Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-26, 12:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: ograniczenia w pracy ratusza i pisma dezynfekowane w wygrzewarce

Strzelce Opolskie [fot. A. Pospiszyl]
Strzelce Opolskie [fot. A. Pospiszyl]
Zmiany w pracy ratusza w Strzelcach Opolskich. Wszystko przez to, że mieszkańcy zaczęli tłumnie przychodzić, żeby załatwiać różne błahostki. Mieszkańcy, jeśli już muszą, mogą przyjść do ratusza tylko przez 4 godziny dziennie. Pisma, które przynoszą, trafiają do specjalnej nagrzewarki.
- Skracamy godziny, w których będzie można wejść do ratusza. Będzie to od 9 do 13 i to wyłącznie w sprawach pilnych – mówi Małgorzata Kornaga z Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Obserwujemy, że po pierwszych obostrzeniach do ratusza i podległych jednostek znów przychodzi więcej osób. Dlatego apelujemy o dokładne przemyślenie celu wizyty i poprzedzenie jej telefonem. Takie sprawy jak np. wydanie naklejek na kubły na śmieci czy wydanie karty dużej rodziny naprawdę mogą poczekać, aż minie ten trudny czas.

Przebudowano główny hol ratusza tak, żeby zapewnić bezpieczeństwo urzędnikom i klientom. Zmiany dotyczą również pism dostarczanych do urzędu.

- Trafiają one do specjalnej urny, tę urnę opróżniamy kilka razy dziennie. Później leżą one w specjalnej wygrzewarce, panuje tam temperatura 63 stopni i tam pisma są dezynfekowane – mówi Małgorzata Kornaga.

Większość spraw w ratuszu można załatwić przez telefon. Urzędnicy miejscy oraz pracownicy poszczególnych jednostek pracują w normalnych godzinach. Wszystkie opłaty można regulować przelewem, bez konieczności wizyty w kasie.
Małgorzata Kornaga (część 1)
Małgorzata Kornaga (część 2)

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 22:00 Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych… » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Seniorze! To nie czas na codzienne zakupy. Z przywilejów należy korzystać, ale rozsądnie „Pomiędzy godziną 10 a 12 koronawirus nie zasypia. On działa cały czas” - apelują pracownicy socjalni. W związku z decyzją rządu od wczoraj (02.04) sklepy spożywcze… » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Część radnych skarży się na sposób wyboru nowego przewodniczącego rady gminy w Namysłowie. Do akcji wkroczył nadzór wo… Nie milknie konflikt pomiędzy burmistrzem Namysłowa a częścią miejskich radnych. Samorządowcy nieprzychylni włodarzowi miasta poskarżyli się służbom wojewody na… » więcej 2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »