Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 09:19 Autor: Maria Klusik

Violetta Porowska podsumowuje prawybory. "Każdy głos na wagę złota"

Violetta Porowska [fot. Martyna Bobrowska]
Violetta Porowska [fot. Martyna Bobrowska]
- To nie sondaże wygrywają. Najważniejsze są wybory - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Podczas prawyborów w Wieruszowie Zjednoczona Prawica uzyskała 46% poparcie. - Sondaże nie mogą nas demobilizować - dodaje gość Radia Opole i podkreśla, że każdy głos jest bardzo ważny.

- Cieszymy się z tych sondaży, ale pracujemy dalej. Zostały trzy dni do ciszy wyborczej i te trzy dni musimy wykorzystać na wielką dalej mozolną pracę, jaką do tej pory wykonywaliśmy. Każdy głos jest na wagę złota, bo ten jeden, jedyny głos może przeważyć o tym, czy mandat będzie po jednej, czy po drugiej stronie. Mandat posła oczywiście.

Według prawyborów w Wieruszowie do sejmu weszłoby pięć ugrupowań. - Najgorszy scenariusz powyborczy zakłada sytuację, w której zwyciężamy, ale nie mamy rządowej większości - dodaje Porowska.

- I to jest dodatkowy powód dla którego jeszcze raz mocno będę zagrzewać do mobilizacji, a mianowicie najgorsza w tej układance powyborczej już byłaby sytuacja, kiedy by okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość ma pyrrusowe zwycięstwo - czyli zwyciężyło a rządzić nie może. Pamiętajmy proszę państwa, sukces Polski, sukces Prawa i Sprawiedliwości, będzie wtedy jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło samodzielnie rządzić i będzie mogło kontynuować te wspaniałe reformy.

Wybory do parlamentu odbędą się w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą od 7 do 21. Na Opolszczyźnie wybierzemy 12 posłów i 3 senatorów.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 09:45 20-latek oskarżony o zgwałcenie 17-latki stanął przed sądem W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się proces Bogdana R. Prokuratura zarzuca mu, że w połowie maja w czasie imprezy w lesie, w centrum Kędzierzyna-Koźla, najpier ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:15 Sąd skazał 29-latka, który rzucał koktajlami Mołotowa. Więzienie i naprawa wyrządzonych szkód 29-letni Damian O., który w lutym obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa, został skazany. Sąd uznał, że mężczyzna planował podpalenie ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 "Blisko" - nowa miejska aplikacja w Kędzierzynie-Koźlu. Łatwa w obsłudze i darmowa Najważniejsze informacje o wydarzeniach w mieście, ostrzeżenia pogodowe, alerty o awariach sieci wodociągowych czy komunikaty policji mogą znaleźć mieszkańcy ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 Noc z benzenem w Kędzierzynie-Koźlu Od wczorajszego (21.10) wieczoru nieco podwyższony jest poziom benzenu w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Ś ... » więcej 2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »