Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-19, 16:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Personel szpitala w Głubczycach poddany badaniom na obecność koronawiursa. Wstrzymano przyjęcia i wypisy na dwóch oddziałach

Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Czasowo wstrzymano wypisy i przyjęcia na oddziałach interny i neurologii Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach. Powodem takiej decyzji jest dodatni wynik testu na obecność koronawiursa u Radosława Gorzko, przewodniczącego rady powiatu, który jest lekarzem w tym szpitalu.
- To są działania prewencyjne - informuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, że skoro wiemy, że jeden z pracowników jest pozytywny, to będziemy ludzi ze szpitala wypuszczać na zewnątrz czy też do szpitala przyjmować. To mogłoby dać możliwość dodatkowego zakażenia. Zleciliśmy wykonanie poboru dla 29 pracowników szpitala, którzy mogli mieć kontakt z chorym. Dzisiaj mamy 25 wyników testów i wszystkie są negatywne.

Przyjęcia i wypisy z oddziałów zostaną wznowione w momencie, gdy wszystkie wyniki testów personelu będą negatywne.

Dodatkowo przebadano dwóch pracowników starostwa powiatowego, którzy mogli mieć kontakt z Radosławem Gorzko. Obie te osoby aktualnie przebywają w swoich domach.

Wiadomo, że najbliższa sesja rady powiatu obędzie się w piątek (22.05) i zostanie przeprowadzona online.
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2020-06-02, godz. 11:17 Pierwsze w tym roku trojaczki przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu Tadzio, Jaś i Zosia - tak na imię mają trojaczki, które na świat przyszły 26 maja w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Chłopcy… » więcej 2020-06-02, godz. 11:00 Kędzierzyn-Koźle: urząd miasta zamknięty. Jeden z pracowników z podejrzeniem koronawirusa Jeden z urzędników zatrudnionych w magistracie Kędzierzyna-Koźla ma podejrzenie zarażenia koronawirusem. Od dzisiaj (02.06) do piątku główny gmach urzędu przy… » więcej 2020-06-02, godz. 10:35 Raport MZ: 10 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. W porannym komunikacie resort zdrowia poinformował o 107 nowych przypadkach… » więcej 2020-06-02, godz. 10:30 Pacjenci nyskiej kardiologii inwazyjnej leczą się w nowym miejscu. Nowy sprzęt trafił też do szpitala Nyski oddział kardiologii inwazyjnej od wczoraj (01.06) działa w nowym miejscu. To jeden z budynków połączony bezpośrednio ze szpitalem powiatowym. » więcej 2020-06-02, godz. 10:00 Osocze ozdrowieńców potrzebne do walki z koronawirusem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu apeluje o oddawanie krwi, szczególnie przez ozdrowieńców chorych na Covid 19.Wytwarza z niego dawki terapeutyczne… » więcej 2020-06-02, godz. 08:47 CBŚP zatrzymało koło Opola poszukiwanego od 3 lat przestępcę. Znaleziono przy nim broń oraz narkotyki Funkcjonariusze z CBŚP w Opolu zatrzymali poszukiwanego od 3 lat 37-letniego mężczyznę. Zatrzymany miał do odbycia kilka kar pozbawienia wolności, łącznie w wymiarze… » więcej 2020-06-02, godz. 08:00 Prudnik: można już osobiście spotykać się z udzielającymi darmowych porad prawnych Wznowiono nieodpłatną pomoc prawną w powiecie prudnickim. Bezpośrednie spotkania z prawnikami zawieszono po wybuchu pandemii. Punkty udzielające takich porad funkcjonują… » więcej 2020-06-02, godz. 07:45 "Warunkiem jest porozumienie z rodzicami i przygotowanie dzieci". Opolskie parafie ustalają terminy Pierwszej Komunii … Limit wiernych w kościołach został zniesiony, więc opolskie parafie zaczęły przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Przypomnijmy, że pierwotnie, jak co roku… » więcej 2020-06-02, godz. 07:00 "Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów". Opole zaprasza do bezpiecznego zwiedzania Opole uruchomiło Miejską Informację Turystyczną, można już zwiedzać Wieżę Piastowską, Zamek Górny czy ZOO. Stolica regionu dołączyła do ogólnopolskiej akcji 'Jesteśmy… » więcej 2020-06-01, godz. 21:30 PSZOK w Szymiszowie już działa jak przed pandemią Od dzisiaj (1.06) Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Szymiszowie w gminie Strzelce Opolskie wrócił do normalnego trybu działania. Już nie trzeba się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »