Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-06, 21:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Akcja "Nie pozwolę ci się zamknąć". Klienci kupują od firm usługi, z których skorzystają po pandemii

Tomasz Wąsiak, właściciel restauracji Radiowa [fot.P.Wójtowicz]
Tomasz Wąsiak, właściciel restauracji Radiowa [fot.P.Wójtowicz]
Pod hasłem "Nie pozwolę ci się zamknąć" Krajowa Izba Gospodarcza zainicjowała akcję, która ma pomóc firmom usługowym. Kampania jest oparta o działania solidarnościowe. Polega na systemie zaliczek na poczet usług i produktów, z których będzie można skorzystać w przyszłości, kiedy ustaną zakazy związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Klient już teraz może kupić bon w restauracji czy kawiarni, ale zrealizuje go po ustaniu pandemii.
Ewa Janus-Khouri, dyrektor biura komunikacji w KIG tłumaczy, że akcja "Nie pozwolę ci się zamknąć" daje mikroprzedsiębiorcom szansę przetrwania na rynku. - Mamy przykład przedsiębiorcy z Gdyni, który wziął udział w naszej akcji i w ciągu dwóch tygodni zebrał 12 tysięcy złotych - mówi.

Również właściciel opolskiej restauracji Radiowa Tomasz Wąsiak włączył się w kampanię. Opublikował film na facebook'u i spotkał się, jak mówi, z pozytywną reakcją wielu klientów. Jak tłumaczy, znalazł się szczególnie w złej sytuacji, ponieważ nadal zatrudnia 11 osób, dlatego nie kwalifikuje się do pomocy zawartej w Tarczy Antykryzysowej (tutaj jest przyznawana pomoc do 9 osób). - Ta kampania daje nadzieję na lepszą przyszłość. Moi pracownicy po emisji filmu zareagowali bardzo pozytywnie, gdyż daje to szansę, że nie wszystko upadnie i że warto walczyć. Prócz bardzo dużej liczby wyświetleń tego filmu (50 tysięcy), to jestem zaskoczony chociażby postawą jednej z pań, która wpłaciła bardzo duża kwotę. Przez takie gesty człowiekowi płakać się chce i teraz ma się wiarę w to, że warto być dobrym człowiekiem i walczyć o wyższe cele.

Szef Radiowej, opisując problemy finansowe, tłumaczy, że koszty stałe, takie jak wynajem lokalu, wypłata pensji i opłaty za energię, to w przypadku jego restauracji jest to kwota około 40 tysięcy złotych. - Do tego dochodzi uregulowanie należności za towar, którego nie zdążyliśmy sprzedać, więc został zamrożony albo stoi na półkach.

Na pytanie, czy rozważa zwolnienia załogi tłumaczy, że nie wie, ponieważ każdy tydzień przynosi nowe okoliczności. - Dzisiaj, by nikogo nie zwolnić, wymyśliliśmy "Bon na przyszłość", czyli ktoś wpłaca określoną sumę, ale może go zrealizować do końca 2021 roku i to klient zdecyduje, w którym momencie nim zapłaci.

- Ja robię wszystko, żeby ta restauracja przetrwała i nie zdawałem sobie sprawy, że akcja #Nie pozwolę ci się zamknąć przyniesie tak pozytywny oddźwięk wśród opolskiej społeczności. Ludzie dostrzegli to, że nie zwolniliśmy pracowników.
Jak sobie radzi biznes?

Wiadomości z regionu

2020-08-15, godz. 07:00 Gmina Jemielnica zadba o wsparcie rozwoju przedszkolaków. Poprawi się też wyposażenie placówek Zadbają o rozwój najmłodszych mieszkańców Jemielnicy i poprawią komfort przedszkolnych placówek. Gmina Jemielnica przystąpiła do projektu 'Przedszkolak… » więcej 2020-08-14, godz. 20:55 Zablokowana A4 w kierunku Wrocławia. Lądował śmigłowiec LPR. Kierowca TIR-a miał atak padaczki [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Ochodze, między węzłami Opole Południe a Opole Zachód. » więcej 2020-08-14, godz. 20:30 Ponad połowa maturzystów w powiecie krapkowickim nie zdała egzaminu dojrzałości. "Uczniom brakuje motywacji" Powiat krapkowicki odnotował najmniejszą zdawalność egzaminów maturalnych w regionie. Egzamin dojrzałości pozytywnie napisało tu jedynie 46,6% osób, przy… » więcej 2020-08-14, godz. 18:57 Utrudnienia na DK 46 w Niemodlinie. Zderzenie dwóch samochodów osobowych, poszkodowany pieszy [AKTUALIZACJA] Do wypadku doszło na alei Wolności w Niemodlinie. Ok. 18:30 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poszkodowany został także przechodzień. » więcej 2020-08-14, godz. 18:30 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Sześć razy więcej zachorowań niż ozdrowień Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 832 nowych zachorowaniach w kraju, w tym o 31 na Opolszczyźnie. To dobowy rekord zakażeń w regionie. Od… » więcej 2020-08-14, godz. 17:00 Święto Ziół w Talentowi upłynie pod znakiem porad zielarskich, warsztatów i naturalnych kosmetyków Będą promować naturalne kosmetyki, produkty spożywcze i porady zielarskie, a przede wszystkich alternatywne rozwiązania zdrowotne. Fundacja Kwitnące Talenty… » więcej 2020-08-14, godz. 16:15 Święto Wojska Polskiego w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Z powodu pandemii koronawirusa bez pikniku wojskowego Uroczystą zbiórką żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła przypadające na jutro (15.08) święto Wojska… » więcej 2020-08-14, godz. 16:00 Remont autostrady. Powstają kilkukilometrowe zatory Zatory na opolskim odcinku autostrady A4. Dzisiaj (14.08) na wysokości Gogolina kierowcy jadący na południe stali w 40-minutowym korku. Utrudnienia powstały… » więcej 2020-08-14, godz. 15:45 Ojciec major Seweryn Jędrysik zostanie uhonorowany w Kamieniu Śląskim. Plan obchodów 100. rocznicy II Powstania Ś… Obchody setnej rocznicy drugiego Powstania Śląskiego zaplanowano na 22 sierpnia w Kamieniu Śląskim. » więcej 2020-08-14, godz. 14:45 Oleska interna znów przyjmuje pacjentów. Testy na koronawirusa dały wynik negatywny Wznowiono dziś (14.08) rano przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***