Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-14, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na Opolszczyźnie półmetek ferii. "Wszystko przebiega zgodnie z planem, bez nieprawidłowości"

Sztuczne lodowisko na Stawie Zamkowym w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sztuczne lodowisko na Stawie Zamkowym w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Ponad 100 kontroli przeprowadzili opolskie kuratorium oświaty, wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna i policja od początku ferii w naszym województwie. Sprawdzano stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców, warunki sanitarne i prawidłowe zakwaterowanie w ośrodkach wypoczynkowych.
- Zgłoszonych półkolonii i kolonii do naszego kuratorium mamy ponad 200. Kontrolujemy wszystkie miejsca wypoczynku, na których przebywają dzieci - mówi Tomasz Słodziński, starszy wizytator kuratorium oświaty w Opolu. - Sprawdzamy przede wszystkim bezpieczeństwo, czyli czy jest aktualna opinia straży pożarnej dotycząca budynków, które muszą spełniać te wymagania oraz kwalifikacje kadry. Na obecną chwilę, na ponad 50 przeprowadzonych kontroli to wszystkie placówki i organizatorzy spełniają wymagania. Nie ma żadnych wypadków, wszystko przebiega zgodnie z planem.

Sanepid sprawdza także warunki przygotowywania i serwowania posiłków. Do tej pory nie odnotowali żadnych nieprawidłowości. Kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy policji również przebiegają prawidłowo.

- Policjanci zarówno z ruchu drogowego, jak i patroli sprawdzają trzeźwość kierujących oraz to czy korzystają z pasów bezpieczeństwa. Kontrolujemy również przewożenie innych pasażerów i czy odbywa się ono zgodnie z przepisami. Badamy stan techniczny autokarów i innych pojazdów, którymi podróżują nasi najmłodsi - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kuratorium oświaty uruchomiło 24-godzinny telefon - 77 45 24 573. Tam można zgłaszać skargi, uwagi i zapytania w sprawie organizacji funkcjonowania kolonii czy obozów. Wypoczynek młodych Opolan potrwa do 23 lutego.
Tomasz Słodziński
sierż.sztab.Przemysław Kędzior

Wiadomości z regionu

2020-02-18, godz. 21:30 Opole się powiększyło, ale część majątku wciąż należy do Dobrzenia Wielkiego. Problem ma być rozwiązany do końca roku Czarnowąsy, Borki, Brzezie i Świerkle - mimo, że te miejscowości od 3 lat należą do Opola to nadal dzierżawią majątek gminy Dobrzeń Wielki. Samorządy nie mogą… » więcej 2020-02-18, godz. 20:00 Żołnierze rezerwy zostaną ponownie skoszarowani. WKU wzywa na dwutygodniowe ćwiczenia Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu wzywa żołnierzy rezerwy na obowiązkowe ćwiczenia i wysyła listy z powołaniem. Te odbędą się w marcu i w kwietniu. Dla rezerwistów… » więcej 2020-02-18, godz. 20:00 Żłobek w Zawadzkiem przyjmie jeszcze więcej dzieci Dwa lata temu do użytku oddano nowy żłobek w Zawadzkiem, teraz placówka rozrasta się o kolejne miejsca dla maluszków. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego… » więcej 2020-02-18, godz. 19:00 Opole: w jednym z liceów pojawią się "Koszyczki ratunkowe" Koszyczki z podstawowymi środkami higieny intymnej dla dziewczyn znajdą się w każdej toalecie w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Opolu. Nauczycielka… » więcej 2020-02-18, godz. 17:15 Szkoła specjalna będzie miała profesjonalną siłownię Niepełnosprawni uczniowie Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu będą mieli w pełni profesjonalną siłownię plenerową. To pierwszy etap. Drugim będzie budowa… » więcej 2020-02-18, godz. 17:00 "To jedna z tych postaci w dziennikarskim świecie, która pozostawi po sobie duży ślad". Pożegnanie Marka Świercza Rodzina, przyjaciele, brać dziennikarska, politycy i samorządowcy żegnali dziś (18.02) na cmentarzu w Nowej Schodni redaktora Radia Opole Marka Świercza. W ostatniej… » więcej 2020-02-18, godz. 16:00 Aplikacja o powiecie namysłowskim uznana za najlepszą w kraju. "To bardzo prestiżowa nagroda" Mobilny przewodnik po powiecie namysłowskim uznany za najlepszą tego typu aplikację na smartfony. Rozwiązanie otrzymało Różę Regionów podczas targów turystycznych… » więcej 2020-02-18, godz. 15:45 Policjanci z Głubczyc uratowali 6 osób z pożaru Głubczyccy funkcjonariusze policji z narażeniem własnego życia uratowali 6 osób. Weszli do płonącego budynku i dzięki natychmiastowej reakcji zapobiegli tragedii… » więcej 2020-02-18, godz. 15:00 Szymon Hołownia otworzył biuro w Opolu Szymon Hołownia - kandydat na Prezydenta RP otworzył dzisiaj (18.02) swoje biuro w Opolu. Jak zapowiada, ma to być miejsce, gdzie na chwilę mieszkańcy będą mogli… » więcej 2020-02-18, godz. 12:48 Pijany kierowca jechał bez kasku na skuterze. Pojazd nie miał badań ani ubezpieczenia Pijany kierowca skutera wpadł w ręce policjantów, bo jechał przez Krośnicę w gminie Izbicko środkiem drogi i bez kasku. Okazało się, że 49-latek ma na sumieniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »