Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-04, 21:13 Autor: Daniel Klimczak

Raport dnia: Brak informacji o nowych zachorowaniach na Opolszczyźnie. Są decyzje dotyczące badań

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Tumisu z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Tumisu z Pixabay]
90 osób w naszym regionie zaraziło się do tej pory koronawirusem. W ciągu ostatniej doby, na terenie Opolszczyzny nie potwierdzono nowych zachorowań.
W walce z patogenem, służby mundurowe wspiera coraz więcej samorządów. Ostatnio dołączyły do nich namysłowska gmina i powiat, które przekazały policji środki ochrony osobistej, a także łącznie 35 tysięcy złotych na dodatkowe patrole. Ponadto miasto zdecydowało się wspomóc miejscową komendę straży pożarnej 25 tysiącami złotych na zakup nowego wozu rozpoznawczo-ratowniczego.

Aby zapobiec deficytowi białego personelu, nyski szpital chce zainteresować władze miasta stworzeniem tymczasowego przedszkola dla dzieci swoich pracowników. Obecnie z prawa do opieki nad dziećmi mogło skorzystać nawet 15% pielęgniarek, co wkrótce może spowodować paraliż prac lecznicy.

Opolskie samorządy chcą korzystać z ministerialnego programu "Zdalna Szkoła", w ramach którego można starać się o dofinansowanie do zakupu komputerów i tabletów na potrzeby edukacji online. Do tej pory wnioski o pieniądze na ten cel złożyły między innymi gmina Głogówek, czy powiat nyski.

Epidemia spowodowała spore problemy z dostępnością do transportu zbiorowego, który w ostatnim czasie działa w mocno ograniczonym zakresie. Problemy finansowe przewoźników w wielu przypadkach odbiją się też na samorządach, które niejednokrotnie posiadają udziały w PKS-ach. Część z nich, jak na przykład powiat głubczycki, zastanawia się nawet, czy przewoźnicy przetrwają obecną sytuację.

NFZ zapewnia, że pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność koronawirusa. To efekt podpisanej dziś (04.04) nowelizacji prezesa funduszu, która gwarantuje finansowanie badań. Obecnie, każdej doby, w kraju przeprowadza się około 6 tysięcy testów tego typu, a koszt wykonania każdego z nich wynosi około 400 złotych. Laboratoria dysponują dziś ich 150-tysięcznym zapasem, natomiast kolejne pół miliona znajduje się obecnie w fazie zakupu. W najbliższych dniach ma także zostać ogłoszona decyzja w sprawie ewentualnego przedłużenia obecnych ograniczeń na okres powielkanocny.

Do godziny 18:00, w kraju potwierdzono 244 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Do tej pory koronawirusa wykryto łącznie u 3627 osób, choroba przyczyniła się do śmierci 79.

Wiadomości z regionu

2020-06-03, godz. 22:00 Choć oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na połowę czerwca, to nad Jeziorem Nyskim już teraz można korzystać z większości… Od poniedziałku (01.06) można już korzystać z niemal wszystkich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Nyskim. Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka między innymi… » więcej 2020-06-03, godz. 20:04 Raport dnia: 49. zgon na Opolszczyźnie. Jest 19 nowych zakażeń i 8 powrotów do zdrowia Jeden zgon, 19 nowych zarażeń koronawirusem i 8 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (03.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-03, godz. 20:00 Opolski odcinek trasy rowerowej Blue Velo jeszcze nie tak szybko Przez Opolszczyznę ma przebiegać około 150 kilometrów trasy rowerowej Blue Velo. Droga ma powstać wzdłuż Odry i będzie częścią długodystansowej trasy, która połączy… » więcej 2020-06-03, godz. 18:19 Na Opolszczyźnie zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Są 3 nowe zakażenia i 8 ozdrowieńców Zmarła 49. osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie, a w regionie odnotowano 3 nowe zachorowania. 8 kolejnych osób wyzdrowiało. » więcej 2020-06-03, godz. 18:15 Jest nowy-stary zarząd Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Kadencja potrwa trzy lata Sławomir Lipkowski powołany na funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA. » więcej 2020-06-03, godz. 17:45 Szymon Hołownia w Gogolinie o Mniejszości Niemieckiej i samorządach Szymon Hołownia, kandydat na funkcję prezydenta Polski, spotkał się dzisiaj (3.06) z mieszkańcami gminy Gogolin. Wziął udział w zamkniętych spotkaniach z burmistrzem… » więcej 2020-06-03, godz. 17:00 Ćwiczenia dla rezerwistów dopiero od jesieni, ale kandydaci do ochotniczej służby przygotowawczej mogą już składać wnioski… Jesienią armia wróci do ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, w marcu MON poinformowało o przerwaniu… » więcej 2020-06-03, godz. 16:30 Przychodnia jaskrowa przy USK w Opolu nieczynna. W całym kraju brakuje lekarzy okulistów Do naszej rozgłośni zgłosił się mieszkaniec Opola, którego żona od 20 lat leczy się na jaskrę w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Kobieta… » więcej 2020-06-03, godz. 16:00 W Skarbimierzu nie doszło do skażenia środowiska. Do powstrzymania katastrofy ekologicznej przyczyniło się betonowe po… Na terenie składowiska odpadów położonego na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu nie doszło do skażenia zagrażającego środowisku. To wynik analizy próbek, której… » więcej 2020-06-03, godz. 15:15 Ponad 300 ujemnych wyników testów na koronawirusa. Wznowienie działalności kluczborskiego szpitala i wołczyńskiego ZOL… Do normalnego funkcjonowania powróciło Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie. Tydzień temu (27 maja) wykryto koronawirusa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »