Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-11, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: ważna dla miasta deklaracja wicewojewody podczas otwarcia lokalnej drogi

Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i wicewojewoda opolski Violetta Porowska otworzyli ul. Kalinową w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i wicewojewoda opolski Violetta Porowska otworzyli ul. Kalinową w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Violetta Porowska zapewniła o wsparciu Prudnika w budowie obwodnicy i mostu. W mieście otwarto drogę, na którą mieszkańcy czekali ponad 10 lat. Ulica Kalinowa otrzymała zezwolenie na użytkowanie. Zaawansowane są też roboty na pobliskich ulicach Azaliowej, Jaśminowej i Dębowej. Wartość tych inwestycji to w sumie ponad 3,7 mln złotych. Z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych gmina otrzymała na te zadania blisko 2,3 mln złotych.
- Mieszkamy tutaj 12 lat - mówi Magda Szulc, której dom stoi przy ulicy Kalinowej. – To wspaniała informacja, że taka droga powstała. Mam w końcu, gdzie zaparkować samochód. Jest łatwiejszy dostęp kurierów oraz innych ludzi, którzy do nas przyjeżdżają. Jest parking dla gości, także mamy teraz dużo miejsca.

- Otwieramy dzisiaj najkrótszą z czterech ulic na naszym Osiedlu Zacisze, które dostały dofinansowanie z FDS - powiedział burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. – Kolejne drogi są prawie na ukończeniu. Będziemy sukcesywnie je otwierali.

W otwarciu nowej, prudnickiej drogi uczestniczyła Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. Złożyła zobowiązanie wsparcia dla tego miast w związku z pilną potrzebą budowy jego obwodnicy oraz mostu na rzece Prudnik: - Składam taką deklarację nie dlatego, że są wybory, absolutnie. Prudnik potrzebuje tej obwodnicy i mostu. Kiedy rozmawiałam z panem ministrem Kwiecińskim na temat Programu Mosty dla Regionów, to sygnalizowałam już wtedy, że jest takich kilka miejsc na Opolszczyźnie, gdzie mosty są bezwzględnie potrzebne, a takim absolutnie aksjomatycznym miejscem jest Prudnik.

Budowa co najmniej stu miejskich obwodnic, to jedna z wyborczych obietnicę, którą złożyli prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.
Magda Szulc
Grzegorz Zawiślak
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-11-18, godz. 13:00 Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle trafią przed sąd. Chodzi o narkotyki o wartości 225 tys. zł Śledztwo objęło 49 osób, a ponad 20 już skazano. Mowa o grupie przestępczej, rozboju, handlu, posiadaniu i uprawie narkotyków. Opolska prokuratura skierowała do… » więcej 2019-11-18, godz. 13:00 Kto będzie rządził Ozimkiem po śmierci Jana Labusae Premier wskaże, kto będzie rządził Ozimkiem i kiedy odbędą się nowe wybory. Tak wygląda proces wyłonienia następcy po śmierci burmistrza Jana Labusa. Rafał Tkacz… » więcej 2019-11-18, godz. 12:15 Coraz więcej osób z Opolszczyzny zgłasza się po świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych Do opolskiego ZUS-u wpłynęło ponad 7600 wniosków o przyznanie świadczenia uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. 2,5 tysiące formularzy rozpatrzono pozytywnie… » więcej 2019-11-18, godz. 11:45 Zmarł Jan Labus burmistrz Ozimka. "Był dobrym pracodawcą i burmistrzem, takiego go zapamiętamy" Nie żyje Jan Labus, burmistrz Ozimka. Samorządowiec zmarł minionej nocy, po długiej chorobie. Miał 56 lat. Jan Labus funkcję burmistrza Ozimka pełnił przez ponad… » więcej 2019-11-18, godz. 11:30 Diler zatrzymany z prawie 8 kilogramami narkotyków Diler i producent narkotyków z Kędzierzyna-Koźla został zatrzymany. 33-latek jest już w areszcie. Policjanci znaleźli u niego spore ilości zabronionych substancji… » więcej 2019-11-18, godz. 11:00 Od nowego semestru dzieci w gminie Walce będą miały obiady w szkole Dobiegają końca prace przy budowie kuchni i stołówki w szkole podstawowej w Walcach. Jeszcze kilka tygodni i prace budowlane będą skończone, później zostanie tylko… » więcej 2019-11-18, godz. 10:07 Najpierw diagnoza, potem strategia. Jak przedstawia się plan rozwoju województwa opolskiego na kolejne 10 late - Na tę chwilę mamy przygotowaną i przyjętą diagnozę, która jest punktem wyjściowym dla opracowanej strategii rozwoju województwa opolskiego - powiedział w rozmowie… » więcej 2019-11-18, godz. 09:48 Dyżur członka Rady Programowej Radia Opole. Zadzwoń i podziel się opinią! Czy rządowe formy wsparcia gospodarstw rolnych pozytywnie wpływają na wytwarzanie i dostępność żywności ekologicznej (BIO)e Zapraszamy do podzielenia się z nami… » więcej 2019-11-18, godz. 09:18 Zmarł burmistrz Ozimka Jan Labus Minionej nocy (17.11) w wieku 56 lat zmarł Jan Labus, samorządowiec, wieloletni burmistrz Ozimka. » więcej 2019-11-18, godz. 08:59 Góra św. Anny pięknieje. Wyremontowano drogę, teraz remontują rynek Na ukończeniu jest przebudowa rynku na Górze św. Anny. Nietypowy, trójkątny plac, wiecznie zastawiony samochodami, zmieni się w miejsce przyjazne pieszym i rowerzystom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »