Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-27, 13:46 Autor: Daniel Klimczak

Dzielnicowy z Namysłowa ruszył na pomoc czworonogom. Psy były karmione chipsami i żyły w złych warunkach

Psy były przetrzymywane w złych warunkach [fot. KPP Namysłów]
Psy były przetrzymywane w złych warunkach [fot. KPP Namysłów]
Psy były przetrzymywane w złych warunkach [fot. KPP Namysłów]
Psy były przetrzymywane w złych warunkach [fot. KPP Namysłów]
Rozpadająca się buda, zniszczony kojec i karma składająca się między innymi z chipsów. Taki widok policjanci z Namysłowa zastali na terenie jednego z gospodarstw w gminie Świerczów. W obejściu mieszkały dwa psy.
Po otrzymaniu informacji o niewłaściwym traktowaniu czworonogów, na miejsce udał się dzielnicowy st. sierż. Sławomir Urbaniec. Wspólnie z wolontariuszkami Namysłowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Cztery łapy" ustalił, że obawy o stan czworonogów nie były bezpodstawne.

- Były to między innymi rozpadająca się ze starości buda, tygodniami nieposprzątany kojec i niewłaściwa karma w postaci kiszonych ogórków i chipsów. Pies, którego zastali na miejscu został zabrany pod opiekę stowarzyszenia. Drugi uciekł przed ich przyjazdem - wyjaśnia asp. Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Właściciel zobowiązał się do uprzątnięcia kojca i zapewnienia czworonogom godnych warunków. Ponadto, może się spodziewać kolejnej kontroli ze strony policji i wolontariuszy.

Policja przypomina o konieczności zapewnienia zwierzętom opieki i należytych warunków życiowych. Niewywiązywanie się z tego obowiązku może grozić wysoką grzywną lub nawet karą więzienia.
asp. Paweł Chmielewski

Wiadomości z regionu

2020-02-25, godz. 07:00 Początek końca Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu? Zespół Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu może być zlikwidowany. Szkoła od kilku lat boryka się z problemem małej liczby uczniów, a koszty utrzymania placówki… » więcej 2020-02-24, godz. 20:45 3 "nowe" place zabaw w Opolu. Gdzie? Wybiorą mieszkańcy W tym roku opolski ratusz planuje budowę trzech kolejnych placów zabaw. W ogłoszonych przez miasto konsultacjach mieszkańcy mogą wybrać trzy z pięciu zaproponowanych… » więcej 2020-02-24, godz. 19:50 Reksio, Olaf i Kubuś Puchatek w USK. Bohaterowie bajek umilą pobyt na oddziale chirurgii dziecięcej Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu we współpracy ze Stowarzyszeniem Opolska Pozytywka odnowili dwie sale oddziału chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim… » więcej 2020-02-24, godz. 18:31 Miał kupić narkotyki w Czechach, przewieźć je do Polski i rozprowadzać. Dealer i nabywcy stanęli przed Sądem Okręgowym Ruszyła rozprawa dotycząca wewnątrzwspólnotowego nabycia substancji psychotropowych oraz udzielania i posiadania narkotyków. Przed Sądem Okręgowym w Opolu odpowiada… » więcej 2020-02-24, godz. 18:00 Silny wiatr zostanie z nami do wtorku. Bilans ostatniej doby to ponad 260 interwencji Uszkodzone budynki i samochody, zerwane linie telekomunikacyjne i energetyczne oraz powalone drzewa. Przez Opolszczyznę ponownie przeszedł front z bardzo silnym… » więcej 2020-02-24, godz. 17:45 Szybkim działaniem policjanci z Głogówka zapobiegli tragedii Samobójstwo 39-latka udaremnili policjanci z Głogówka. Dyżurny tamtejszego komisariatu otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który… » więcej 2020-02-24, godz. 17:15 Mamy grypę ptaków, ale przed ASF się bronimy Pojawił się wirus grypy ptaków, ale opolskie jest wolne od wirusa ASF. To informacje podane na spotkaniu wojewody z organizacjami i instytucjami rolniczymi w regionie… » więcej 2020-02-24, godz. 16:35 Licznik przekręcony o 60 tysięcy. Kierowca wpadł w czasie rutynowej kontroli Kolejny samochód z cofniętym licznikiem wykryli w czasie rutynowej kontroli policjanci z Krapkowic. Tym razem był to volkswagen. Zatrzymany do kontroli na drodze… » więcej 2020-02-24, godz. 16:19 Silny wiatr i porywisty deszcz, to przyczyny serii wypadków na drogach powiatu namysłowskiego Wichura dała się we znaki także kierowcom. Tylko na terenie powiatu namysłowskiego doszło do trzech kolizji, których powodem był silnie wiejący wiatr. » więcej 2020-02-24, godz. 15:45 Najmłodsi mieli spokojny wypoczynek. Policja i sanepid podsumowują ferie - To były bardzo spokojne i bezpieczne ferie zimowe - oceniają opolskie służby, które sprawdzały miejsca wypoczynku dzieci oraz przewoźników, którzy dowozili uczniów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »