Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-07, 06:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Mają zapewnić bezpieczeństwo przed koronawirusem i spokój od hałasu

Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Ze względów bezpieczeństwa, zarządca obiektu postanowił ograniczyć liczbę miejsc na polu namiotowym, a także wprowadzić nocny zakaz wstępu dla osób niebędących gośćmi ośrodka rekreacyjnego.
Mniejsza niż dotąd liczba biwakujących na terenie przylegającym do jeziora ma na celu między innymi zachowanie dystansu społecznego w czasie epidemii. Menedżer ośrodka Łukasz Bogdanowski, wskazuje, że da to także większą niż dotąd możliwość zadbania o porządek na jego terenie.

- Do tej pory każdy mógł się rozkładać, gdzie chce, jak chce i rzeczywiście może było trudno kontrolować liczbę osób przebywających na ośrodku. Będą wyznaczone działeczki z numerkami i my będziemy mogli oczywiście na recepcji doskonale wiedzieć, kto gdzie się rozkłada i ile osób przebywa na ośrodku - tłumaczy.

Od niedawna obowiązują także nowe zasady wstępu na teren Akwa Mariny w godzinach nocnych. Po 22 są tam wpuszczane głównie osoby zameldowane na pobyt, które posiadają specjalną opaskę wydawaną podczas przyjazdu. Ma to zapewnić bezpieczeństwo i spokój wczasowiczów.

- Chcemy, żeby to miejsce stało się ośrodkiem wypoczynkowym, niekoniecznie taką bawialnią dla wszystkich, że kto chciał, mógł przyjechać, rozpalić ognisko, pobawić się, puścić muzykę na full. Jeżeli będziemy widzieli, że osoby, które nie mają opaski, zachowują się w sposób kulturalny, nikt nie będzie ich przeganiał. Te opaski wprowadzamy na takie osoby, które często nazywamy zadymiarzami - dodaje Łukasz Bogdanowski.

To jednak nie koniec zmian nad jeziorem. Wkrótce teren ma zyskać infrastrukturę umożliwiającą obsługę kamperów i przyczep kempingowych. Możliwość podłączenia do prądu zyskają też użytkownicy pola namiotowego, na którym pojawiły się szafki zasilające. Z kolei na jesień planowane są kolejne inwestycje związane z rozbudową bazy noclegowej.
Łukasz Bogdanowski
Łukasz Bogdanowski

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej 2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***