Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-06, 15:00 Autor: Justyna Maćkowiak/Witold Wośtak

Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów! AKTUALIZACJA

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii.
Jak czytamy na profilu w mediach społecznościowych placówki i starostwa powiatowego, od 22 czerwca dwie trzecie łóżek jednoimiennego szpitala będzie dostępnych w ramach szpitala wielospecjalistycznego. Taką decyzję podjął wojewoda opolski Adrian Czubak.

Przypomnijmy, placówka w Kędzierzynie-Koźlu została przekształcona w monoprofilową dla osób zakażonych koronawirusem w połowie marca. W tego rodzaju placówkach, dedykowanym pacjentom z podejrzeniem lub stwierdzonym COVID-19, znajdują się sale operacyjne i zabiegowe, a także sale porodowe dla kobiet ciężarnych zarażonych koronawirusem. Co najmniej 10% łóżek jest tam respiratorowych. Decyzję dotyczącą przekształcenia podjął wojewoda opolski.

Do sprawy będziemy wracać.

AKTUALIZACJA:

90 łóżek kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala pozostanie w gotowości do przyjęcia pacjentów zarażonych koronawirusem i podejrzanych o zakażenie. 150 łóżek będzie służyć do uruchomienia oddziałów. - Bardzo chcielibyśmy w całości odtworzyć część zabiegową - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala.

- Chcielibyśmy zapewnić u nas w szpitalu również część neurologiczną z udarami. Prawdopodobnie mówimy także o otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tak jak było przed przekształceniem w szpital jednoimienny. To dotyczy też ginekologii i położnictwa.

Dyrektor Kończyło nie ukrywa, że zabiegał o powrotne przekształcanie szpitala z monoprofilowego w wielospecjalistyczny. - Od pewnego czasu byliśmy w gotowości do zmian, ale przed nami stoi duże wyzwanie - ocenia.

- Dołożymy wszelkiej staranności, żeby zabezpieczyć pacjentów "niecovidowych". Z drugiej strony trzeba odseparować zarażonych i zamknąć ich w takich lokalizacjach, by nie było możliwości wejścia do nich pacjentów bez koronawirusa. To da się zrobić, bo już wcześniej były analizowane różne warianty. Jak rozumiem, decyzja wojewody wynika z faktu, że potrafimy zapewnić bezpieczeństwo dla takich pacjentów.

Decyzja o częściowym przekształceniu szpitala monoprofilowego była konsultowana ze starostwem, które na co dzień zarządza szpitalem.

Dodajmy, w szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 43 pacjentów, w tym 35 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, pozostałych 8 osób to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest również jedno dziecko.
Jarosław Kończyło 1
Jarosław Kończyło 2

Wiadomości z regionu

2020-08-04, godz. 10:56 MZ: Niechluby rekord. Takiej liczby zakażeń w kraju jeszcze nie było Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem w kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach. Na Opolszczyźnie na COVID-19 zachorowało 7… » więcej 2020-08-04, godz. 10:50 Uwaga! Awaria systemu CEPIK w całym kraju. Utrudnienia w wydziałach komunikacji Uwaga kierowcy - w związku z ogólnopolską awarią systemu CEPIK starostwa powiatowe w całym kraju zawiesiły obsługę klientów w wydziałach komunikacji. » więcej 2020-08-04, godz. 10:12 W powiecie nyskim strażacy szukają wędkarza, który wskoczył do rzeki. Mężczyzna przestraszył się straży ryba… W Lasocicach w gminie Łambinowice trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny, który najprawdopodobniej w obawie przed kontrolą straży rybackiej, wskoczył do wody… » więcej 2020-08-04, godz. 09:14 "Naszym celem jest utrzymać struktury". Forum Młodych PiS o działaniach na najbliższą przyszłość - W czasie kampanii wyborczej ciężko pracowaliśmy, teraz czas na podsumowanie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Krukowski z Forum Młodych… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 255 opolskich nauczycieli stara się o dyplomowany awans zawodowy Do 14 sierpnia pracownicy Kuratorium Oświaty w Opolu przeprowadzą 255 postępowań kwalifikacyjnych na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 ZUS ponownie wysyła do sanatoriów. Pierwszeństwo dla osób z szansą na odzyskanie zdolności do pracy Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił dzisiaj (04.08) skierowania na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 Trwa rozbudowa szkoły w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku na dobudowanej kondygnacji powstaną dwie nowe sale lekcyjne Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku obiekt zyska nowe piętro dobudowane nad pomieszczeniami zaplecza sali gimnastycznej. » więcej 2020-08-04, godz. 06:00 Tylko z "matmy" gorzej. Opolscy 8-klasiści lepsi niż reszta kraju 8-klasiści z województwa opolskiego w krajowej czołówce. Uczniowie, którzy pisali egzamin kończący ich edukację w szkołach podstawowych, spisali się… » więcej 2020-08-03, godz. 21:30 Raport dnia: trzy nowe zakażenia koronawirusem i trzech ozdrowieńców Do 1207 wzrosła liczba mieszkańców, u których dotąd potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (3.08) o 575 wykrytych… » więcej 2020-08-03, godz. 21:00 Zmiana organizacji ruchu na DW 454 Opole - Namysłów. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają Uwaga kierowcy, będzie zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454 Opole - Namysłów. Jutro (04.08) rusza remont odcinka między Dobrzeniem Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »