Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-09, 12:22 Autor: Katarzyna Doros

LO III w Opolu i Zespół Szkół Ekonomicznych wśród najlepszych. Nowy ranking Perspektyw

LO III w Opolu i Zespół Szkół Ekonomicznych najlepszymi szkołami z Opolszczyzny. Nowy ranking Perspektyw [fot. Ewelina Laxy]
LO III w Opolu i Zespół Szkół Ekonomicznych najlepszymi szkołami z Opolszczyzny. Nowy ranking Perspektyw [fot. Ewelina Laxy]
Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu oraz Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. T. Kościuszki w Opolu najlepszymi szkołami w regionie. Tak wynika z najnowszego rankingu miesięcznika Perspektywy. Opolska "trójka" uplasowała się na 32 miejscu w gronie najlepszych liceów w kraju. Dziś (09.01) w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród.
- W porównaniu do lat poprzednich trochę wyższe miejsca mamy w rankingach składowych, olimpijskim i tym, który cieszy najbardziej, czyli dotyczącym egzaminów maturalnych - mówi Joanna Raźniewska, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III w Opolu. - Myślę, że to jest taki wysoki wskaźnik dla naszych uczniów, rodziców, dla środowiska. My jesteśmy szkołą proakademicką, przygotowującą wybitnie do studiów, więc wybór profilu jest bardzo istotny. Constans to jest chyba najważniejsza rzecz, którą chciałam powiedzieć, wszystko jedno, jaki ranking, "trójka" jest najlepsza.

W tym roku Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu w krajowym rankingu awansowało o cztery "oczka" i zajmuje 12. miejsce w Polsce wśród najlepszych techników.

- Jesteśmy trzecią szkołą w regionie, jeśli chodzi o ranking olimpijski. Mamy sukcesy nie tylko z konkursów zawodowych. Uczniowie świadomie wybierają naszą placówkę, a to bardzo cieszy - mówi Ewa Nowak- Kübler, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. - Uczniowie bardzo chętnie wybierają szkoły techniczne, zapewnia im to naprawdę bardzo dobry start w dorosłe życie, a ponadto możliwość kontynuowania swojej ścieżki edukacyjnej na wyższych uczelniach szczególnie tutaj w Opolu, bo to są najlepsze technika. W najlepszej pięćdziesiątce w Polsce są trzy technika z Opola - dodała.

W rankingu miesięcznika Perspektywy Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu zajęło drugie miejsce w regionie (59 w zestawieniu krajowym). Trzecie było Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Opolu (65 miejsce w Polsce).

Wśród techników drugie miejsce w regionie i trzynaste w Polsce zajął opolski "elektryczniak", na trzecim miejscu uplasowało się Publiczne Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego (40 miejsce w kraju).
Joanna Raźniewska
Ewa Nowak- Kübler

Wiadomości z regionu

2023-10-03, godz. 19:00 Kontrowersje wokół wozu strażackiego. Starosta prudnicki mówi o "skandalu" Prudniccy samorządowcy są zbulwersowani sposobem przekazania samochodu strażackiego jednostce OSP Łąka Prudnicka. Trafił tam z Komendy Powiatowej Państwowej… » więcej 2023-10-03, godz. 18:45 Drzewka dla każdego. Ogólnopolska akcja #sadziMY w powiecie strzeleckim Tysiące sadzonek drzew trafiły do mieszkańców powiatu strzeleckiego. Nadleśnictwa w Zawadzkiem i Strzelcach Opolskich brały udział w piątej ogólnopolskiej… » więcej 2023-10-03, godz. 17:50 Zderzenie szynobusu z samochodem. Śmigłowiec przetransportował kierowcę do szpitala Do zderzenia szynobusu z samochodem osobowym doszło przed 17:00 na przejeździe kolejowym między Tułowicami a Skarbiszowicami w powiecie opolskim. Ranny został… » więcej 2023-10-03, godz. 17:30 Radio Opole studentom. Będzie kawa i coś słodkiego Na początek roku akademickiego Radio Opole organizuje w środę (4.10) akcję 'Hard&sweet start'. » więcej 2023-10-03, godz. 17:00 Jeżeli nie węgiel, to co? ECO chce produkować "zielone ciepło", rusza projekt SET_HEAT Opolska spóła ECO 'wchodzi' w projekt za 1,5 miliona euro. Chce zmienić system produkcji ciepła dla naszych domów. Na dziś spółka do ogrzewania wykorzystuje… » więcej 2023-10-03, godz. 16:17 Strażacy usunęli plamę z ronda Szczakiela w Opolu. Kierowca zgubił osiem pojemników Nie ma już utrudnień w ruchu po tym, jak osiem pojemników z nieznaną substancją wypadło z naczepy ciężarówki na rondzie Jerzego Szczakiela w Opolu - … » więcej 2023-10-03, godz. 16:13 Posłowie KO wzięli na celownik Adriana Czubaka. Były wojewoda odpowiada 'Tej sprawy nie można zamieść pod dywan' grzmią posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński. Chodzi o działalności byłego wojewody… » więcej 2023-10-03, godz. 16:05 Rysy zdobyte! Opolscy strażacy pokonali szczyt dla syna swojego kolegi Najwyżej położony punkt Polski zdobyty przez opolskich strażaków. Dziś (03.10) z samego rana 10-osobowa grupa druhów w pełnym, specjalnym umundurowaniu… » więcej 2023-10-03, godz. 16:03 Nowe agregaty prądotwórcze trafiły na wyposażenie ośmiu opolskich komend PSP Opolscy strażacy otrzymali 14 nowych agregatów prądotwórczych. Komendanci powiatowi odebrali sprzęt podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej… » więcej 2023-10-03, godz. 16:00 W nocy porywisty wiatr. Wydano ostrzeżenie dla mieszkańców Opolszczyzny Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla województwa opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »