Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-03, 22:00 Autor: Daniel Klimczak

Choć oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na połowę czerwca, to nad Jeziorem Nyskim już teraz można korzystać z większości atrakcji

Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Od poniedziałku (01.06) można już korzystać z niemal wszystkich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Nyskim. Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka między innymi sprzęt wodny, punkt widokowy czy gastronomia.
Pełne rozpoczęcie sezonu letniego planowane jest na 15 czerwca, kiedy na plaży pojawią się ratownicy wodni. Jak jednak zapewnia kierownik działu rekreacji i edukacji nyskich Wodociągów i Kanalizacji AKWA Łukasz Bogdanowski ci, którzy zdecydują się odwiedzić AKWA Marinę wcześniej nie powinni narzekać na nudę.

- Szczególnie mógłbym zaprosić dzisiaj rodziców z dzieciakami. Uruchomiliśmy wypożyczalnię sprzętu pływającego. Za kilka dni wystawimy naszą hybrydę, więc osoby, które chcą się przejechać nieco szybciej po jeziorze, będą miały taką możliwość. Restauratorzy, którzy działają na terenie naszego ośrodka, oni również już pootwierali swoje lokale - wskazuje.

W wypożyczalni sprzętu, na amatorów wodnej aktywności czekają między innymi rowerki wodne, kajaki czy łodzie wiosłowe. Obsługujący punkt Wojciech Prędota wskazuje, że zainteresowanie ofertą jest mocno związane z panującą nad jeziorem pogodą.

- Zwykle sezon startował na początku maja i w weekendy już mieliśmy otwarte. Natomiast jaki był maj w tym roku, to wszyscy wiedzą. 1 czerwca było trochę ludzi, to było związane też z dniem dziecka i z pogodą, która dopisała. Wczoraj już było gorzej natomiast oczekujemy na dzisiaj i jutro, gdy ma być temperatura na poziomie 24 stopni - dodaje.

Z rozpoczęcia sezonu cieszą się również wędkarze, którzy wskazują, że na największe połowy mają szanse ci, którzy decydują się łowić z łodzi.

Dodajmy, że za wstęp na teren jeziora pobierana jest opłata w wysokości od 3 do 5 złotych.
Łukasz Bogdanowski
Wojciech Prędota

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg na szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej 2021-05-13, godz. 17:10 Wypadki z udziałem rowerzystów na Opolszczyźnie Dzisiaj popołudniu (13.05) mieliśmy w regionie dwa zdarzenia z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Brzegu na ulicy Zielonej samochód… » więcej 2021-05-13, godz. 16:45 Wielkie sprzątanie w Jędrzejowie. Spływające z pól błoto zalało kilkanaście posesji. Spokojnej nocy nie mieli także… Niewielki Jędrzejów walczy ze skutkami nocnej ulewy. Miejscowość okazała się najbardziej poszkodowaną w powiecie brzeskim, podtopionych zostało tam kilkanaście… » więcej 2021-05-13, godz. 16:00 "Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »