Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-14, 16:33 Autor: Mariusz Chałupnik

Nie ma zgody na hejtowanie personelu medycznego. #MuremZaMedykiem stoją wszystkie opolskie służby

Opolskie służby poparły akcję #MuremZaMedykiem [fot. KMPSP w Opolu]]
Opolskie służby poparły akcję #MuremZaMedykiem [fot. KMPSP w Opolu]]
Piotr Nowakowski, współinicjator akcji [fot. Mariusz Chałupnik]
Piotr Nowakowski, współinicjator akcji [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolskie służby poparły akcję #MuremZaMedykiem [fot. 10. Opolska Brygada Logistyczna]
Opolskie służby poparły akcję #MuremZaMedykiem [fot. 10. Opolska Brygada Logistyczna]
Choć są na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa, to zdarza się, że spotykają się z niezrozumieniem, agresją i hejtem. Dlatego postanowili, że nie będą dłużej milczeć. Opolscy ratownicy medyczni zorganizowali akcję #MuremZaMedykiem.
Chcą zwrócić uwagę na swoje prawa i pokazać, że nie ma zgody na społeczne wykluczanie lekarzy, pielęgniarek oraz całego personelu medycznego, który naraża swoje życie i zdrowie w walce z pandemią.

- W Internecie pojawiło się wiele wpisów piętnujących personel medyczny - mówi Piotr Nowakowski z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, współinicjator akcji. - Pojawiają się doniesienia o groźbach karalnych, o wykluczeniu społecznym, o nakazywaniu wyprowadzki. Takie akcje, które nam się bardzo nie spodobały. W związku z tym postanowiliśmy nagłośnić to i pokazać nasz sprzeciw. Nie możemy się godzić na to, żeby ktokolwiek nas wykluczał.

Do akcji przyłączyły się inne opolskie służby, które także stanęły #MuremZaMedykiem.

- Wszystkie służby ze sobą współpracują i tak samo dzieje się w czasie pandemii. To czas kiedy szczególnie musimy się wspierać - przekonuje starszy kapitan Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - Sytuacja jest wyjątkowa i musieliśmy wypracować pewne zasady współpracy. Strach jest naturalnym odruchem u człowieka w takich sytuacjach jak pandemia. My to też rozumiemy. Staramy się tłumaczyć, ale też nie docieramy do wszystkich. Dlatego też może pojawiają się takie głosy negatywne, które moim zdaniem wynikają z niezrozumienia.

- Zdajemy sobie sprawę, że na tym froncie walki, środek ciężkości jest położony na medykach i oni są najważniejsi w walce z wirusem - dodaje kapitan Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Wszyscy musimy stać ramię w ramię za medykami.

W Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego pracuje blisko 200 osób. W skali województwa medycy podejmują około 5 tysięcy interwencji miesięcznie.
Piotr Nowakowski
starszy kapitan Tomasz Pierzchrzała, kapitan Piotr Płuciennik

Wiadomości z regionu

2020-07-16, godz. 15:30 Brzeski zamek zaprasza najmłodszych na wakacyjne warsztaty. To okazja do poznania historii oraz pracy placówki Stroje i życie dworskie Piastów Śląskich, podejście do higieny na przestrzeni dziejów czy pokazy walk rycerskich. To tylko część atrakcji, które od dziś (16.07)… » więcej 2020-07-16, godz. 15:25 Pijani studenci zabrali flagę Polski z baru, bo chcieli ją powiesić w akademiku. Nie wiedzieli, że to poważne przestęp… Dwóch nietrzeźwych studentów nyskiej uczelni postanowiło ukraść flagę Polski z baru, aby powiesić ją w akademiku. Dumnie zaczęli wymachiwać nią przed policją… » więcej 2020-07-16, godz. 14:29 Nie tylko szynobus. Tułowice chcą bezpośredniego, kolejowego połączenia z Warszawą Z Tułowic bezpośrednim pociągiem do Warszawy? To całkiem możliwe. Trwają rozmowy, aby w nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od grudnia, w Tułowicach… » więcej 2020-07-16, godz. 13:49 Opole: miasto ma problem z amatorami grafitti. Monitoring i kary nie wystarczają Mury przy kościele 'na górce' w Opolu, elewacja świeżo wyremontowanych budynków czy obraźliwe hasła na sklepach - amatorzy grafitti nie dają o sobie zapomnieć… » więcej 2020-07-16, godz. 13:15 Ciężarówki z oponami w fatalnym stanie na obwodnicy Opola. WITD po kontroli wycofał pojazdy z ruchu Zniszczone i zużyte opony z pęknięciami i wystającymi drutami. Trzy ciężarówki w fatalnym stanie technicznym zostały zatrzymane przez inspektorów Wojewódzkiego… » więcej 2020-07-16, godz. 11:51 Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Opola za niszczenie łodzi zacumowanych w Turawie Nawet na 5 lat do więzienia mogą trafić dwaj mieszkańcy Opola demolujący łodzie w Turawie po zakrapianej imprezie. Usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i krad… » więcej 2020-07-16, godz. 11:30 4 kolejne przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W całej Polsce 333 nowe zakażenia i 11 zgonów 4 nowe zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 333 nowych zakażeniach i 11 zgonach w całym kraju. » więcej 2020-07-16, godz. 09:32 Opolscy mundurowi przechwycili prawie 3 kilogramy amfetaminy. To kolejny efekt współpracy policji i KAS Niemal 3 kilogramy amfetaminy przechwycili opolscy policjanci we współpracy z Krajową Administracją Skarbową. » więcej 2020-07-16, godz. 09:00 Czwartek może być burzowy na Opolszczyźnie. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w całym województwie opolskim. » więcej 2020-07-16, godz. 08:15 Powstanie mural, siłownia i zagroda z wiejskimi zwierzętami Małe granty mogą wiele zdziałać - udowadniają to mieszkańcy wiosek leżących na terenie Lokalnej Grupy Działania Eurocountry. Stowarzyszenie podpisało umowy na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »