Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-14, 18:05 Autor: Katarzyna Doros

Przypominają o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów na drogach. Trwa policyjna akacja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Policja [fot. Wanda Kownacka]
Policja [fot. Wanda Kownacka]
W ramach ogólnopolskiej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" policjanci w całym kraju prowadzą wzmożone kontrole w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych i niebezpiecznych skrzyżowań. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierowców.
- Musimy pamiętać że piersi i rowerzyści są najmniej widoczni na naszych drogach, to grupa najbardziej zagrożona wypadkami - mówi podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Często niechronieni uczestnicy ruchu drogowego ubierają się w ciemne, smutne kolory, nie używają elementów odblaskowych. Rowerzyści natomiast nie używają oświetlenia wymaganego przepisami, co wpływa negatywnie na ich bezpieczeństwo. Bardzo często zdarzają się też wypadki związane z nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu czy to rowerzystom, czy nieustąpienia pierwszeństwa pieszym na przejściu i to są najczęstsze sytuacje i wykroczenia, jakie popełniają kierowcy w mieście. Dodatkowo również wyprzedzają na przejściach dla pieszych.

Mundurowi zachęcają pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także na wszystkich nieoświetlonych drogach.

W ogólnopolskiej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" bierze udział około 5 tysięcy policjantów z całej Polski, czyli o około tysiąc więcej niż zwykle.
podinsp. Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Kędzierzyn-Koźle: 3 oszustki splądrowały mieszkanie 78-latki Poprosiły o szklankę wody, w zamian splądrowały mieszkanie i okradły 78-latkę. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (4.12) w Kędzierzynie-Koźlu na Osiedlu Piastów… » więcej 2019-12-05, godz. 14:15 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej. Dwie osoby lekko ranne Dwie osoby, w tym 3-letnie dziecko zostały niegroźnie ranne w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Sucha pod Strzelcami… » więcej 2019-12-05, godz. 13:15 Karetki będą stały w kolejce przed SOR-em. Lekarze z USK w Opolu nie są w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów Zmiany na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Karetki z pacjentami muszą czekać przed kliniką do momentu, aż lekarze skończą przyjmować… » więcej 2019-12-05, godz. 13:07 Wybuch butli z gazem w domu w Suchej w powiecie strzeleckim Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 12.00. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, najprawdopodobniej nikomu nic się nie… » więcej 2019-12-05, godz. 12:30 Zmiany personalne we władzach gminy Krapkowice Zmiany personalne w urzędzie gminy Krapkowice i jednej z podległych spółek. Fotel stracił prezes spółki zarządzającej basenem, zastąpi go pierwszy zastępca burmistrza… » więcej 2019-12-05, godz. 12:15 Krapkowice: chciał nastraszyć recepcjonistkę, więc zgłosił napad, którego nie było 62-latek postawił na nogi wszystkich policjantów z Krapkowic. Zgłosił napad, którego nie było, bo… chciał przestraszyć pracownicę hotelu. Czym kobieta mu się naraziła… » więcej 2019-12-05, godz. 11:30 Opole zajęło 10 miejsce w rankingu „Najlepsze miasta dla seniorów 2019”. "Codziennie z tych placówek korzysta blisko 900… - Myślę, że powinniśmy znaleźć się w rankingu zdecydowanie wyżej - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »