Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-06, 10:15 Autor: Roman Juranek

Organizacje pozarządowe także zostały dotknięte przez epidemię koronawirusa

Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Marcin Skomudek]
Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Marcin Skomudek]
Bardzo wiele organizacji zajmuje się obecnie pomocą, akcjami wolontariackimi czy informacyjnymi.
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, tłumaczy, że działania trzeciego sektora w czasie pandemii zostały w dużej mierze zawieszone lub nastąpiła zmiana działalności.

- Organizacje pozarządowe skupiają się przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi, a teraz tego kontaktu, niestety w większości przypadków nie mają, bądź mają bardzo ograniczony, bądź muszą zmieniać formę działalności. Więc to jest też specyficzny czas dla organizacji, przede wszystkim zawieszenia działań cyklicznych, bądź zmiany formy prowadzenia tych działań.

Dorota Piechowicz-Witoń uważa, że trzeci sektor na razie nie ma problemów finansowych, jednak gdyby trudna sytuacja związana koronawirusem przedłużała się, to mogą one jednak wystąpić. Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu przygotowuje więc specjalny biuletyn, który ma pomóc w pozyskiwaniu funduszy.

- Niebawem przekażemy taki newsletter, w którym będziemy informować o różnych źródłach finansowania w skali całego kraju, bo zdajemy sobie sprawę, że tych źródeł finansowania organizacje pozarządowe w drugiej połowie roku mogą szukać nie tylko w ośrodkach gminnych, tych najbliższych, ale w skali całego kraju, bo też będą inne potrzeby, nowe potrzeby związane z nowymi problemami.

Wiele organizacji zgłasza, że wśród ich podopiecznych pojawiają się nowe problemy związane z przemocą w rodzinie, ale też powroty do uzależnień, co związane jest m.in. z izolacją w czasie pandemii.
Dorota Piechowicz-Witoń
Dorota Piechowicz-Witoń

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 11:38 Oddział neurologiczny szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wznowił przyjęcia pacjentów Wróciła kompleksowa opieka medyczna na oddziale neurologii z pododdziałem udarowym w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonowanie oddziału było… » więcej 2020-09-24, godz. 10:42 Raport MZ: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W całym kraju 1136 zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 19 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-24, godz. 10:15 Lekarka ze 116. Szpitala Wojskowego z pozytywnym testem na COVID-19. "Pacjenci nie muszą obawiać się wizyty" Jedna z lekarek 116. Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Opolu zaraziła się koronawirusem. Dyrektor uspokaja, że pacjenci nie mają powodu do paniki. » więcej 2020-09-24, godz. 09:32 Nowa lokalizacja miejskiego lodowiska w Opolu. Stadion już na etapie ostatnich uzgodnień projektowych Trwa budowa nowego obiektu w miejscu dawnego Cieplaka', w którym powstaje Opolski Park Sportu. Obiekt w stanie surowym ma być gotowy do końca roku, a docelowo… » więcej 2020-09-24, godz. 09:20 W listopadzie ruszy nabór dzieci do żłobka "Skrzacik" w Rudnikach. Niedawno zakończył się etap prac budowlanych Zakończyły się prace budowlane w żłobku 'Skrzacik' w Rudnikach. Wiosną ruszyła adaptacja części budynku szkoły podstawowej na potrzeby najmłodszych. » więcej 2020-09-24, godz. 07:04 Pierwsza szkoła w Opolu przechodzi w całości na zdalne nauczanie. Powodem jest koronawirus Po uzyskaniu pozytywnej decyzji sanepidu i organu prowadzącego II Liceum Ogólnokształcące przechodzi od dziś na system nauczania zdalnego. Powodem są potwierdzone… » więcej 2020-09-24, godz. 06:30 Wolontariusze fundacji Dr Clown dzielili się uśmiechem z pacjentami opolskiej Betanii Muzyka, tańce i wielkie bańki mydlane przygotowane przez wolontariuszy fundacji Dr Clown można było zobaczyć z okien opolskiego hospicjum Betania. Z powodu… » więcej 2020-09-23, godz. 21:33 Burmistrz Paczkowa jest zarażony COVID-19. "Nie bagatelizujcie objawów przeziębienia i grypy" Burmistrz Paczkowa Artur Rolka jest zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-23, godz. 21:00 Ratusz rozwiewa wątpliwości pracowników MOPR-u dotyczące podwyżek. "W 2020 roku takiej decyzji nie podejmiemy" - Oczekiwania co do podwyżek są zrozumiałe, ale w 2020 roku nie podejmiemy decyzji - tak Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, odniósł się na konferencji… » więcej 2020-09-23, godz. 19:30 Koronawirus w głuchołaskim Centrum Kultury. Placówkę zamknięto na 10 dni, a część pracowników trafiła na kwa… Na 10 dni zostało zamknięte głuchołaskie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z powodu wykrycia koronawirusa u personelu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***