Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-11, 09:08 Autor: Agnieszka Stefaniak

Awaria na stacji PKP Opole Główne. Opóźnienia mogą wystąpić do późnego popołudnia [AKTUALIZACJA]

Awaria na stacji PKP Opole Główne. Są opóźnienia [fot. Mariusz Chałupnik]
Awaria na stacji PKP Opole Główne. Są opóźnienia [fot. Mariusz Chałupnik]
Awaria na stacji PKP Opole Główne. Są opóźnienia [fot. Mariusz Chałupnik]
Awaria na stacji PKP Opole Główne. Są opóźnienia [fot. Mariusz Chałupnik]
Awaria na dworcu głównym w Opolu. Jak informuje nasz reporter pociąg IC wjeżdżający na dworzec połamał pantografy, czyli urządzenia łączące sieć elektryczną ze składami. Opóźnienia pociągów sięgają już dwóch godzin.
Pociąg jadący z Katowic do Kołobrzegu, zerwał pantograf tuż przed wjazdem na stację Opole Główne. Pociąg zablokował tym samym wjazd na peron 2. Opóźnienia sięgały dwóch godzin.

Pasażerowie nie kryli rozgoryczenia.

- Od strony Kędzierzyna do Zdzieszowic czekałam w pociągu przez godzinę. Z Przywór jechaliśmy do Opola autobusem. Czekam już godzinę, ale z tego co wiem, to są osoby, które czekają od dwóch godzin.

- Czekam od 40 minut, ale mój pociąg jest już opóźniony o 50 minut i cały czas to się zmienia. tak naprawdę nie wiemy o której wyjedziemy.

- Już widzę, że nie zdążę na umówione spotkanie w Poznaniu, a nie mam innej alternatywy, żeby tam się dostać.

- Najważniejsze było zorganizowanie komunikacji zastępczej. Co nie było łatwe ze względu na porę - mówi Ireneusz Cieślik, naczelnik działu eksploatacji w opolskim oddziale Przewozów Regionalnych. - Poranne przywozy ludzi do pracy, do szkół są natężone. Mieliśmy taki pociąg w stronę Kędzierzyna-Koźla. Podstawiliśmy dwa autokary, a zapotrzebowanie było na cztery. Dla nas głównym priorytetem było to, żeby podróżni nie stali na mrozie. Podróżni oczekiwali na komunikację zastępczą w pociągach, które cały czas były ogrzewane.

Komunikacja zastępcza cały czas działa na linii Strzelce Opolskie - Gliwice. Pociągi już kursują na linii Wrocław - Kędzierzyn-Koźle, jednak musimy liczyć się z opóźnieniami. Usuwanie skutków awarii może potrwać do godziny 17.00.

Posłuchaj relacji Mariusza Chałupnika.
Relacja Mariusza Chałupnika g.8.00
Relacja Mariusza Chałupnika g.9.00
pasażerowie
Ireneusz Cieślik

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »