsze… » więcej 2020-08-06, godz. 10:00 Jak poprawić jakość życia w Kędzierzynie-Koźlu? Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać pomysły na wykonanie ważnych inwestycji w mieście lub inicjatyw do zrealizowania. Kędzierzyński magistrat… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »