Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-09, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Wstęp na cmentarz w Wołczynie jednak dozwolony. Zniesiono zakaz, ale trzeba zachować ostrożność

Cmentarz komunalny w Wołczynie [fot. www.wolczyn.pl]
Cmentarz komunalny w Wołczynie [fot. www.wolczyn.pl]
Cmentarz komunalny w Wołczynie [fot. www.wolczyn.pl]
Cmentarz komunalny w Wołczynie [fot. www.wolczyn.pl]
Był zakaz i nie ma zakazu. Mowa o wstępie na cmentarz komunalny w Wołczynie.
Najpierw Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, jako zarządca, wydało zakaz wejścia na nekropolię. Burmistrz Jan Leszek Wiącek odebrał wiele telefonów od niezadowolonych mieszkańców i po spotkaniu z jednostkami gminnymi oraz służbami mundurowymi uchylił decyzję o zamknięciu cmentarza.

- Sklepy i wiele innych miejsc pozostaje otwartych, mimo ograniczeń - uzasadnia.
- Zobowiązałem służby mundurowe i służby zarządcy cmentarza, aby dokonywać bezpośredniego i częstego monitoringu. Chodzi o zachowywanie zasad bezpieczeństwa na cmentarzu, bo najważniejsze jest oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo.

Burmistrz zwraca uwagę, że zamknięte bramy cmentarza uderzyłyby w zakłady pogrzebowe i kamieniarskie.

- Biorąc pod uwagę, że utrudnienia dla przedsiębiorców i konsekwencje ekonomiczne są już bardzo dotkliwe, uznałem, iż nie powinno być takiego obciążenia dla kolejnych firm. Z cmentarza mogą korzystać zakłady kamieniarskie i pogrzebowe oraz służby komunalne.

Jednocześnie Jan Leszek Wiącek zaapelował do mieszkańców o rezygnację z większości wizyt na cmentarzu.

Obecność na cmentarzu powinna ograniczać się do oddania pamięci zmarłym. Należy pamiętać o zachowaniu dystansu od drugiej osoby.
Jan Leszek Wiącek 1
Jan Leszek Wiącek 2

Wiadomości z regionu

2020-07-05, godz. 20:40 Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski. O śmierci samorządowca poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. Rafał Neugebauer zmarł po ciężkiej… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 RAPORT DNIA: 5 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 6 osób pokonało COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci kolejnych pięciu chorych. 5 przypadków zachorowań na COVID-19 dotyczy mieszkańców… » więcej 2020-07-05, godz. 20:05 WYBORY 2020: Posłowie Zjednoczonej Prawicy w Kluczborku przekonywali do głosowania na Andrzeja Dudę - Stawiamy na rodzinę, silną prezydenturę i obronność kraju - mówił do mieszkańców Kluczborka wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Podczas wiecu poparcia… » więcej 2020-07-05, godz. 18:17 Brawura, alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych to najczęstsze przyczyny utonięć. WOPR apeluje o rozsądek Tylko wczoraj (04.05) w Polsce utonęło 6 osób, a w czerwcu woda pochłonęła 113 ofiar. Brawura, alkohol i przecenianie swoich możliwości to najczęstsze przyczyny… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-05, godz. 17:30 Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone… » więcej 2020-07-05, godz. 17:15 Opolski ZUS wypłacił ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego dla 1222 mieszkańców regionu Opolski ZUS przekazał ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego mieszkańcom regionu, którzy stracili pracę na etacie po 15 marca. Warunkiem otrzymania… » więcej 2020-07-05, godz. 15:15 Jest akt oskarżenia ws. rodzinnego gangu fałszerzy dokumentów. Obejmuje 19 osób 19 osób stanie przed sądem we Wrocławiu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się profesjonalnym przerabianiem dowodów osobistych i podrabianiem… » więcej 2020-07-05, godz. 13:17 WYBORY 2020: Ostatnia prosta kampanii wyborczej. PiS stawia na spotkania bezpośrednie w terenie Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Sztaby wyborcze walczą o głosy poparcia dla swoich kandydatów. O ostatniej prostej kampanii wyborczej w rozmowie 'W… » więcej 2020-07-05, godz. 10:26 Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »