Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-01, 21:22 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia: 5 nowych zarażonych koronawirusem na Opolszczyźnie. Nowe obostrzenia weszły w życie

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Klaus Hausmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Klaus Hausmann z Pixabay]
Mamy 2 nowe zakażenia koronawirusem w regionie - poinformowało po 21:20 na twitterze ministerstwo zdrowia. Wcześniej, po południu, 3 nowe zakażenia w regionie potwierdziły służby wojewody. W życie weszły dziś (01.04) nowe przepisy zaostrzające bezpieczeństwo epidemiczne w kraju.
Potwierdzone wieczorem 2 przypadki to kobieta oraz mężczyzna z powiatu opolskiego. Oboje są w wieku senioralnym. Są w dobrym stanie, pozostają pod opieką lekarzy na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. - Kobieta w ostatnim czasie przebywała za granicą. W przypadku mężczyzny powodem zakażenia koronawirusem jest transmisja lokalna - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik opolskiego wojewody.

Zakażeni z popołudniowego raportu w naszym województwie to: dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kobiety w wieku senioralnym pochodzą z powiatu opolskiego. Są w dobrym stanie i przebywają w kwarantannie domowej. Trzeci przypadek to mężczyzna z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Wszystkie te osoby zakaziły się lokalnie.

Dzisiaj weszły w życie nowe zasady kwarantanny domowej w związku z koronawirusem. Izolacja dotyczy nie tylko osoby, która powróciła z zagranicy lub miała kontakt z zakażonym, ale też pozostałych domowników. Do tej pory wszyscy współlokatorzy mogli wychodzić na zewnątrz, co groziło nieświadomym zarażaniem innych ludzi. Nowe zasady nie obowiązują osób wcześniej skierowanych na kwarantannę.

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, zamknięto dziś dostęp do Wyspy Bolko i Parku Nadodrzańskiego w Opolu. W związku z ogłoszonym wczoraj (31.03) przez premiera ograniczeniem dostępu do parków, bulwarów, skwerów i plaż, miejsca te będą kontrolować funkcjonariusze straży miejskiej oraz policji.

Opolskie Hospicjum "Betania" wprowadziło dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia, aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Placówka, która na co dzień prowadziła kampanię społeczną "hospicjum to też życie", dziś jest miejscem kompletnie zamkniętym dla osób z zewnątrz. Bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów, wstępu nie mają także wolontariusze.

Szpital w Nysie ma od dzisiaj drugi Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Chodzi o przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. Dzięki uruchomieniu oddziału, liczba łóżek intensywnej opieki w nyskim szpitalu podwoiła się. Teraz jest ich 16.

Według wieczornych danych w całej Polsce jest 2554 osób chorych na covid-19. Na Opolszczyźnie jest 75 chorych. 44 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem albo potwierdzoną już chorobą covid-19. 441 osób jest poddanych kwarantannie a pod nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej pozostaje 319 mieszkańców regionu.

Wiadomości z regionu

2020-05-31, godz. 21:00 Kędzierzyńskie starostwo otwiera drzwi dla mieszkańców Od poniedziałku, 1 czerwca, zmieniają się zasady pracy starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Urząd otwiera się bardziej dla mieszkańców, ale zachowane będą… » więcej 2020-05-31, godz. 20:33 Raport dnia: 1 przypadek zakażenia w regionie. W opolskich szpitalach pozostaje 55 chorych na COVID-19 Jedno zakażenie koronawirusem potwierdzono dziś (31.05) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii na COVID-19 zapadło 643 osób, z czego 252 jest aktualnie… » więcej 2020-05-31, godz. 20:15 Szlachetna Paczka szuka liderów na Opolszczyźnie Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki w regionie. Trwają poszukiwania liderów, którzy poprowadzą swoje rejony w 28 opolskich lokalizacjach. Ich zadaniem będzie… » więcej 2020-05-31, godz. 19:00 Nowe place zabaw w Opolu powstaną dopiero w przyszłym roku. Miasto przesuwa termin realizacji inwestycji z powodu pand… Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku Opole nie zajmie się budową i modernizacją placów zabaw, które zwyciężyły w internetowej sondzie. Na ostatniej sesji… » więcej 2020-05-31, godz. 18:17 Nyskie starostwo dofinansuje prace remontowe w dwóch kościołach. Skorzystają świątynie w Nysie i Głębinowie Nyskie starostwo przekaże kolejne pieniądze na remonty zabytków na terenie powiatu. Podczas piątkowej (28.05) sesji, radni zdecydowali o wsparciu kościoła Matki… » więcej 2020-05-31, godz. 18:17 Konkurs na "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" przełożony na przyszły rok. Pandemia ograniczyła działania prewencyjne KRUS Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zdecydowała o przełożeniu XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu na 'Bezpieczne Gospodarstwo Rolne' na rok 2021. Powodem… » więcej 2020-05-31, godz. 17:11 Na Politechnikę Opolską powróci tylko część studentów Na Politechnice Opolskiej od 1 czerwca zostaną wznowione zajęcia, ale tylko na dwóch wydziałach. Na uczelnię powrócą studenci elektrotechniki oraz wychowania fizycznego… » więcej 2020-05-31, godz. 17:07 Wyciek gazu przy kamienicy w Brzegu. Interweniowała staż i pogotowie gazowe Przy kamienicy w pobliżu rynku w Brzegu doszło do rozszczelnienia gazu. Z sąsiedniego budynku ewakuowano 8 osób dorosłych i jedno dziecko. Na miejsce wezwano pogotowie… » więcej 2020-05-31, godz. 14:30 Defibrylatory AED i fantomy z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trafiły do strażaków z powiatu kluczborskiego Automatyczne defibrylatory trafiły na wyposażenie 33 jednostek OSP z powiatu kluczborskiego oraz do Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. W ramach projektu „Akcja dla… » więcej 2020-05-31, godz. 12:15 Sześć przeciążonych "dostawczaków" zatrzymanych przez WITD. Rekordzista na pace miał prawie 9 ton opału Sześciu kierowców samochodów dostawczych zatrzymanych przez kędzierzyńskich inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wiozło na pace dużo cięższy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »