Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-10, 14:52 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Zastępuje siłę ludzkich rąk". Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca. Trafił on do OCRM

Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca
Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca
Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca
Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca
Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca
Opolskie starostwo sfinansowało zakup aparatu do masażu serca
Aparat do automatycznego masażu serca trafił na wyposażenie Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakup sfinansowało opolskie starostwo powiatowe. To urządzenie do kompresji klatki piersiowej. Wykonuje masaż serca automatycznie i bez pauz. Jest przy tym precyzyjne i zapewnia stały rytm uciśnięć.
- W przypadku dłuższej resuscytacji ludzkie siły słabną. Może się zmienić rytm i siła uciśnięć. Zakupiony sprzęt zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć - mówi Jarosław Kostyła, wicedyrektor OCRM ds. medycznych.

- To urządzenie nie dość, że wyręcza naszych ratowników w pracy, to pozwala im na lepsze i bardziej szczegółowe wykonywanie swoich czynności. A pacjentom w zagrożeniu daje możliwość szybszego powrotu do życia i zdrowia.

- Cieszę się, że ten sprzęt będzie służył naszym mieszkańcom, że trafił do opolskiego ratownictwa. A wyręczy niejednego ratownika - dodaje Henryk Lakwa, starosta opolski

Urządzenie umożliwia prowadzenie nieprzerywanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u poszkodowanego podczas przenoszenia lub przekazania pacjenta innej jednostce czy też w czasie transportu z miejsca zdarzenia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Jarosław Kostyła, Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 17:15 Oszuści ponownie uderzyli w powiecie nyskim. Metodą "na BLIK" wyłudzili ponad 3,5 tysiąca złotych Oszuści po raz kolejny skutecznie zaatakowali mieszkańców regionu. Tym razem ich ofiarami padli mieszkańcy powiatu nyskiego, którzy stracili pieniądze za pośrednictwem… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Badania przesiewowe ujawniły 3 zarażenia koronawirusem wśród personelu zakładów opiekuńczych na Opolszczyźnie Trzy pracownice zamkniętych zakładów opiekuńczo-leczniczych w naszym regionie zakażone koronawirusem. Wszystkie miały pozytywne wyniki testów przesiewowych wykonywanych… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Opole: ruch na ulicach większy, włączono sygnalizację na przejściach dla pieszych W centrum Opola ponownie uruchomiono sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. To efekt powrotu zwiększonego natężenia ruchu na drogach i troska o bezpieczeństwo… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Pandemia koronawirusa ograniczyła leczenie planowe w szpitalach. "Boimy się o przyszłoroczne kontrakty" Podczas pandemii o połowę spadła liczba przyjęć w szpitalach. To wynik ograniczeń spowodowanych ryzykiem zakażeń. To z kolei niesie za sobą konsekwencje finan… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Płyn do dezynfekcji dla 42 opolskich samorządów. Przewieźli go żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyli łącznie 11 tysięcy litrów płynu dezynfekującego do 42 opolskich magistratów. » więcej 2020-05-27, godz. 15:00 Obława za mężczyzną, który uciekł z komisariatu policji w Koźlu Przesłuchiwany mężczyzna uciekł z komisariatu policji w Kędzierzynie-Koźlu. Mundurowi przeczesują miasto, sprawdzają pojazdy wyjeżdżające z Koźla, co powoduje… » więcej 2020-05-27, godz. 14:15 Pociął twarz żonie potłuczoną butelką. Sąd skazał go na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał 43-letniego Daniela N. na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna podejrzewał kobietę o zdradę i według prokuratury… » więcej 2020-05-27, godz. 14:00 Opolskie Centrum Onkologii walczy o 2 miliony złotych grantu. Celem budowa łącznika i zakup nowoczesnego wyposażenia Opolskie Centrum Onkologii jest na dobrej drodze do pozyskania 2 milionów złotych grantu z programu 'Dostępność Plus dla Zdrowia'. » więcej 2020-05-27, godz. 12:54 Opole: kierowca zasłabł za kółkiem i wjechał w znak drogowy Osobowy smart wjechał w znak drogowy na ulicy Piastowskiej w Opolu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem 64-letni mężczyzna miał prawdopodobnie… » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Młody mężczyzna ranny w Idzikowicach. W budynku mieszkalnym najprawdopodobniej wybuchł gaz Jedna osoba została poszkodowana w wybuchu, do którego doszło w budynku mieszkalnym w Idzikowicach, w gminie Wilków. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »