Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-23, 13:15 Autor: Witold Wośtak

Wołczyńskie przedszkolaki będą w jednym, nowo zaadaptowanym budynku. Pojawią się tam 3 lutego

Przedszkole [fot. P. Pękala]
Przedszkole [fot. P. Pękala]
Zakończyła się adaptacja na przedszkole dawnej Szkoły Podstawowej numer 2 w Wołczynie.
Wcześniej w ramach reorganizacji udało się utworzyć jedną szkołę podstawową, dlatego budynek po szkole numer 2 pozostawał niezagospodarowany.

Od 3 lutego będzie mieścić się tam 6 oddziałów przedszkolnych, które dziś są rozproszone. Mowa więc o grupie około 120 dzieci.

Takie rozwiązanie ma pozwolić pełne dożywianie dzieci oraz zapewnić większą liczbę miejsc przedszkolnych. - Trzeba było wykonać kapitalny remont - mówi burmistrz Jan Leszek Wiącek.

- Wyremontowane są klasy, toalety i korytarze, a poza tym stworzono warunki do dożywiania tych dzieci. To przepiękny obiekt, bardzo przyjazny dla maluchów ze względu na jedną kondygnację oraz szerokie i duże klasy. Poza tym mówimy chyba o jedynym w Polsce przedszkolu, gdzie dzieci mają swoją małą salę sportową.

Adaptacja budynku przy ulicy Sienkiewicza kosztowała ponad pół miliona złotych, po które gmina sięgnęła do własnej kasy.
Jan Leszek Wiącek

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 16:31 Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez… Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa. » więcej 2020-05-28, godz. 16:10 Urząd marszałkowski przekazuje kolejną pomoc dla placówek medycznych na Opolszczyźnie Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt do badania wymazów na obecność koronawirusa. Diagnoza jednej próbki trwa około godziny, a w ciągu doby można wykonać… » więcej 2020-05-28, godz. 15:55 Jest drugi potwierdzony przypadek koronawirusa wśród pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu Drugi pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu jest zarażony koronawirusem. » więcej 2020-05-28, godz. 14:57 Biała: wyszkolony pies policyjny Foksi szybko odnalazł zaginionego mężczyznę Dzięki szybkiemu działaniu policji odnaleziono zaginionego mieszkańca gminy Biała. W efekcie udało się uniknąć zagrożeń dla jego zdrowia i życia. Największa w… » więcej 2020-05-28, godz. 14:17 W Miejscu Odrzańskim uroczyście powitano Bartusia - pierwszego od dekady urodzonego tam chłopca Bartuś jest pierwszym chłopcem od dekady, który urodził się w Miejscu Odrzańskim w gminie Cisek. Wcześniej na świat przyszło tam aż 12 dziewczynek. Ten fenomen… » więcej 2020-05-28, godz. 13:50 Nie owoce i nie warzywa uprawiał mieszkaniec Nysy w ogródku działkowym. Policja przejęła kilogram marihuany Nyscy policjanci przechwycili ponad kilogram marihuany. Zatrzymany przyznał się do winy. » więcej 2020-05-28, godz. 13:46 Prudnicki szpital wolny od koronawirusa. W Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich - oczekiwanie… Koronawirusa nie stwierdzono wśród personelu i pacjentów prudnickiej interny. Niejednoznaczna sytuacja jest w Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w… » więcej 2020-05-28, godz. 13:15 O nich warto mówić. Opole chce promować "pozytywnych bohaterów pandemii" 'Ty też możesz pomóc' - to nowa akcja Opola, która ma łączyć miłe z pożytecznym. Zdjęcia mieszkańców miasta - wolontariuszy, którzy w czasie pandemii organizowali… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Nowe diecezjalne sanktuarium. W Głębinowie rozszerza się kult świętej Rity Na Opolszczyźnie powstanie kolejne sanktuarium diecezjalne. Do takiej godności podniesione zostanie miejsce kultu świętej Rity w Głębinowie. Ta uroczystość ma… » więcej 2020-05-28, godz. 10:31 Raport MZ: 9 nowych przypadków koronawirusa w regionie W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 127 nowych zachorowaniach i 2 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie mamy 9 potwierdzonych przypadków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »