Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-18, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Żołnierze rezerwy zostaną ponownie skoszarowani. WKU wzywa na dwutygodniowe ćwiczenia

Ćwiczenia [fot. Archiwum Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej 10BLog]
Ćwiczenia [fot. Archiwum Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej 10BLog]
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu wzywa żołnierzy rezerwy na obowiązkowe ćwiczenia i wysyła listy z powołaniem. Te odbędą się w marcu i w kwietniu. Dla rezerwistów, którzy ostatni raz mundur nosili ponad 10 lat temu to okazja do zapoznania się z nowym sprzętem i sprawdzenia się na poligonie.
- Ćwiczenia zwykle trwają dwa tygodnie. Na ten czas żołnierze rezerwy zostaną skoszarowani w konkretnych jednostkach - mówi ppłk Piotr Mielniczuk, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Opolu. - Od dwóch lat prowadzimy coraz więcej ćwiczeń rezerwy, które mają na celu przede wszystkim przypomnieć tym żołnierzom zasady obchodzenia się z bronią, żołnierskiego zachowania się i zapoznania się z jednostką wojskową, z pododdziałem, z przełożonymi z przypomnieniem sobie pewnych nawyków wojskowych i zapoznanie z nowym sprzętem, z nową bronią. Czy w służbie czynnej, czy w rezerwie, żołnierz powinien się szkolić.

Dodajmy, że służbie w rezerwie podlegają szeregowi, którzy nie skończyli 55 lat oraz podoficerowie i oficerowie do 60 lat.
ppłk Piotr Mielniczuk

Wiadomości z regionu

2020-10-28, godz. 18:15 ŚDS w Ganie bez zajęć stacjonarnych. Niepełnosprawni podopieczni dostaną indywidualne plany pracy Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie zawiesił działalność w trybie stacjonarnym ze względu na dużą liczbę infekcji COVID-19 w powiecie oleskim. » więcej 2020-10-28, godz. 18:15 Pierwsi pracownicy podnyskiej fabryki Umicore już się szkolą. Firma kupiła kolejne tereny Belgijski Umicore, który buduje pod Nysą fabrykę komponentów do samochodowych ogniw elektrycznych, zatrudnia już pierwsze osoby. » więcej 2020-10-28, godz. 18:04 "Spontaniczne spacery", transparenty i okrzyki. Kolejny dzień protestów w wielu miastach na Opolszczyźnie Kolejny strajk przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji przeszedł ulicami Opola. Były okrzyki, tęczowe flagi, wieszaki i transparenty… » więcej 2020-10-28, godz. 17:12 2 wychowanków Przedszkola Publicznego nr 43 w Opolu zakażonych koronawirusem Mamy kolejne zakażeniach koronawirusem w opolskich przedszkolach. Jak informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza zakażenia potwierdzono… » więcej 2020-10-28, godz. 16:07 Uszkodził samochód i zaatakował kierowcę. Niebezpieczne zdarzenie w Luboszycach Na pasie ruchu podszedł do samochodu i bez powodu rozbił w nim szybę. Mowa o mężczyźnie, który dzisiaj (28.10) w Luboszycach uszkodził pojazd i próbował… » więcej 2020-10-28, godz. 16:00 Poseł Bortniczuk zawiadomił policję o internetowych groźbach wobec siebie i jego rodziny. "Trzeba znać granicę" Groźby wobec posła Kamila Bortniczuka i jego rodziny ktoś kierował na portalu społecznościowym. Sprawa trafiła na policję. » więcej 2020-10-28, godz. 16:00 "Nie chcemy się zamykać, dlatego wprowadzamy dodatkowe restrykcję". Placówki wsparcia dla matek i dzieci zmieniają… W czasie pandemii swoje funkcjonowanie ograniczyć musiały placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz domy matki i dziecka. Wprowadzone zostały w nich dodatkowe… » więcej 2020-10-28, godz. 15:49 Zmiany w planie gospodarki odpadami w regionie. Transport z nielegalnym załadunkiem będzie trafiać do punktu w Doma… Samochody, które przewożą nielegalne ładunki i zostaną zatrzymane przez Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną czy Inspekcję Transportu Drogowego… » więcej 2020-10-28, godz. 15:00 Opolski ratusz ogłosił laureatów konkursu imienia Jana Całki W kategorii 'Lider Społeczny Roku' zwycięzcą została Halina Łubniewska, a w kategorii 'Pożytek Roku' nagrodzona została 'Placówka wsparcia dziennego świetlica… » więcej 2020-10-28, godz. 14:15 MZK w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił dodatkowe linie autobusowe kursujące w rejonie cmentarzy Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu uruchomił dodatkowe linie autobusowe, które będą kursować w rejonie cmentarzy. - Okres Wszystkich Świętych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***