Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-09, 17:20 Autor: Katarzyna Doros

Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu przekształcone w izolatorium. W piątek trafią tam pierwsi pacjenci

Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu zostało przekształcone w izolatorium. W czasie trwania pandemii będą przebywać tam osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa oraz zakażeni pacjenci, u których choroba przebiega w sposób łagodny. To jedno z pięciu takich miejsc, o utworzeniu których zdecydował wojewoda opolski. 
- Jeśli chory mieszka z osobami starszymi lub osobami z tak zwanej grupy podwyższonego ryzyka, powrót do domu jest wykluczony. Lekarz zakaźnik może zdecydować, żeby pacjent trafił do izolatorium - mówi Piotr Pękala z Biura Komunikacji Medialnej urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu. - W placówce przy ul. Szymanowskiego w Kłodnicy każdy pacjent trafi do osobnego pokoju z węzłem sanitarnym. Pod drzwi otrzyma trzy posiłki dziennie. Codziennie jego stan sprawdzi personel medyczny, pielęgniarka, a w razie potrzeby lekarz. Jeśli przeprowadzone testy dwukrotnie dadzą wynik ujemny, pacjent może zostać wypisany. Pomieszczenia, które zajmował, każdorazowo zostaną dokładnie zdezynfekowane i przygotowane na przyjęcie kolejnej osoby.

Izolatorium w Kędzierzynie-Koźlu oferuje 13 jednoosobowych łóżek z możliwością dostawki. Maksymalnie obiekt będzie mógł więc przyjąć 22 osoby. Jutro (10.04) w izolatorium ma pojawić się pierwszych czterech pacjentów. 

Przypomnijmy, hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu oficjalnie miało ruszyć z początkiem maja. Obiekt jest prowadzony przez Caritas Diecezji Opolskiej. Podobne izolatoria utworzono w Opolu oraz w Nysie. Łącznie we wszystkich pięciu miejscach jest 336 pojedynczych miejsc. Za działalność izolatoriów płaci Narodowy Fundusz Zdrowia.
Piotr Pękala

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »