Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-28, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Nieczynny kryty basen w Namysłowie może zostać zagospodarowany. Władze miasta chcą stworzyć w nim park trampolin

Park trampolin we Wrocławiu [fot. UM Wrocław]
Park trampolin we Wrocławiu [fot. UM Wrocław]
Władze Namysłowa mają pomysł na zagospodarowanie nieczynnej krytej pływalni. Do czasu aż w nieckach ponownie pojawi się woda, mieszkańcy będą mogli korzystać z parku trampolin.
Remont obiektu to zadanie, na które trzeba będzie poczekać nawet kilka lat. Samorząd nie chce, by w tym czasie budynek pozostawał niezagospodarowany, stąd pomysł na utworzenie w nim nowej atrakcji. Jak zauważa burmistrz Bartłomiej Stawiarski, tego rodzaju aktywność cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców innych miast.

- Widzimy jak to ma miejsce w Opolu czy we Wrocławiu, jakim się zainteresowaniem cieszą tego typu atrakcje. Tam się wręcz trzeba zapisywać telefonicznie, bo brakuje miejsc. Także myślę, że to może być strzał w dziesiątkę, no i zależy nam też, żeby ten budynek żył, nie stał pusty. To pewnie w przyszłym roku już ruszy - dodaje.

Według wstępnych wyliczeń, uruchomienie parku trampolin będzie kosztować od 150 do 200 tysięcy złotych tysięcy złotych.

Władze miasta chcą też zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie pieniądze na dokumentację przebudowy letniego basenu. Bez tej inwestycji nie będzie można ruszyć z remontem krytej pływalni, gdyż woda z zapadniętej niecki odkrytego basenu podmywała konstrukcję budynku. Przy okazji prac, samorząd chce też nadać letniemu kąpielisku bardziej atrakcyjna formę.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 12:15 Kto zgubił rower i pieniądze? Zguby czekają na właścicieli na komendzie policji - Szukamy właściciela kluczyka od zapięcia rowerowego - wartościowy rower oddamy gratis - takie ogłoszenie zmieścili w internecie policjanci z Krapkowic. Mundurowi… » więcej 2019-11-20, godz. 11:19 Sprawcę fałszywych alarmów kryminalni powiązali z podpaleniami oraz oszustwami metodą "na policjanta" Podpalenia, fałszywe alarmy i oszustwa zarzuca się 27-letniemu mieszkańcowi Głogówka. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej będzie miał internat dla uczniów Trwa remont niezagospodarowanego do tej pory skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Gdy budowlańcy opuszczą ten obiekt, wprowadzą się… » więcej 2019-11-20, godz. 10:34 Kiepska jakość powietrza w regionie. Możliwy kolejny dzień z przekroczeniem poziomu pyłu PM10 Wydział Monitoringu Środowiska GIOŚ w Opolu przekazał informację o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dziś (20.11)… » więcej 2019-11-20, godz. 10:18 Czy na najwyższych stanowiskach w państwie płeć ma znaczenie? Poranni goście Radia Opole - Czas na prezydenta kobietę. Dziś siła polityka, to przede wszystkim siła perswazji i rozmowy z różnymi środowiskami - mówi w rozmowie 'W cztery oczy' opolska… » więcej 2019-11-20, godz. 10:01 Przedszkole w Straduni będzie cieplejsze Przedszkolaki będą miały cieplej, dodatkowo budynek przedszkola będzie cieszył oko wesołymi kolorami. A władze gminy będą się cieszyć z niższych rachunków za ogrzewanie… » więcej 2019-11-20, godz. 08:59 Strażacy z Osieka przekazali swój samochód kolegom z Ukrainy Strażacki star to już drugie auto, które w tym roku gmina Strzelce Opolskie przekazała miastu partnerskiemu Tyśmienica na Ukrainie. Wóz, który już dojechał do… » więcej 2019-11-19, godz. 23:00 Młodzież z Łambinowic wysłuchała historii, które poruszają dorosłych. Efekty ich pracy można było wysłuchać na antenie… W łambinowickim muzeum podsumowano dziś (19.11) realizowany przez ostatnie 3 miesiące projekt edukacyjny 'Niepodległość odzyskiwana i tracona'. To pomysł, do którego… » więcej 2019-11-19, godz. 22:00 Anteny i kable pod styropianem. Spółdzielnia prosi o demontaż. Trwa termomodernizacja bloków na osiedlu Malinka w Opolu… Termodernizacja bloków na osiedlu obejmującym m.in. ulice Witosa, Chełmską czy Kielecką w Opolu ruszyła cztery miesiące temu. W tym czasie na elewacji pojawił… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Konflikt o miejsca parkingowe przy remontowanej drodze. "Nic nie wskazywało, że będziemy mieli tu problem" Konflikt mieszkańców bloku przy ul. Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Lokatorzy podzielili się na dwa obozy w sprawie prowadzonego przez gminę remontu drogi. Chodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »