Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-23, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Przedstawiciele najlepszych szkół z Opola spotkali się z prezydentem. Były podziękowania i życzenia

Spotkanie w Urzędzie Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie w Urzędzie Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie w Urzędzie Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie w Urzędzie Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie w Urzędzie Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie w Urzędzie Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Podziękowania, rozmowy, wręczenie dyplomów i upominków. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, spotkał się z przedstawicielami szkół najwyżej sklasyfikowanych w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników tygodnika "Perspektywy".
Arkadiusz Wiśniewski ocenia, że klasyfikacja w rankingu ogólnopolskim to wielkie wyróżnienie. - Jest wielkim docenieniem tego, co dzieje się. Wcale nie jest łatwo, bo przecież nie tylko my staramy się przygotowywać dobrą ofertę oświatową. Mamy więc wyjątkowe wydarzenie, pokaz ogromnych możliwości oraz wyjątkowo wysoko zawieszoną poprzeczkę na przyszłość. Mam nadzieję, że osiągnięte wyniki będą powtarzane w kolejnych latach.

Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, mówi o recepcie na dobre wyniki szkoły.

- To motywacja uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wsparcie na miarę możliwości. Potrzeba również zdrowego podejścia w myśl, że olimpiada to tylko jeden z elementów naszego życia. Dzięki temu chyba mniej stresujemy się i wszystko przebiega jak należy. Nie widzę natomiast konieczności rywalizowania z III Liceum, bo raczej chodzi o rozwój ucznia.

Wiktorię Ernst, uczennicę LO 2 w Opolu pytaliśmy, czy przygotowania do olimpiady z języka niemieckiego odbywają się kosztem innych zajęć lekcyjnych.

- Nie powiedziałabym, że trzeba odstawić je na bok. Traktujemy to bardziej dodatkowo, mamy też wiele godzin języka niemieckiego i tam możemy rozwijać zakres wiedzy. Mamy w szkole też coś takiego jak tydzień olimpijski - sami planujemy pracę i decydujemy, ile czasu chcemy poświęcić na przygotowanie do olimpiady.

Przypomnijmy, najlepsze w województwie okazało się III Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu i Publiczne Technikum numer 3 w Opolu.
Arkadiusz Wiśniewski
Agnieszka Buganik-Pszczyńska
Wiktoria Ernst

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 09:48 Mieszkańcy rozdzielili prawie 2 miliony złotych z budżetu obywatelskiego Znane są wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy rozdysponowali prawie 2 miliony złotych. Na każdym z 16 osiedli będzie realizowany… » więcej 2020-04-04, godz. 09:15 4 kwietnia Wojskowa Służba Zdrowia świętuje. W tym roku to "święto w pracy" Zabezpieczanie zagranicznych misji pokojowych, czy ćwiczeń wojskowych w kraju - to główne zadania Wojskowej Służby Zdrowia, która dziś (04.04) obchodzi swoje … » więcej 2020-04-04, godz. 08:00 Policja kontroluje czy działkowcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Zakaz grillowania, wykonać można tylko niezbędne… Ogródki działkowe nie są wpisane w rejestr miejsc, gdzie obowiązuje zakaz przebywania, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, ale opolska policja patroluje… » więcej 2020-04-04, godz. 07:41 Groźny pożar budynku mieszkalnego w Suchym Borze pod Opolem Ogień zauważono wczoraj po godzinie 22 na dachu budynku. » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych… » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Seniorze! To nie czas na codzienne zakupy. Z przywilejów należy korzystać, ale rozsądnie „Pomiędzy godziną 10 a 12 koronawirus nie zasypia. On działa cały czas” - apelują pracownicy socjalni. W związku z decyzją rządu od wczoraj (02.04) sklepy spożywcze… » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Część radnych skarży się na sposób wyboru nowego przewodniczącego rady gminy w Namysłowie. Do akcji wkroczył nadzór wo… Nie milknie konflikt pomiędzy burmistrzem Namysłowa a częścią miejskich radnych. Samorządowcy nieprzychylni włodarzowi miasta poskarżyli się służbom wojewody na… » więcej 2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »