Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-27, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Studenci UO do końca miesiąca muszą opuścić Dom Studencki Kmicic. Budynek przejdzie do dyspozycji służb wojewody

Dom Studenta Kmicic [fot. Wojciech Murański]
Dom Studenta Kmicic [fot. Wojciech Murański]
Studenci Uniwersytetu Opolskiego do końca miesiąca muszą opuścić budynek akademika "Kmicic" przy ul. Grunwaldzkiej w Opolu. Decyzją wojewody opolskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną miejsce to będzie przeznaczone do dyspozycji jego służb. Trzy pozostałe budynki domów studenckich na kampusie UO działają normalnie. Jak zapewnia uczelnia, tam będą mogli się przenieść wykwaterowani żacy.
W budynku "Kmicica" mieszka około 400 studentów, część wyjechała wcześniej. - Na miejscu zostało kilkadziesiąt osób - mówi Maciej Kochański, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego. - Wszystkie te osoby dostały czas do końca miesiąca, aby mogły spakować swoje rzeczy i mogły przenieść je albo do innego akademika, ponieważ zapewniamy miejsca wszystkim tym studentom w innych domach studenckich, albo żeby wzięły je do siebie do domu. Ewentualnie, jeżeli nie mają takiej możliwości ich rzeczy zostaną komisyjne spakowane i przekazane do magazynów, jakie znajdują się na każdym piętrze tego domu studenta.

W takiej sytuacji, po ustąpieniu pandemii koronawirusa student po przyjeździe do akademika będzie mógł odebrać swoje rzeczy za okazaniem dowodu osobistego.

Przypomnijmy, w związku sytuacją epidemiologiczną w kraju, od 11 marca zostały zawieszone wszystkie stacjonarne zajęcia na uczelniach wyższych. Z kolei 12 marca rektor Politechniki Opolskiej zarządził, że studenci i doktoranci, z wyjątkiem obcokrajowców muszą opuścić akademiki, a w Domu Studenckim "Zygzak" miało zostać przygotowanych 50 miejsc pod ewentualną kwarantannę grupową.
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2020-07-05, godz. 20:40 Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski. O śmierci samorządowca poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. Rafał Neugebauer zmarł po ciężkiej… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 RAPORT DNIA: 5 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 6 osób pokonało COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci kolejnych pięciu chorych. 5 przypadków zachorowań na COVID-19 dotyczy mieszkańców… » więcej 2020-07-05, godz. 20:05 WYBORY 2020: Posłowie Zjednoczonej Prawicy w Kluczborku przekonywali do głosowania na Andrzeja Dudę - Stawiamy na rodzinę, silną prezydenturę i obronność kraju - mówił do mieszkańców Kluczborka wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Podczas wiecu poparcia… » więcej 2020-07-05, godz. 18:17 Brawura, alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych to najczęstsze przyczyny utonięć. WOPR apeluje o rozsądek Tylko wczoraj (04.05) w Polsce utonęło 6 osób, a w czerwcu woda pochłonęła 113 ofiar. Brawura, alkohol i przecenianie swoich możliwości to najczęstsze przyczyny… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-05, godz. 17:30 Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone… » więcej 2020-07-05, godz. 17:15 Opolski ZUS wypłacił ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego dla 1222 mieszkańców regionu Opolski ZUS przekazał ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego mieszkańcom regionu, którzy stracili pracę na etacie po 15 marca. Warunkiem otrzymania… » więcej 2020-07-05, godz. 15:15 Jest akt oskarżenia ws. rodzinnego gangu fałszerzy dokumentów. Obejmuje 19 osób 19 osób stanie przed sądem we Wrocławiu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się profesjonalnym przerabianiem dowodów osobistych i podrabianiem… » więcej 2020-07-05, godz. 13:17 WYBORY 2020: Ostatnia prosta kampanii wyborczej. PiS stawia na spotkania bezpośrednie w terenie Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Sztaby wyborcze walczą o głosy poparcia dla swoich kandydatów. O ostatniej prostej kampanii wyborczej w rozmowie 'W… » więcej 2020-07-05, godz. 10:26 Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »