Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-29, 13:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Zmieni się przebieg DK 45 w Opolu. Obwodnica Piastowska będzie drogą krajową

Obwodnica Piastowska - rejon cmentarza komunalnego [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Piastowska - rejon cmentarza komunalnego [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Piastowska w Opolu ma wejść do kategorii dróg krajowych. Kilkukilometrowa trasa, która łączy obwodnicę Północną z ulicą Niemodlińską, jest aktualnie drogą miejską, natomiast minister infrastruktury przygotował projekt rozporządzenia, by nowy odcinek wpisać w ciąg DK 45. Wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka tłumaczy, że to rozwiązanie pozwoli przesunąć ruch samochodów ciężarowych z fragmentu DK 45 czyli ulic Hallera, Domańskiego i Partyzanckiej na obwodnicę.
- Po zmianach droga krajowa nr 45 przez Zaodrze będzie przebiegała Wojska Polskiego, Niemodlińską i Obwodnicą Piastowską - tłumaczy wiceprezydent, która zwróciła uwagę, że dopóki nie będzie formalnej zmiany resortu infrastruktury, to między Hallera a Partyzancką nie można zmienić oznakowania.

Po zmianach, które nastąpią w tym roku, znaki na ulicy Niemodlińskiej i Wojska Polskiego będą kierowały tranzyt w stronę Obwodnicy Piastowskiej.

Aby zmienić kategorię dróg, potrzebna była opinia radnych. Podczas ostatniej sesji (26.03) rada przychyliła się propozycji urzędu miasta. W trakcie dyskusji radny Jacek Kasprzyk pytał, czy po zmianach kategorii możliwe jest wprowadzenie ograniczeń tonażu na Hallera i Domańskiego. Wiceprezydent tłumaczyła, że ta ostatnia ulica prowadzi do brygady logistycznej i taka zmiana jest niemożliwa.

Przypomnijmy DK 45 prowadzi przez województwo łódzkie, opolskie i śląskie. Jej główną zaletą jest szybkie połączenie z granicą z Czechami w Chałupkach.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »