Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-25, 20:30 Autor: Kacper Śnigórski

Spacer z rodziną - tak, bieganie - tak, spotkanie grupki znajomych - absolutnie nie

Bieganie - tak, ale nie w takiej grupie - Archiwum [fot. Katarzyna Doros]
Bieganie - tak, ale nie w takiej grupie - Archiwum [fot. Katarzyna Doros]
[Obraz Juraj Varga z Pixabay]
[Obraz Juraj Varga z Pixabay]
Zakaz zgromadzeń i obowiązek pozostania w domu. To główne założenia najnowszego rozporządzenia ministra zdrowia, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Z domu można wyjść w trzech przypadkach. Pierwszy to chodzenie do pracy. Drugi to zaspokajanie niezbędnych potrzeb, takich jak pójście do sklepu, lekarza czy apteki. Trzeci to wolontariat na rzecz zwalczania pandemii. Jednocześnie na stronach rządowych możemy przeczytać, że bieganie, wyjście z rodziną na spacer czy jazda na rowerze są dozwolone. Jednak powinny zostać ograniczone do minimum.

- Na początku będziemy chcieli mieszkańców edukować i uświadamiać – mówi Marzena Grzegorczyk, rzecznik opolskiej policji.

- My już informujemy o zakazie gromadzenia się. W razie potrzeby będziemy wykorzystywać urządzenia nagłaśniające, które będą podawały specjalne komunikaty. Szczególną uwagę zwracamy na osoby grupujące się. Przypominamy, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż dwóch osób, w związku z minimalizowanie ryzyka zakażenia – dodała Grzegorczyk.

Zgodnie z rozporządzeniem, w mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie wliczając duchownych. Przestrzegania tego przepisu mają pilnować proboszczowie i rektorzy kościołów.
Marzena Grzegorczyk

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 10:50 140 podopiecznych opolskiej Caritas dostanie wsparcie w ramach akcji "Pomoc dla Seniora" - Wsparcie osób starszych, samotnych jest w takich warunkach bardzo potrzebne - nie miał wątpliwości w rozmowie 'W cztery oczy' dyrektor opolskiej Caritas ks… » więcej 2020-04-01, godz. 10:48 WiK Opole: odczyty wodomierzy zdalne, szacunkowe lub elektronicznie Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu przypomina, że w związku z epidemią koronawirusa, pracownicy nie prowadzą odczytów wodomierzy w terenie. » więcej 2020-04-01, godz. 10:15 Układanie kwietnych dywanów niematerialnym dziedzictwem kulturowym Polski Tradycja układania kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała została wpisana przez ministerstwo kultury na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego… » więcej 2020-04-01, godz. 09:00 Pomogą w zrobieniu zakupów, czy wyrzuceniu śmieci. "Pomoc sąsiedzka. Wspieramy się" - akcja radnych dzielnicy Stare Miasto… Proponują pomoc w zrobieniu zakupów, czy wyniesieniu śmieci. W ramach akcji 'Pomoc Sąsiedzka. Wspieramy się' radni dzielnicy Stare Miasto w Opolu kontaktują się… » więcej 2020-04-01, godz. 08:00 Seniorzy i osoby potrzebujące z Opola otrzymają maseczki ochronne Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu rozpoczyna rozdawanie 15 tysięcy maseczek jednorazowego użytku. Trafią one głównie do seniorów i osób potrzebujących. » więcej 2020-04-01, godz. 08:00 Remont ronda koło Nogowczyc nie wymaga dodatkowych ograniczeń w ruchu. Drogowcy nie zamkną zjazdu z A4 Trwa budowa ronda na drodze krajowej 88 koło Nogowczyc. Skrzyżowanie to powstaje tuż obok zjazdu z autostrady A4 i będzie nowym wjazdem na strefę gospodarczą gminy… » więcej 2020-04-01, godz. 07:34 Potrącenie rowerzystki w Reńskiej Wsi. Kobieta miała dużo szczęścia Do zdarzenia doszło w Reńskiej Wsi. Rowerzystka wpadła pod samochód ciężarowy. Z obrażeniami trafiła do szpitala. » więcej 2020-04-01, godz. 07:00 Opole: parki miejskie i miejsca rekreacji zamknięte. Będą kontrole policji i straży miejskiej Wyspa Bolko i Park Nadodrzański w Opolu zamknięte. W związku z ogłoszonym wczoraj (31.03) przez premiera ograniczeniem dostępu do parków, bulwarów, skwerów i plaż… » więcej 2020-04-01, godz. 06:17 Pożar domu przy ul. Środkowej w Opolu 9 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Nikt nie został poszkodowany. Mimo kilkugodzinnej… » więcej 2020-04-01, godz. 06:00 Rudniki: adaptacja części szkoły na żłobek ruszyła wcześniej niż zakładano Rozpoczęła się adaptacja części budynku szkoły podstawowej w Rudnikach na potrzeby żłobka. Gmina otrzymała 750 tysięcy złotych promesy w ramach programu Maluch… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »