Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-27, 17:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych?

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej [fot. archiwum WTZ Zawadzkie]
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej [fot. archiwum WTZ Zawadzkie]
Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić opiekę dorosłym niepełnosprawnych.
- Stworzenie WTZ-ów było strzałem w dziesiątkę – mówi Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielski. - Dowodem na to, jak bardzo potrzebne są te warsztaty, są kolejki. Tam się czeka 3-4 lata. Zastanawiamy się teraz, czy nie uruchomić kolejnej instytucji połączonej z tymi warsztatami.

Stworzenie nowej jednostki jest na razie w fazie planów. Urzędnicy mają wyliczyć, ile mogłoby to kosztować, zarówno jeśli chodzi o zagospodarowanie miejsca, jak i zapewnienie fachowej obsługi.

- Takie warsztaty są bardzo potrzebne. Wiem ile mój syn Piotr na tym skorzystał – mówi Stanisława Jelonek. - Naprawdę się zmienił na korzyść. Pracuje i wygląda na to, że są z niego zadowoleni. Ja też cieszę się, że ma zajęcie, że wie, że wstanie rano i idzie do pracy.

W koszcie udziału podopiecznego w warsztatach partycypuje powiat i gmina, w której dana osoba mieszka. Samorządy gminne pokrywają też koszt dowozu do tej placówki.
Małgorzata Tudaj
Stanisława Jelonek

Wiadomości z regionu

2020-05-26, godz. 21:17 Konopka za Rakoczego. Radni przyjęli zmiany na stanowisku członka zarządu województwa opolskiego Wicemarszałek Stanisław Rakoczy odwołany ze stanowiska. Jego miejsce w zarządzie województwa zajmie partyjny kolega Antoni Konopka. Tak zdecydowali radni podczas… » więcej 2020-05-26, godz. 20:30 Roszady personalne w kierownictwie Prudnickiego Centrum Medycznego O zmianę posady zabiega prezes Prudnickiego Centrum Medycznego. Jednocześnie zwolnił dyrektora do spraw inwestycji. Wszystko to dzieje się w powiatowej spółce… » więcej 2020-05-26, godz. 20:15 Czołowe zderzenie w Buszycach. Jedna osoba została ranna Przez ponad godzinę na odcinku Skorogoszcz-Buszyce droga krajowa 94 łącząca Opole z Brzegiem była zablokowana. » więcej 2020-05-26, godz. 19:15 Lektury do matury powtórzysz z RADIEM OPOLE. Na naszej antenie rusza edukacyjny cykl "Radiobelfer" Radio Opole wychodzi maturzystom na przeciw i włącza się w emisję przyspieszonego kursu przygotowawczego. Radiobelfer, czyli lektury do matury - to cykl edukacyjny… » więcej 2020-05-26, godz. 19:15 W opolskim zoo trwa budowa pawilonów dla lwów i tygrysów. Prace postępują zgodnie z planem Na placu budowy w zoo jest już gotowe oczko wodne i drewniany most, z którego docelowo będzie można obserwować tygrysy. Prace instalacyjne przebiegają zgodnie… » więcej 2020-05-26, godz. 19:13 Raport dnia w regionie: 3 nowe zakażenia, 2 ofiary śmiertelne i 14 "ozdrowieńców" Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, dwie ofiary śmiertelne i 14 kolejnych wyzdrowień - tak przedstawia się bilans dnia (26.05) na Opolszczyźnie. Od początku… » więcej 2020-05-26, godz. 17:45 2 ofiary śmiertelne koronawirusa w regionie - Mamy w kraju 209 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ofiar śmiertelnych - to dane liczbowe przedstawione po południu przez Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2020-05-26, godz. 17:30 Chcą usunięcia tablicy poświęconej wyborom '89. Temat wróci na sesji opolskiej rady Przedstawiciele środowisk kombatanckich i działacze niepodległościowi na Opolszczyźnie domagają się usunięcia tablicy upamiętniającej 30. rocznicę przeprowadzonych… » więcej 2020-05-26, godz. 17:00 Koronawirus uszczuplił budżet województwa o ponad 20 mln złotych Urząd marszałkowski w Opolu zaciśnie pasa. Z powodu epidemii służby finansowe marszałka podliczyły, że w budżecie zabraknie około 22 mln złotych. Andrzej Buła… » więcej 2020-05-26, godz. 16:00 Szpital w Głubczycach wymienia tomograf Szybsza i bardziej efektywna diagnostyka i walka z chorobami cywilizacyjnymi, w tym z nowotworami. Szpital w Głubczycach niebawem ma wzbogacić się o sprzęt, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »