Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-22, 14:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny

To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny [fot. archiwum prywatne]
To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny [fot. archiwum prywatne]
To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny [fot. archiwum prywatne]
To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny [fot. archiwum prywatne]
To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny [fot. archiwum prywatne]
To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny [fot. archiwum prywatne]
Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogródku Kariny Schmidt. To już 15 tego typu wypadek, od czasu jak pani Karina mieszka w tym domu. Właścicielka nie tylko musi ponownie naprawiać ogrodzenie i wejście do domu, ale także przez kilka dni była zmuszona korzystać z tylnego wejścia do własnego mieszkania, bo główne było zatarasowane przez rozbity samochód, którego nikt nie chciał usunąć.
- Ostatni wypadek był w piątek w nocy – mówi Karina Schmidt. – Młody kierowca jechał drogą wojewódzką od strony Kędzierzyna, Zdzieszowic w stronę Krapkowic. Na łuku go wyrzuciło. Z nadmierną prędkością prawdopodobnie jechał. Przeskoczył przez wysoki krawężnik, wybiło go i wjechał prosto do posesji. Brakowało kilku milimetrów, aby wjechał prawie do domu.

Droga wojewódzka 423 w Rozwadzy została kilka lat temu gruntownie przebudowana.

- To nie stan techniczny jest winny temu, że kierowcy wypadają z drogi na łuku – mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - Droga jest w bardzo dobrym stanie, nic tam nie zagraża bezpieczeństwu, zakręty są prawidłowo wyprofilowane. Wydaje się, że główną i jedyną przyczyną tych wszystkich wypadków, jest nadmierna prędkość kierujących.

Interwencję w sprawie ustawienia barier energochłonnych lub innego zabezpieczenia chodnika na łuku drogi zapowiedziała Sybila Zimerman, burmistrz gminy Zdzieszowice.

Innym problemem w tej sprawie jest rozbity samochód. Policja nie zleciła usunięcia wraku na parking policyjny, bo auto nie stwarzało zagrożenia w ruchu. Pojazd przez trzy dni tarasował wejście do domu pani Schmidt. Dopiero interwencje dziennikarzy spowodowały, że przyjechała laweta. Od wczoraj (21.10) policjanci z komendy w Krapkowicach nie mogli przygotować dla nas informacji wyjaśniającej tę kwestię.
Karina Schmidt
Arkadiusz Branicki

Wiadomości z regionu

2019-11-13, godz. 19:45 Więcej chętnych na radnych wśród młodzieży, niż dorosłych Po raz pierwszy w historii Walce mają młodzieżową radę gminy. To organ doradczy dla rajców gminnych, choć niewykluczone, że za kilka lat ta młodzież zastąpi obecnie… » więcej 2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:45 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej 2019-11-13, godz. 15:45 Prace ekshumacyjne w grobie powstańczym pod Górą św. Anny [ZDJĘCIA] Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. Zarośnięte miejsce było od dawna zapomniane… » więcej 2019-11-13, godz. 15:30 Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Mieszkańcy plotkowali, że oskarżona przekazywała dzieci do adopcji - Mówiło się o tym, że dzieci rodziła w szpitalu, a później przekazywała je do adopcji - twierdzi jedna z byłych mieszkanek Ciecierzyna, która zeznawała ws. zabójstwa… » więcej 2019-11-13, godz. 15:15 Oleska w Opolu będzie przejezdna, ale... nie do końca Będzie przejezdna, jednak w części - ślepa. Od piątku (15.11) zmieni się organizacja ruchu na ul. Oleskiej w Opolu. Zakończy się oficjalnie remont ulicy od strony… » więcej 2019-11-13, godz. 14:45 W Kędzierzynie-Koźlu sadzą drzewa wysokie na 6 metrów Tych sadzonek nie można nazwać małymi - mają od 6 do 8 metrów wysokości. Te największe, dostępne w szkółkach drzewa, sadzone są właśnie wzdłuż wyremontowanej niedawno… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »