Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-28, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Nieczynny kryty basen w Namysłowie może zostać zagospodarowany. Władze miasta chcą stworzyć w nim park trampolin

Park trampolin we Wrocławiu [fot. UM Wrocław]
Park trampolin we Wrocławiu [fot. UM Wrocław]
Władze Namysłowa mają pomysł na zagospodarowanie nieczynnej krytej pływalni. Do czasu aż w nieckach ponownie pojawi się woda, mieszkańcy będą mogli korzystać z parku trampolin.
Remont obiektu to zadanie, na które trzeba będzie poczekać nawet kilka lat. Samorząd nie chce, by w tym czasie budynek pozostawał niezagospodarowany, stąd pomysł na utworzenie w nim nowej atrakcji. Jak zauważa burmistrz Bartłomiej Stawiarski, tego rodzaju aktywność cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców innych miast.

- Widzimy jak to ma miejsce w Opolu czy we Wrocławiu, jakim się zainteresowaniem cieszą tego typu atrakcje. Tam się wręcz trzeba zapisywać telefonicznie, bo brakuje miejsc. Także myślę, że to może być strzał w dziesiątkę, no i zależy nam też, żeby ten budynek żył, nie stał pusty. To pewnie w przyszłym roku już ruszy - dodaje.

Według wstępnych wyliczeń, uruchomienie parku trampolin będzie kosztować od 150 do 200 tysięcy złotych tysięcy złotych.

Władze miasta chcą też zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie pieniądze na dokumentację przebudowy letniego basenu. Bez tej inwestycji nie będzie można ruszyć z remontem krytej pływalni, gdyż woda z zapadniętej niecki odkrytego basenu podmywała konstrukcję budynku. Przy okazji prac, samorząd chce też nadać letniemu kąpielisku bardziej atrakcyjna formę.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 18:30 A4 zablokowana w obu kierunkach. Zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej 2020-10-20, godz. 16:42 Kolejne zakażenia koronawirusem w placówkach edukacyjnych Opola Mamy informację o zakażeniu koronawirusem w Publicznym Przedszkola nr 60 oraz w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica. » więcej 2020-10-20, godz. 16:15 PSP nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Cisowa na pełnym nauczaniu zdalnym Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Cisowa przechodzi w całości w tryb nauki zdalnej. Powodem jest duża liczba uczniów i pracowników… » więcej 2020-10-20, godz. 15:59 65 psów rasy moskiewski stróżujący odebranych z pseudohodowli w Rogalicach. Interwencja TOZ Wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali 65 psów rasy moskiewski stróżujący z pseudohodowli w Rogalicach w powiecie brzeskim. Zwierzęta… » więcej 2020-10-20, godz. 15:15 Wszystkie łóżka "covidowe" w szpitalu w Białej są zajęte, szpital MSWiA przyjmuje pacjentów na bieżąco W przekształconym na covidowy szpitalu w Białej nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z kolei szpital MSWiA w Opolu dysponuje… » więcej 2020-10-20, godz. 15:14 Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu zmienia zasady obsługi petentów Od środy (21.10) na osobistą wizytę w MCŚ trzeba wcześniej umówić się przez telefon. Dodajmy, że na spotkanie z pracownikiem liczyć mogą tylko petenci… » więcej 2020-10-20, godz. 14:55 Interna w prudnickim szpitalu wznowiła przyjmowanie pacjentów. Na niektórych oddziałach są problemy kadrowe Po zakończeniu kwarantanny otwarty został oddział wewnętrzny prudnickiego szpitala powiatowego. Do dyspozycji pacjentów jest 35 łóżek internistycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***