Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-02, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Raport dnia: W regionie zakaziło się 14 kolejnych osób. Zmarła 48 ofiara koronawirusa, 6 chorych wyzdrowiało

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
14 nowych zakażeń w regionie, śmierć jednej osoby i 6 kolejnych ozdrowień potwierdzono dziś (02.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie COVID-19 wykryto u 666 osób, z czego 256 jest aktualnie chorych. Jak informują służby wojewody opolskiego 56 mieszkańców jest hospitalizowanych, a 134 pozostaje pod czynnym nadzorem sanepidu.
Potwierdzone po południu zakażenia w regionie dotyczą dwóch osób w wieku senioralnym z powiatu brzeskiego. Kobieta przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, mężczyzna jest w kwarantannie domowej. COVID-19 potwierdzono także u mężczyzny z powiatu krapkowickiego w średnim wieku, który przebywa w kwarantannie domowej i u mężczyzny w wieku senioralnym z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który przebywa w izolatorium. Wszystkie osoby zakaziły się lokalnie. Ich stan jest dobry.

W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu krapkowickiego. To 48 ofiara śmiertelna w regionie.

Wśród nowych "ozdrowieńców" są dwie osoby z powiatu krapkowickiego (to kobieta i mężczyzna w sile wieku), senior z powiatu brzeskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu oleskiego i dwie osoby z powiatu strzeleckiego (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku). W sumie liczba osób w regionie, które pokonały koronawirusa wzrosła do 362.

Jeden z urzędników zatrudnionych w magistracie Kędzierzyna-Koźla jest zakażony koronawirusem. Gmach urzędu przy ul. Piramowicza do piątku (05.06) będzie zamknięty dla klientów. Pracownik czuje się dobrze, łagodnie znosi chorobę. Urzędnicy pracujący z nim w jednym dziale zostaną poddani badaniom, czy nie doszło u nich do zarażenia.

Od dzisiaj (02.06) wszystkie place zabaw i siłownie pod chmurką w gminie Strzelce Opolskie są dostępne dla mieszkańców. Przez dwa dni strażacy dezynfekują urządzenia, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wycieczki rowerowe, Nordic Walking i kursy językowe - to tylko niektóre z zajęć, z jakich mogą korzystać od wczoraj (01.06) seniorzy ze stolicy regionu. Centrum "Senior w Opolu" na nowo otworzyło swoje drzwi. Spotkania odbywają się 5-osobowych grupach.

Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe od 15 czerwca będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, jeśli z powodu pandemii zostało ono przerwane. Warunkiem jednak posiadanie negatywnego wyniku diagnostycznego w kierunku COVID-19.

Maturzyści z Ukrainy i Białorusi przyjechali do internatu Centrum Kształcenia Zawodowego w Kluczborku. Przypomnijmy, starostwo wysłało autobus PKS-u na przejście graniczne w Medyce po 24 nastolatków, którzy uczą się w kluczborskich szkołach. Decyzją wojewody Adriana Czubaka, maturzyści zza wschodniej granicy trafili na kwarantannę do jednego z hoteli w Opolu. Wszyscy przeszli testy na obecność koronawirusa, a wyniki wykluczyły zarażenie.

Znów można korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnikach.
Obiektem zarządza firma wywozowa, która zwróciła się do magistratu o tymczasowe zamknięcie PSZOK-u ze względu na epidemię. Władze gminy przychyliły się do tego wniosku, ale od dzisiaj (02.06) znów można dostarczać odpady.

Wieża Piastowska, Zamek Górny i Miejska Informacja Turystyczna są już gotowe na bezpieczne przyjęcie turystów. Odwiedzanie obiektów jest możliwe, ale z powodu trwającej pandemii z pewnymi ograniczeniami.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (02.06) 236 nowych zachorowań i 18 zgonów. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 24 395 osób. Z powodu koronawirusa zmarło 1092 chorych. Minionej doby wyzdrowiały 282 osoby, to oznacza, że mamy już 11 726 "ozdrowieńców".

Wiadomości z regionu

2020-07-10, godz. 23:30 Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej ma już 25 lat! "To była odważna decyzja" Politechnika Opolska była drugą uczelnią techniczną w Polsce, która 25 lat temu rozpoczęła kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego na poziomie akademickim… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 22:10 Blisko 50 interwencji strażaków po deszczach i burzach, które przeszły wieczorem przez Opolszczyznę Z pomocą strażacy spieszyli m.in. na Jeziorze Turawskim, gdzie wiatr przewrócił łódkę, a dwie osoby wpadły do wody. » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 Bez obaw można kąpać się w miejscach okazjonalnie do tego wyznaczonych w regionie Woda we wszystkich trzech akwenach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w województwie opolskim jest dobrej jakości. Z komunikatu przesłanego przez Wojewódzką… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Głuchołazy: rodzinna impreza plenerowa w górskich klimatach Biesiada Góralska oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła to niektóre atrakcje Święta Gór Opawskich w Głuchołazach. Jest to pierwsza w tym sezonie letnim impreza… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Prudnik: zrujnowano objęty ochroną konserwatorską obiekt poprzemysłowy, będzie zawiadomienie do prokuratury Wiele wskazuje, że rozbiórka zabytkowego obiektu po włókienniczych zakładach w Prudniku jest bezprawna. Przed kilku laty fabryczne hale po byłych zakładach „Frotex”… » więcej 2020-07-10, godz. 21:00 Raport dnia: 9 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. 6 osób wyzdrowiało 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (10.07) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin… » więcej 2020-07-10, godz. 20:55 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej 2020-07-10, godz. 20:50 Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie mieć Centrum Badań i Innowacji. To projekt wart prawie 27 milionów złotych Nowoczesne metody leczenia chorób serca, kręgosłupa i cywilizacyjnych będą opracowywane w Opolu. Dziś (10.07) podpisano umowę między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2020-07-10, godz. 20:40 WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa… 376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów - tak opolscy parlamentarzyści Prawa i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »