Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-21, 17:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie

Do końca maja kadra "Wagonówki" w Opolu może spać spokojnie. Wiceminister Janusz Kowalski w "Wagonówce
Do końca maja kadra "Wagonówki" w Opolu może spać spokojnie. Wiceminister Janusz Kowalski w "Wagonówce' fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
Hale "Wagonówki" w Opolu. [fot.P.Wójtowicz]
PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego "Wagon" w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki inwestor. Jednak jesienią zeszłego roku pojawiły się problemy z wypłatą wynagrodzeń pracownikom "wagonówki", a nad firmą zawisła groźba zwolnień 130-osobowej kadry. W tej sytuacji rozpoczęły się negocjacje m.in. władz Opola z PKP Intercity Remtrak, aby utrzymać te usługi na miejscu wraz z zatrudnieniem.
Adam Laskowski, członek zarządu spółki kolejowej tłumaczy, że do maja kadra może być spokojna o zlecenia, a czy będzie tak nadal, to zależy od rozmów w sprawie całkowitego przejęcia firmy. - Pamiętajmy, że przy przejęciu tego zakładu w grę wchodzą procedury prawa upadłościowego. Umowę mamy do końca maja tego roku, ponieważ na więcej nie chciał się zgodzić słowacki właściciel, ale jeśli udało by nam się doprowadzić do przejęcia, to zatrudnienie mogłoby wzrosnąć do 400 osób - zaznacza Adam Laskowski.

Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, który spotkał się dziś (21.02) na terenie firmy Wagon Opole z przedstawicielami PKP Intercity, podkreśla, że działalność tego sektora powinna być zrepolonizowana. - W tej chwili nie komentujemy tego, co dzieje się w obszarze związanym z postępowaniem upadłościowym, ale jesteśmy zainteresowani, aby remonty wagonów były tutaj realizowane. Dowodem na to jest nasza reakcja, aby to w oparciu o pracowników z Opola spółka Intercity realizowała zlecenia - mówi wiceminister, który nadzoruje działalność przewoźnika.

Przypomnijmy, że na początku stycznia ponad 100 pracowników Wagon Opole zorganizowało pikietę, ponieważ od października nie otrzymali wynagrodzenia. Słowacki właściciel przedsiębiorstwa obiecywał wypłaty 17 grudnia. Gdy pojawiła się kolejna zwłoka, wówczas pracownicy zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy i prokuraturę. Potem prezydent Opola i przedstawiciele ministerstwa aktywów państwowych rozpoczęli rozmowy z krajowym przewoźnikiem, aby w całości przejął byłe Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Opolu.
Adam Laskowski
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 22:00 Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych… » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Seniorze! To nie czas na codzienne zakupy. Z przywilejów należy korzystać, ale rozsądnie „Pomiędzy godziną 10 a 12 koronawirus nie zasypia. On działa cały czas” - apelują pracownicy socjalni. W związku z decyzją rządu od wczoraj (02.04) sklepy spożywcze… » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Część radnych skarży się na sposób wyboru nowego przewodniczącego rady gminy w Namysłowie. Do akcji wkroczył nadzór wo… Nie milknie konflikt pomiędzy burmistrzem Namysłowa a częścią miejskich radnych. Samorządowcy nieprzychylni włodarzowi miasta poskarżyli się służbom wojewody na… » więcej 2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »