Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-14, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na Opolszczyźnie półmetek ferii. "Wszystko przebiega zgodnie z planem, bez nieprawidłowości"

Sztuczne lodowisko na Stawie Zamkowym w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sztuczne lodowisko na Stawie Zamkowym w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Ponad 100 kontroli przeprowadzili opolskie kuratorium oświaty, wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna i policja od początku ferii w naszym województwie. Sprawdzano stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców, warunki sanitarne i prawidłowe zakwaterowanie w ośrodkach wypoczynkowych.
- Zgłoszonych półkolonii i kolonii do naszego kuratorium mamy ponad 200. Kontrolujemy wszystkie miejsca wypoczynku, na których przebywają dzieci - mówi Tomasz Słodziński, starszy wizytator kuratorium oświaty w Opolu. - Sprawdzamy przede wszystkim bezpieczeństwo, czyli czy jest aktualna opinia straży pożarnej dotycząca budynków, które muszą spełniać te wymagania oraz kwalifikacje kadry. Na obecną chwilę, na ponad 50 przeprowadzonych kontroli to wszystkie placówki i organizatorzy spełniają wymagania. Nie ma żadnych wypadków, wszystko przebiega zgodnie z planem.

Sanepid sprawdza także warunki przygotowywania i serwowania posiłków. Do tej pory nie odnotowali żadnych nieprawidłowości. Kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy policji również przebiegają prawidłowo.

- Policjanci zarówno z ruchu drogowego, jak i patroli sprawdzają trzeźwość kierujących oraz to czy korzystają z pasów bezpieczeństwa. Kontrolujemy również przewożenie innych pasażerów i czy odbywa się ono zgodnie z przepisami. Badamy stan techniczny autokarów i innych pojazdów, którymi podróżują nasi najmłodsi - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kuratorium oświaty uruchomiło 24-godzinny telefon - 77 45 24 573. Tam można zgłaszać skargi, uwagi i zapytania w sprawie organizacji funkcjonowania kolonii czy obozów. Wypoczynek młodych Opolan potrwa do 23 lutego.
Tomasz Słodziński
sierż.sztab.Przemysław Kędzior

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 23:00 Letni basen w Grodkowie jeszcze nie w tym roku. Inwestycję wstrzymały zbyt wysokie koszty i epidemia koronawirusa Mieszkańcy gminy Grodków będą musieli dłużej poczekać na odkryty basen letni. Zapowiadana przez magistrat inwestycja nie zostanie zrealizowana w tym sezonie. » więcej 2020-07-13, godz. 22:00 Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wszystkie skargi gminy Namysłów na decyzje wojewody. Chodzi o zmiany w prezydium… Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił wszystkie skargi, które gmina Namysłów skierowała na rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody dotyczące zmian w prezydium… » więcej 2020-07-13, godz. 21:00 Opole: drogowcy wchodzą na ulice Witosa i Pużaka. Będą utrudnienia w ruchu Jutro (14.07) rozpoczynają się roboty na ulicach Witosa i Pużaka w Opolu. Na Pużaka drogowcy zapowiadają frezowanie 500 metrów asfaltu od styku z Grabową do pętli… » więcej 2020-07-13, godz. 20:33 PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda wybrany na drugą kadencję Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 Tarnów Opolski: na razie jest prowizoryczna piaskownica, a ma być cały plac zabaw Na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim mieszka ponad 150 dzieci. Od zeszłego roku, gdy rozebrano plac zabaw, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa, nie… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania Od jutra (14.07) do końca tygodnia, jeśli tylko pogoda pozwoli, w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona będzie akcja odkomarzania. Opryskiwane będą parki, skwery, place… » więcej 2020-07-13, godz. 19:37 Wypadek w okolicach Zawady na DK 45. Droga Opole - Kluczbork zablokowana [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w okolicach Zawady na trasie Opole - Kluczbork. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i 2 samochodów osobowych. » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Raport dnia: jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. Zachorowała nastolatka, jej stan jest dobry 299 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdziło dziś (13.07) Ministerstwo Zdrowia. Jeden przypadek dotyczy Opolszczyzny. Oznacza to, że w naszym regionie koronawirusem… » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Reńska Wieś: realizują sołeckie pomysły dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego Pięć pomysłów działaczy sołeckich z gminy Reńska Wieś w tym roku ma być dofinansowanych dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego. Pierwsze zadanie już zostało… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »