Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 19:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Wojska Obrony Terytorialnej na Opolszczyźnie? Marcin Ociepa zapowiada starania w tej sprawie

Marcin Ociepa chce, aby na Opolszczyźnie powstała brygada WOT [fot. Mariusz Chałupnik]
Marcin Ociepa chce, aby na Opolszczyźnie powstała brygada WOT [fot. Mariusz Chałupnik]
Marcin Ociepa zapowiada, że w następnej kadencji sejmu będzie wnioskował o powstanie na Opolszczyźnie brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
Wojska Obrony Terytorialnej to formacja, która powstała w 2017 roku. Złożona jest z ochotników. Ludzi, którzy pracują w różnych zawodach, ale pozostają w czynnej rezerwie.

- To są ludzie przeszkoleni nie tylko do działań militarnych - mówi Marcin Ociepa, kandydat PiS do sejmu. - Ostatnio Wojska Obrony Terytorialnej bardzo dobrze się sprawdziły, jeśli chodzi o walkę z kataklizmami. Pomagali Polakom przy powodzi, przy wielu innych sytuacjach, kiedy ich życie, zdrowie, a także majątek były zagrożone.

Według Ociepy taka brygada funkcjonująca na Opolszczyźnie dałaby mieszkańcom dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

- Mogłaby również w znacznym stopniu wspomóc inne jednostki i formacje - zaznacza Ociepa. - Taka jednostka będzie wsparciem dla strażaków zarówno tych państwowych, jak i ochotników. Będzie na pewno wsparciem dla 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, czy pułku saperów z Brzegu. Ci ludzie, którzy dzisiaj chcą, oprócz swojej pracy zawodowej, przejść szkolenie wojskowe i być gotowym do służby ojczyźnie, żeby mieli taką możliwość, a nie musieli wyjeżdżać poza region.

W kraju Wojska Obrony Terytorialnej zrzeszają ponad 20 tysięcy osób. Na razie pierwszy na Opolszczyźnie batalion Wojsk Obrony Terytorialnej ma powstać w Brzegu. Docelowo ma służyć tam do 800 osób.
Marcin Ociepa
Marcin Ociepa

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »