Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-03, 23:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolskie "Las Vegas", czyli ulice oświetlają nowe i stare lampy

Podwójne oświetlenie na ulicy 1 Maja [fot.P.Wójtowicz]
Podwójne oświetlenie na ulicy 1 Maja [fot.P.Wójtowicz]
Władze Opola systematycznie wymieniają uliczne oświetlenie na bardziej energooszczędne. Problem w tym, że na niektórych ulicach na przykład 1-go Maja czy Plebiscytowej, obok siebie świecą stare, należące do Tauronu i nowe latarnie, których właścicielem jest miasto. Jest jaśniej, ale podwójne oświetlanie ulic kosztuje.
Rzecznik urzędu miasta Katarzyna Oborska-Marciniak nie zdradza kosztów, natomiast zapewnia, że stare słupy znikną z ulic w lutym. - Trudno mi powiedzieć, ile płacimy. Nie sądzę, że mamy wyliczenia, ile kosztuje świecenie starej, a ile nowej lampy.

Zdaniem rzecznika, przyczyną problemu dotyczącego podwójnego oświetlenia jest brak zgody na demontaż ze strony firmy Tauron. - Problemem nie jest wycięcie, ale połączenie sieci, ponieważ to wszystko działa niczym oświetlenie na choince. Czyli, kiedy zepsuje się jedna żarówka, to wyłączą się kolejne. W tej chwili musimy wyłączyć stare lampy i uporządkować przyłącza, a na to potrzebujemy jeszcze trochę czasu.

Przypomnijmy, że miasto kilka lat temu ruszyło z akcją wymiany lamp i do tej pory wymieniło 2 tysiące słupów.
Katarzyna Oborska Marciniak - Lampy

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »