Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-28, 16:31 Autor: Witold Wośtak

Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez COVID-19

Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
R. Bryk i A. Niedzielski [fot. Witold Wośtak]
R. Bryk i A. Niedzielski [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Nowa siedziba opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Nowa siedziba opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa.
Pandemia koronawirusa opóźniła start nowych punktów, a teraz trwa pierwszy etap odmrażania bezpośredniej obsługi petentów. Można więc zgłosić się w podstawowych sprawach typu złożenie wniosku o środki pomocnicze czy ustne pozyskanie informacji.

- Nie ma jeszcze szyldu ani zewnętrznych schodów skracających drogę do nas - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ.

- Wiele inwestycji i procesów wykonawczych zostało wstrzymanych przez epidemię, ale teraz na nowo ruszamy z inwestycją. Niedługo będą więc schody, będzie winda dla naszych niepełnosprawnych pacjentów oraz szyld. Mamy kolejne plany dotyczące zwiększenia powierzchni obsługi naszych mieszkańców, także w niedalekiej przyszłości sukcesywnie będziemy o tym informować.

Adam Niedzielski, prezes centrali NFZ, zaznacza, że celem przeprowadzki było zapewnienie większej dostępności siedziby.

- Mowa o względach komunikacyjnych, wielkości parkingu i lokalizacji w centrum miasta. Liczy się również atrakcyjność budynku, która zapewnia komfort obsługi klienta. Moim zdaniem, nowa lokalizacja faktycznie spełnia wszystkie wymienione przesłanki.

Nowa siedziba opolskiego oddziału NFZ znajduje się przy ulicy Ozimskiej 72a w Opolu.

Prawdopodobnie we wrześniu będzie można skorzystać tam również z kiosku profilaktycznego.
Robert Bryk
Adam Niedzielski

Wiadomości z regionu

2020-08-11, godz. 21:30 Nie wszystkie powiaty wywiążą się na czas z ustawowego obowiązku dotyczącego domów dziecka Do końca tego roku powiaty mają czas, aby dostosować do przepisów liczbę podopiecznych w domach dziecka. Wówczas mija okres przejściowy. Od stycznia 2012… » więcej 2020-08-11, godz. 21:15 Raport dnia: 20 zakażeń w regionie, chore jest m.in. 2-miesięczne dziecko. Koronawirusa potwierdzono u pracownika ratusza… 20 nowych zakażeń koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień potwierdzono dziś (11.08) na Opolszczyźnie. W regionie patogen z Chin wykryto dotąd u 1343 mieszkańców… » więcej 2020-08-11, godz. 19:23 Pielęgniarka z DPS w Strzelcach Opolskich zakażona koronawirusem. Część pracowników kwarantannę odbywa w placówce… COVID-19 potwierdzono u jednej z pielęgniarek Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Kobieta przechodziła badania przesiewowe w szpitalu w Toszku, gdzie… » więcej 2020-08-11, godz. 18:15 Pracownik ochrony opolskiego ratusza zakażony koronawirusem. "Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem" Jeden z pracowników firmy ochroniarskiej w opolskim ratuszu - zakażony koronawirusem. Badania na obecność COVID-19 zlecono już wszystkim osobom, które mogły… » więcej 2020-08-11, godz. 17:53 Blisko 27% opolskich maturzystów nie zdało egzaminu dojrzałości Nieco ponad 73% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. To wynik zbliżony do średniej krajowej (74%), ale niższy o około 7 punktów procentowych… » więcej 2020-08-11, godz. 15:21 Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł w ręce policji. Tym razem zahaczył ciężarówką o słup i stanął w poprzek… Kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali wczoraj (10.08) wieczorem kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. » więcej 2020-08-11, godz. 14:07 Śmigłowiec LPR lądował na osiedlu Dambonia w Opolu. Brakowało karetek Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał po młodego mężczyznę, który zasłabł w pasażu handlowym na osiedlu Dambonia w Opolu. W tym czasie… » więcej 2020-08-11, godz. 12:51 Koronawirus na oddziale pediatrycznym kluczborskiego szpitala. Przyjęcia i wypisy wstrzymane do 19 sierpnia Przypadki koronawirusa potwierdzono na oddziale pediatrycznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. » więcej 2020-08-11, godz. 12:30 Maturzyści odbierają świadectwa dojrzałości. "Był stres przed wynikami, ale cieszy matematyka" Opolscy maturzyści poznali dzisiaj (11.08) wyniki swojego egzaminu dojrzałości. Od godziny 8:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniała wyniki na stronach… » więcej 2020-08-11, godz. 11:30 Z powodu pandemii Biuro Rzeczy Znalezionych w Opolu nie przyjmuje depozytów Od stycznia w depozycie Biura Rzeczy Znalezionych w Opolu nie pojawiły się nowe przedmioty. To efekt pandemii koronawirusa i obostrzeń, jakie wprowadzono w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***