Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-12, 06:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyski PKS "odmraża" kolejne kursy. Autobusy jeżdżą teraz także do Korfantowa i Szklar

Autobusy PKS Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Autobusy PKS Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Autobusy nyskiego PKS-u [fot. PKS Nysa]
Autobusy nyskiego PKS-u [fot. PKS Nysa]
Nyski PKS przywraca kursy na kolejnych trasach. Od wczoraj (11.05) autobusy dojeżdżają także do gmin Korfantów i Kamiennik.
To kolejny etap odmrażania działalności spółki po całkowitym zawieszeniu przewozów ze względu na epidemię COVID-19. Po dwie pary autobusów wyjeżdżają teraz na trasy pomiędzy stolicą powiatu a Korfantowem oraz Szklarami. Dodatkowe trzy stanowią z kolei wzmocnienie linii łączącej Nysę z Opolem. Prezes PKS-u Beata Juralewicz wskazuje, że to odpowiedź między innymi na potrzeby zgłaszane przez podróżnych.

- Mieliśmy dużo telefonów od mieszkańców powiatu nyskiego. Słyszymy również, że firmy zaczynają przechodzić z pracy zdalnej na stacjonarną, otwierają się centra handlowe. Mamy nadzieję, że ta oferta w większym stopniu będzie odpowiadała na zapotrzebowanie - dodaje.

To kolejny etap odmrażania działalności przewoźnika. W ubiegłym tygodniu spółka wznowiła kursy do Otmuchowa i Głuchołaz. Zwłaszcza drugi z wymienionych kierunków cieszy się sporą frekwencją. Rosnące zainteresowanie widać także na trasie do Opola.

Jednocześnie przewoźnik zapowiada szczegółowe analizowanie ruchu na wznowionych kursach. Jeśli zainteresowanie przejazdami będzie niewielkie, wówczas nie można wykluczyć dalszych zmian, w tym także ponownego ograniczenia oferty na wybranych trasach.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internatowej www.pksnysa.pl
Beata Juralewicz

Wiadomości z regionu

2020-07-16, godz. 15:30 Brzeski zamek zaprasza najmłodszych na wakacyjne warsztaty. To okazja do poznania historii oraz pracy placówki Stroje i życie dworskie Piastów Śląskich, podejście do higieny na przestrzeni dziejów czy pokazy walk rycerskich. To tylko część atrakcji, które od dziś (16.07)… » więcej 2020-07-16, godz. 15:25 Pijani studenci zabrali flagę Polski z baru, bo chcieli ją powiesić w akademiku. Nie wiedzieli, że to poważne przestęp… Dwóch nietrzeźwych studentów nyskiej uczelni postanowiło ukraść flagę Polski z baru, aby powiesić ją w akademiku. Dumnie zaczęli wymachiwać nią przed policją… » więcej 2020-07-16, godz. 14:29 Nie tylko szynobus. Tułowice chcą bezpośredniego, kolejowego połączenia z Warszawą Z Tułowic bezpośrednim pociągiem do Warszawy? To całkiem możliwe. Trwają rozmowy, aby w nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od grudnia, w Tułowicach… » więcej 2020-07-16, godz. 13:49 Opole: miasto ma problem z amatorami grafitti. Monitoring i kary nie wystarczają Mury przy kościele 'na górce' w Opolu, elewacja świeżo wyremontowanych budynków czy obraźliwe hasła na sklepach - amatorzy grafitti nie dają o sobie zapomnieć… » więcej 2020-07-16, godz. 13:15 Ciężarówki z oponami w fatalnym stanie na obwodnicy Opola. WITD po kontroli wycofał pojazdy z ruchu Zniszczone i zużyte opony z pęknięciami i wystającymi drutami. Trzy ciężarówki w fatalnym stanie technicznym zostały zatrzymane przez inspektorów Wojewódzkiego… » więcej 2020-07-16, godz. 11:51 Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Opola za niszczenie łodzi zacumowanych w Turawie Nawet na 5 lat do więzienia mogą trafić dwaj mieszkańcy Opola demolujący łodzie w Turawie po zakrapianej imprezie. Usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i krad… » więcej 2020-07-16, godz. 11:30 4 kolejne przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W całej Polsce 333 nowe zakażenia i 11 zgonów 4 nowe zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 333 nowych zakażeniach i 11 zgonach w całym kraju. » więcej 2020-07-16, godz. 09:32 Opolscy mundurowi przechwycili prawie 3 kilogramy amfetaminy. To kolejny efekt współpracy policji i KAS Niemal 3 kilogramy amfetaminy przechwycili opolscy policjanci we współpracy z Krajową Administracją Skarbową. » więcej 2020-07-16, godz. 09:00 Czwartek może być burzowy na Opolszczyźnie. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w całym województwie opolskim. » więcej 2020-07-16, godz. 08:15 Powstanie mural, siłownia i zagroda z wiejskimi zwierzętami Małe granty mogą wiele zdziałać - udowadniają to mieszkańcy wiosek leżących na terenie Lokalnej Grupy Działania Eurocountry. Stowarzyszenie podpisało umowy na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »