Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-02, 19:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Czy nyscy prokuratorzy przekroczyli swoje uprawnienia? Jarosław Pilc wnosi do Prokuratury Krajowej o wyjaśnienia

Jarosław Pilc z zawiadomieniem do Prokuratury Krajowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Jarosław Pilc z zawiadomieniem do Prokuratury Krajowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolski lider Wiosny i kandydat Lewicy do sejmu Jarosław Pilc składa zawiadomienie do Prokuratury Krajowej na działania Prokuratury Rejonowej w Nysie. Chodzi o sytuację z 26 września, kiedy to - jak tłumaczy Pilc - nyski Prokurator Rejonowy i jego zastępca wyprosili z urzędu dziennikarza lokalnej telewizji. Ten przygotowywał materiał o podejrzeniu wyłudzenia diet w ramach podróży służbowych przez trzech radnych powiatu nyskiego poprzedniej kadencji.
Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury w Nysie złożył obecny zarząd starostwa powiatowego. Ta odmówiła wszczęcia postępowania i to właśnie chciał wyjaśnić dziennikarz.

- Zachowanie prokuratorów było skandaliczne. Prokuratura nie jest państwem w państwie - zaznacza Jarosław Pilc. - Dziennikarz, który przyszedł wyjaśnić bardzo ważną sprawę z punktu widzenia interesu publicznego został przez zastępcę Prokuratora Rejonowego wypychany z ogólnodostępnych pomieszczeń prokuratury. Przez Prokuratora Rejonowego został wyproszony, odmówiono mu możliwości przebywania na terenie prokuratury i zadawania pytań. Zachowanie prokuratorów jednocześnie sugeruje jakieś nieprawidłowości w tej przedmiotowej sprawie.

Z pisma przesłanego do naszej redakcji przez Prokuraturę Okręgową w Opolu wynika, że przeprowadzi ona postępowanie skargowe w ramach własnych kompetencji. Po nim okaże się, czy nyscy prokuratorzy przekroczyli swoje uprawnienia lub nie dopełnili obowiązków.
Jarosław Pilc

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 13:30 Samorządowcy z Opolszczyzny uczą się, jak w ciekawy sposób segregować odpady Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi - to hasło przewodnie regionalnej konferencji dla pracowników samorządowych. Uczestnicy… » więcej 2019-11-20, godz. 13:00 Głuchołazy: prace na gminnym dworcu kolejowym muszą jeszcze trochę potrwać O kilka miesięcy opóźni się zakończenie przebudowy dworca kolejowego w Głuchołazach. Przyczyną są biurokratyczne wymogi. Inwestycja ta realizowana jest w systemie… » więcej 2019-11-20, godz. 12:30 Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku w mieszkaniu przy Fieldorfa w Opolu Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w związku ze znalezionym - na osiedlu Armii Krajowej w Opolu - mężczyzną z raną postrzałową. Nieprzytomnego 31-latka… » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Kto zgubił rower i pieniądze? Zguby czekają na właścicieli na komendzie policji - Szukamy właściciela kluczyka od zapięcia rowerowego - wartościowy rower oddamy gratis - takie ogłoszenie zmieścili w internecie policjanci z Krapkowic. Mundurowi… » więcej 2019-11-20, godz. 11:19 Sprawcę fałszywych alarmów kryminalni powiązali z podpaleniami oraz oszustwami metodą "na policjanta" Podpalenia, fałszywe alarmy i oszustwa zarzuca się 27-letniemu mieszkańcowi Głogówka. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej będzie miał internat dla uczniów Trwa remont niezagospodarowanego do tej pory skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Gdy budowlańcy opuszczą ten obiekt, wprowadzą się… » więcej 2019-11-20, godz. 10:34 Kiepska jakość powietrza w regionie. Możliwy kolejny dzień z przekroczeniem poziomu pyłu PM10 Wydział Monitoringu Środowiska GIOŚ w Opolu przekazał informację o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dziś (20.11)… » więcej 2019-11-20, godz. 10:18 Czy na najwyższych stanowiskach w państwie płeć ma znaczenie? Poranni goście Radia Opole - Czas na prezydenta kobietę. Dziś siła polityka, to przede wszystkim siła perswazji i rozmowy z różnymi środowiskami - mówi w rozmowie 'W cztery oczy' opolska… » więcej 2019-11-20, godz. 10:01 Przedszkole w Straduni będzie cieplejsze Przedszkolaki będą miały cieplej, dodatkowo budynek przedszkola będzie cieszył oko wesołymi kolorami. A władze gminy będą się cieszyć z niższych rachunków za ogrzewanie… » więcej 2019-11-20, godz. 08:59 Strażacy z Osieka przekazali swój samochód kolegom z Ukrainy Strażacki star to już drugie auto, które w tym roku gmina Strzelce Opolskie przekazała miastu partnerskiemu Tyśmienica na Ukrainie. Wóz, który już dojechał do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »